Як видалити Віндовс 7 з комп’ютера

Якщо потрібно зробити повне видалення Windows 7 з ноутбука або зі стаціонарного комп’ютера, щоб очистити пам’ять вінчестера від старої «Сімки», то при наявності докладних і покрокових посібників це виконати не складе великих труднощів навіть у новачків. Нижче представлені інструкції про те, як грамотно видалити операційну систему Віндовс 7 з комп’ютера і при цьому залишити в цілості потрібні користувачеві файли або, якщо в ПК є дві робочі ОС, то не завдати шкоди функціональності інший.

попередні заходи

Перед тим, як повністю видалити Windows 7 з комп’ютера, слід зберегти потрібні файли з системного розділу, на якому встановлена ​​видаляється ОС в пам’яті зовнішнього носія, в мережевий папці або на логічному томі жорсткого диска ПК, наприклад, на диску «D».

Рекомендується крім файлів з каталогів «Мої документи», «Музика», «Відеозаписи» і т. П., Зберегти і вміст робочого столу.

Як видалити Windows 7 з комп’ютера, коли вона є єдиною ОС?

Нагадаємо, що дуже важливо попередньо скопіювати всю необхідну інформацію з системного розділу. Інформація користувача зберігається в каталозі «Користувачі» в кореневій директорії «С».

Потрібно перенести потрібні файли з цієї папки на пристрій з відповідним обсягом пам’яті.

Під час функціонування Віндовс 7 можна деінсталювати її папки з вмістом, тому необхідно завантажити ПК з завантажувального зовнішнього носія. Після запуску комп’ютера або ноутбука потрібно відкрити меню “Керування дисками” і в ньому здійснити форматування розділу, на якому встановлена ​​Windows 7.

Відформатований диск буде цілком чистим від старої системи.

Існує ще один метод деінсталяції всіх каталогів і файлів «Сімки» – це з застосуванням установочного диска з дистрибутивом будь ОС відформатувати диск «С».

Деінсталяція старої Віндовс 7

Якщо нова ОС інстальована на диск зі старою системою, т. Е. При установці форматування не проводилося, то при цьому з’являється директорія під назвою «Windows.old». У ній зберігаються папки і файли старої «Сімки».

Необхідно виконати наступні послідовні дії:

 1. Відкрити меню «Комп’ютер» і викликати контекстне меню від системного диска;
 2. Далі перейти в закладку «Загальні»;
 3. Клікнути на «Очищення диска»;
 4. Потім клацнути по «Очистити системні файли»;
 5. Встановити позначку на пункті «Попередні установки Віндовс»;
 6. Клацнути на «Ok»;
 7. У наступному відобразиться сповіщення підтвердити свою впевненість в непохитних тверді наміри позбутися старих даних і потім почекати до повного завершення процесу видалення;
 8. Готово! Стара папка з Віндовс 7 видалена.

Якщо в ПК встановлено одночасно кілька ОС

Щоб деінсталювати Віндовс 7 з багато-системного комп’ютера буде потрібно здійснити лише кілька дій:

 1. Виконати форматування диска, на якому встановлена ​​Windows 7, керуючись алгоритмом дій, зазначених в самій першій частині цієї інструкції;
 2. Після цього треба її прибрати з переліку запуску ОС.

Навіть відформатувавши диск з Віндовс 7 – ця операційна система залишиться в переліку завантаження.

Для виключення її з цього списку треба зробити наступні кроки:

 1. Запустити ПК з іншого ОС і з розширеними правами через пошук відкрити програму «msconfig.exe»;
 2. В відобразиться віконці перейти в закладку «Завантаження»;
 3. Клікнути на Віндовс 7 і клацнути на «Видалити»;
 4. Натиснути «Ok» і перезапустити ПК.
 5. Готово! Що з’явилося вільне місце на вінчестері тепер доступно для зберігання файлів або інсталяції інший ОС.

А чи треба видаляти «Сімку»?

У разі коли користувачеві не підходять деякі елементи системи, то доцільніше виконати настройку параметрів Віндовс 7 під конкретні вимоги користувача, а не видаляти ОС з ПК. На сьогоднішній день більш оптимальної операційної системи від компанії Майкрософт поки немає.

Надійна і зручна ХР вже повністю втратила підтримку, «Вісімка» в основному викликає негативні відгуки користувачів у всьому світі, а нова Windows 10 ще сира і в ній ще є багато недоліків. Рекомендується періодично проводити оптимізацію Віндовс 7 і налаштовувати її під себе.

висновок

Але в разі, коли власник комп’ютера або ноутбука все ж зважився і видалив Віндовс 7, а потім через деякий час після роботи в іншій системі передумав, то «Сімку» завжди можна інсталювати знову.

Ссылка на основную публикацию