Як видалити трояни з телефонів Андроїд вручну і через антивірус

Кількість кібератак в мобільних системах зростає, при цьому технології удосконалюються: з кожним роком стає все важче видалити трояни з телефонів Андроїд. Щоб позбутися від небажаних програм, необхідно регулярно сканувати гаджет на наявність вірусів, а при виявленні trojan – якомога швидше прийняти заходи по їх ліквідації.

Як зрозуміти, що пристрій заражено?

Першою ознакою «вірусної» атаки на смартфоні є погіршення працездатності системи. Якщо телефон швидко розряджається, повільно запускає програми, постійно «викидає» користувача з програм, то варто задуматися, а чи не є причиною подібних багів черговий троян?

Характерними «симптомами» того, що з пристроєм не все гаразд, є:

 • реклама на основному екрані і навіть на екрані розблокування,
 • нав’язлива реклама при серфінгу в браузері смартфона,
 • при запуску браузера відбувається автоматичне перенаправлення на сторонній ресурс сумнівного змісту,
 • на екрані постійно спливають повідомлення про те, що телефон заражений, заблокований Роскомнадзором, ФСБ і т. д.,
 • смартфон виробляє розсилку SMS контактам,
 • на телефон надійшло повідомлення про те, що була підключена платна розсилка.

Що потрібно робити?

Якщо користувач спостерігає один з вищевказаних характерних ознак «зараження», то перше, що він повинен зробити:

 1. Перейти в «Налаштування»,
 2. Відкрити список всіх встановлених додатків.
 3. Почистити систему від невикористаного і сумнівного софта.

І найголовніше – при виникненні найменших підозр на наявність в системі вірусу слід:

 • перевірити пристрій через комп’ютер,
 • скористатися мобільним антивірусником.

З комп’ютера

Щоб здійснити перевірку гаджета через ПК, необхідно:

 1. Підключитися до комп’ютера через USB-кабель.
 2. Провести оновлення сигнатурних баз своєї антивірусної програми.
 3. Перевірити пристрій стандартним методом. Далі розглядається варіант дій, відповідний користувачам Windows Defender.
 4. Натиснути на комбінацію клавіш «Win + E».
 5. Відкриється вікно WD – натиснути правою кнопкою миші по Removable Disk – це накопичувачі пам’яті на Android-пристроях.
 6. У контекстному меню клікнути на опцію «Перевірити» або «Сканувати».
 7. Дочекатися закінчення запущеного процесу. На екрані з’явиться список шкідливих програм.
 8. Потрібно виділити шкідливі файли з розширенням типу .skr, .apk або .vvv вручну: тільки так можна видалити вірус троян з Андроїда за допомогою ПК.
 9. Аналогічним чином варто перевірити всі розділи знімного флеш-пристрої.

Зверніть увагу! Для оновлення баз антивірусної програми Kaspersky, досить завантажити з офіційного сайту оновлення Kaspersky Update Utility 3.0, а для Avast – Avast VPS update для різних версій продукту.

Для користувачів Windows 10 розроблений безкоштовний вбудований антивірус Windows Defender, оновити який можна в такий спосіб:

 1. У пошуковому рядку на панелі завдань ввести «Параметри».
 2. Відкрити розділ «Оновлення та безпека».
 3. Після переходу в даний розділ зайти у вкладку «Захисник Windows», розташовану на крайній лівій панелі інструментів вікна «Оновлення та безпека». Тут фіксуються всі зміни у версії антивірусної програми.
 4. Далі – кликнути лівою кнопкою миші по значку у вигляді лупи «Пошук в Віндовс», ввести ключове слово Захисник Windows і перейти в вікно Windows Defender.
 5. У вкладці «Додому» буде видна остання версія оновлення сигнатурних баз. Якщо оновлення проводилося більше 1 місяця тому, потрібно натиснути на вкладці «Оновити», далі вибрати «Оновлення визначень».
 6. Запускається процес установки оновлень, який може зайняти кілька хвилин, після чого користувач у вкладці «Захисник Windows» побачить зміни у відомостях про версію підсистеми і в визначеннях антивірусних і антішпіонскіх програм.
 7. При виникненні помилки типу «Не вдалося оновити …» доведеться завантажити дані з офіційного сайту Microsoft в розділі «Захист від шкідливих програм».
 8. Після переходу залишається вибрати версію операційної системи і завантажити файл «mpam-fe.exe», в якому міститься оновлення.
 9. Після завантаження файлу з розширенням .exe потрібно запустити його від імені Адміністратора, і компоненти встановляться в фоновому режимі.
 10. Всі зміни можна буде відстежити на вкладці «Захисник Windows».

