Як видалити tencent з комп’ютера Windows 7 своїми руками

Уже, напевно, багато хто знає, що нічого безкоштовного і разом з тим якісного не буває. Але, незважаючи на це, скачують з сумнівних сайтів нібито корисні програми, що поширюються вільно, а в підсумку отримують на свій комп’ютер будь-якої вірус або троян. Однією з таких програм, видалення яких до всього того ж вельми складно, є tencent qqpcmgr, створена в Китаї. Але тут ситуація не зовсім стандартна, тому що насправді tencent qqpcmgr – це компонент китайської програми tencent PC manager, яка містить в собі антивірусну програму і різні утиліти по оптимізації роботи системи Windows. Однак є у неї і негативна сторона, про яку мова піде нижче.

особливість проблеми

То яку ж небезпеку таїть в собі програма qqpcmgr? Насправді особливої ​​небезпеки (в прямому сенсі цього слова) вона не представляє, хоча деякі все ж відносять її до категорії комп’ютерних вірусів. Фактично це рекламна програма, яка, будучи запущеною на вашому комп’ютері, постійно відображає на екрані настирливу рекламу, тим самим збагачуючи гаманець кого-небудь іншого. А з урахуванням того, що програма китайська, то і всі рекламні блоки будуть на китайській мові, тому навіть зрозуміти сенс буде під силу далеко не всім.

Потрапити на комп’ютер ця програма може шляхом так званої «пакетної установки». Користувач просто ставить собі на комп’ютер безкоштовні програми, які в якості додаткового софту пропонують йому qqpcmgr. І, не розібравшись в ситуації, приймає пропозицію. Ось саме таким чином і можна мимоволі встановити цього китайського рекламщика. До того ж не факт, що підчепивши цю рекламну програму, ви не підхопите що-небудь набагато більш небажане. Але навіть якщо цього і не станеться, постійно вискакують рекламні блоки сильно навантажують систему Windows, вона починає гальмувати, що може привести, в тому числі, до пошкодження важливих системних компонентів. Тому якщо ви дбаєте про безпеку свого комп’ютера і його вмісту, то після виявлення qqpcmgr її потрібно негайно видалити. Якщо знати правильну послідовність дій, то цей процес не викличе особливих труднощів.

Як її прибрати

Отже, якщо ви все-таки виявили у себе в системі Windows 7 цього рекламщика, то для того, щоб видалити його, можна застосувати програму Advanced System Protector. Завантажувати її бажано з надійного ресурсу. Ця програма умовно-безкоштовна, але в нашому випадку буде достатньо тих її можливостей, які доступні в демонстраційній версії. Сама установка не повинна викликати проблем, вона цілком стандартна. Після інсталяції потрібно натиснути на кнопку «Пуск сканування зараз», а потім видалити всі знайдені небажані файли. Таким чином, можна позбутися від tencent qqpcmgr і інших подібних програм.

Якщо ж з якихось причин скористатися вищезгаданої програмою не представляється можливим, то можна здійснити ручне видалення qqpcmgr з комп’ютера. Послідовність дій у такому випадку буде наступною:

  • Відкрити меню «Пуск / Панель управління»;
  • Перейти в меню установки і видалення програм;
  • Знайти tencent в списку доступних програм (назва буде на китайській мові) і видалити її шляхом натискання на відповідну кнопку зверху;
  • Перезапустити комп’ютер, щоб переконатися, що видалення пройшло успішно.

Можлива ситуація, що при відкритті списку встановлених програм додаток tencent qqpcmgr там відображатися не буде. В цьому випадку видалення здійснюється через власний uninstaller. Знайти його непросто, але все ж можливо. Отже, що тут потрібно зробити:

  • Відкрити диспетчер задач і завершити всі процеси, пов’язані з програмою tencent (це можуть бути qqpcmgr, qqpctray.exe або tencent.exe);
  • Відкрити папку встановленої програми на Program Files, де знайти папку з серійним номером, відкрити її;
  • Знайти файл Uninst.exe і запустити його. З його допомогою якраз можна видалити qqpcmgr. Важливе зауваження – в тій же директорії присутній файл Uninstall.exe, але він, незважаючи на назву, має функцію установки програми, а не її видалення. А тому він нам в даному випадку не потрібний;
  • Запуститься програма деінсталяції на китайській мові. У відкритті вікнах нам буде потрібно натиснути ліві кнопки і поставити галочки, коли виникне необхідність;

  • Перезапустити систему Windows, як тільки видалення програми підійде до кінця;
  • Відкрити редактор системного реєстру (команда regedit в рядку пошуку), знайти всі записи, що містять згадки qqpcmgr, qqpctray.exe або tencent.exe. Все виявлене вміст необхідно видалити.

Можливо, що робота рекламної програми вже встигла вплинути на встановлені браузери. У зв’язку з цим бажано повернути стандартні настройки всіх браузерів. Якщо встановлена ​​операційна система Windows XP, то процес деінсталяції і скидання налаштувань браузерів буде повністю ідентичний.

І на завершення варто дати пораду – завжди завантажуйте програмне забезпечення для свого комп’ютера тільки з надійних і перевірених джерел (бажано з офіційних сайтів). І при установці програм дивіться на галочки, які ви ставите в меню, тим самим, погоджуючись на установку додаткових компонентів. Якщо іноземна мова вам незрозумілий, краще почекати з установкою, ніж потім довго намагатися видалити непотрібну програму і розбиратися з наслідками.

Ссылка на основную публикацию