З мобільного або планшета

Якщо доступу до комп’ютера немає, або в нього не встановлено антивірусне ПЗ, то цілком можна спробувати видалити віруси з телефону на Андроїд, в тому числі горезвісні трояни з самого гаджета. Для цього буде потрібно скористатися стороннім софтом, який можна завантажити в PlayMarket. Далі розглянемо найпопулярніші програми, які дозволять легко і швидко позбавити систему від непотрібного сміття і допоможуть власникові телефону або планшета позбутися існуючої проблеми.

Якщо у користувача немає рут прав, то йому цілком підійде 360 Security:

 • Зайти в PlayMarket, скачати і встановити антивірус.
 • Перейти на вкладку «Антивірус», розташовану у верхній частині дисплея на панелі інструментів.
 • Запустити сканування девайса. У разі виявлення trojan на екрані з’явиться відповідне повідомлення, а утиліта спробує позбутися від шкідливих файлів.
 • Якщо буде знайдений серйозний вірусний файл, наприклад, замаскований під системне додаток, то програма підкаже конкретний механізм для позбавлення від шкідливого ПО.

Можна також скористатися альтернативними програмами, які допоможуть видалити троян з Андроїда без рут-прав, наприклад:

 • Avast або ESET Mobile Security,
 • AVG Antivirus,
 • Malwarebytes,
 • CM Security,
 • Kaspersky Internet Security,
 • Web Light.

Повний скидання налаштувань

Якщо жодна із зазначених програм не допомогло позбутися небажаного ПЗ, то можна спробувати здійснити повне скидання налаштувань системи. Для цього:

 1. Відкрити основне меню і перейти в «Налаштування», після чого зайти на вкладку «Відновлення та скидання».
 2. Прокрутити дисплей вниз до появи слів «Скидання налаштувань» або «Очистити все» на різних девайсах пункт меню може відрізнятися. Натиснути на нього.
 3. Підтвердити намір стерти систему, натиснувши на «Скинути все».

Важливо! Перед тим як видаляти всі дані, необхідно скинути потрібну інформацію на комп’ютер. Після скидання налаштувань будуть видалені всі фото, відео, аудіофайли, події календаря, паролі, облікові записи, список контактів і т. Д.

Для повного видалення трояна з планшета або смартфона на платформі Андроїд можна скористатися апаратним способом скидання налаштувань. Для цього:

 1. Утримувати клавішу включення до повного завершення роботи.
 2. Перейти в спеціальний режим Recovery. Для цього потрібно утримувати 2 клавіші. Зазвичай це регулятор гучності і «Меню», але у гаджетів можуть бути різні поєднання клавіш. Після того як потрібні кнопки затиснуті, слід дочекатися появи на екрані меню Рекавері.
 3. Меню на дисплеї може реагувати як на тактильні натискання, так і на регулятори гучності. Підтвердження викликається за рахунок клавіші живлення.
 4. Тим чи іншим способом необхідно вибрати опції «Wipe data» і «Factory reset».
 5. Після натискання на «Wipe data» з’явиться вікно підтвердження: користувач повинен погодитися з дією, повторно натиснувши на кнопку харчування.
 6. Він автоматично стирання всіх даних з девайса, а також скидання налаштувань до заводських. По завершенні процесу слід натиснути на кнопку «Reboot System» для перезавантаження гаджета.

Для Asus і Acer сполучення клавіш з п. 2 вищенаведеної інструкції є регулятор гучності і харчування, для Lenovo – регулятор гучності «+» і «-» і клавіша живлення. Власникам Huawei буде потрібно утримувати кнопки «+» і харчування протягом 10 секунд, а на LG варто вибрати клавішу «-» і «Power». Користувачам Samsung потрібно затиснути «Home», «+» і «Харчування».

Для девайсів Sony аналогічну функцію викликає затиснення «+» спільно з кнопкою «Включити», а для китайських смартфонів Meizu і Xiaomi виробник передбачив поєднання «+» і клавіші включення.

цифрова комбінація

Видалити трояни з Андроїда вручну на смартфоні можна за допомогою введення певних поєднань цифр:

 1. Перейти в додаток для введення номера телефону.
 2. Спробувати одну з наступних кодових комбінацій: «* 2767 * 3855 #», «* # * # 7378423 # * # *» або ж «* # * # 7780 # * # *», натиснути на «Call».
 3. Якщо код підійшов, то пристрій почне перезавантаження і скидання даних.

Важливо! Перед введенням коду слід зберегти важливу інформацію, так як всі дані будуть автоматично стерті після закінчення процесу скидання налаштувань.

Що робити, якщо доступу заважає SMS-вимагач?

Багато користувачів стикаються з проблемою відображення у вікні браузера або на основному екрані свого пристрою вірусних банерів. Шахраї просять внести певну суму на рахунок або номер телефону для розблокування девайса, але, на жаль, навіть після відправки такого SMS смартфон розблоковано не буде. Досягається подібний «ефект» за рахунок однобічності дії блокувальника: прибрати trojan дистанційно не вийде.

Зверніть увагу! Більшість троянських банерів маскуються по стандартний медіаплеєр Video Player. Тому не варто роздумувати, коли Dr.Web видасть повідомлення про те, що потрібно видалити якийсь медіаплеєр з Андроїда, так як висока ймовірність, що це і є той самий рекламний троян.

Для ліквідації шкідливої ​​програми буде потрібно:

 1. Ребутнуть смартфон в безпечному режимі. Для цього слід утримувати регулятор гучності в позиції «-» при натисканні на кнопку вимикання.
 2. Зайшовши в пристрій в безпечному режимі, потрібно перейти в GooglePlay, щоб завантажити спеціальну утиліту. Рекомендується скористатися або Dr.Web або Avast Mobile Security, так як даний софт показав високий ступінь ефективності в боротьбі з trojan-вимагачами.
 3. Перезапустити смартфон звичайним способом. Відразу після включення потрібно увійти в розділ «Додатки» і викликати утиліту Avast.
 4. Якщо троян не дає користувачеві зробити дану дію, то слід почекати 10-15 хвилин. За цей час Аваст просканує Android і видасть відомості про вірусному файлі.
 5. Після того як Avast або Dr.Web виявить трояна, відкриється вікно програми, в якому потрібно натиснути на «Delete». З’явиться напис: «Додаток буде видалено» користувачеві залишиться тільки тапнуть по клавіші «Так».
 6. Після стирання шкідливого ПО необхідно здійснити rebut системи.
 7. Аваст ще раз просканує систему і після перезавантаження небажана програма повинна зникнути.

Як запобігти зараженню?

Щоб в майбутньому не довелося видаляти трояни з планшета або телефону на Андроїд, необхідно керуватися простими правилами:

 • завантажувати додатки тільки з GooglePlay чи іншого перевіреного ресурсу,
 • завжди користуватися одним з доступних антивірусів: сканувати систему рекомендується хоча б 1 раз в тиждень,
 • прибрати з налаштуваннями вашого телефону позначку поруч з опцією «Дозволити установку з невідомих джерел»,
 • без потреби не користуватися ROOT-правами: рутірованние гаджети більше за інших схильні до вірусних атак.
Ссылка на основную публикацию