Як видалити віруси Malwarebytes з комп’ютера на Віндовс і Макос

Утиліта від Symantec розроблена спеціально для захисту комп’ютера від різних видів загроз, яка проводиться через особливі механізми виявлення та блокування шкідливого ПЗ. Додаток відмінно справляється зі своїми функціями, однак часто власники ПК вирішують змінити його на більш доступний аналог або ж в ньому відпадає необхідність: незалежно від причин деінсталяції, необхідно видалити Malwarebytes з комп’ютера так, щоб після нього на ПК не залишилося непотрібних файлів.

Робота в програмі

Щоб видалити віруси в Malwarebytes, слід:

 1. Перейти у вкладку «Перевірка» на лівій бічній панелі інструментів.
 2. Перемістити вірусні файли на карантин, клікнувши по функції «Перемістити в карантин», розташованої в правому нижньому кутку програми.
 3. Можливо, буде потрібно виконати перезавантаження системи – клікнути «Так».
 4. Загрози в Malwarebytes будуть видалені.

Якщо додаток стало значно гальмувати систему, рекомендується відключити опцію захисту в режимі реального часу. Для цього варто виконати кілька кроків:

 • зайти в розділ «Параметри» і у вкладці «Захист» встановити відповідні настройки,
 • в подальшому, щоб видалити віруси в Malwarebytes, потрібно буде відкрити програму і здійснити сканування Windows на наявність рекламного ПЗ, троянів і інших зловредів в ручному режимі.

способи деінсталяції

Щоб повністю видалити Malwarebytes, можна скористатися одним з можливих варіантів дій:

 • деінсталювати додаток вбудованими інструментами Windows,
 • скористатися спеціальним дєїнсталлятором від постачальника програмного рішення, який носить назву «Clean Uninstall Tool»,
 • скористатися сторонніми утилітами для видалення антивіруса.

Незалежно від обраного методу, після деінсталяції зазначеного додатка в будь-якому випадку необхідно буде почистити реєстр від залишкових файлів. Зробити це можна будь-яким з трьох доступних методів на вибір користувача, а саме:

 • методом ручного очищення реєстру,
 • через введення спеціальних команд в командному рядку,
 • за допомогою спеціального ПО, наприклад, CCleaner, Revo Uninstaller або Reg Organizer.

Розглянемо сам процес видалення Malwarebytes Anti Malware з комп’ютера, який залежить від типу операційної системи.

Деінсталяція в Windows

Щоб видалити Malwarebytes Anti Malware з комп’ютера «начисто», можна скористатися штатними засобами Windows. Для цього:

 1. Клікнути по значку лупи, розташованому в лівій нижній частині дисплея, і ввести в пошуковому рядку Віндовс ключову фразу «Установка і видалення програм».
 2. У вкладці «Додаток і можливості» в пошуковому рядку «Шукати в цьому списку» ввести найменування видаляється програмного рішення.
 3. З’явиться елемент, за яким потрібно клацнути лівою клавішею миші, після чого клікнути по інтерактивній кнопці на екрані «Delete».
 4. Слідувати інструкціям «Майстра установки» на екрані, періодично натискаючи на «Далі».
 5. По завершенні процесу деінсталяції штатними засобами потрібно натиснути на «Готово» і вийти з вікна «Установника».
 6. Приступити до очищення реєстру.

Очищення системи від залишкових файлів можна здійснити самостійно при наявності достатніх знань Windows. Для цього:

 1. Створити точку відновлення системи. Клікнути по значку лупи, розташованому праворуч від меню «Пуск», і ввести ключову фразу «Відновлення».
 2. У вікні «Відновлення комп’ютера або його повернення …» тапнуть по третій посиланням – «Налаштування відновлення системи».
 3. У діалоговому вікні «Властивості системи» в самому низу, над кнопкою «Скасувати», поруч зі словами «Створити точку відновлення для дисків …» є кнопка «Створити …». Натиснути на неї.
 4. Ввести будь-яку вподобану ім’я файлу: в разі, якщо при чищенні реєстру щось піде не так, можна спробувати відновити систему через створену точку.
 5. Далі необхідно запустити комп’ютер в «безпечному режимі». Щоб зайти в ПК через даний режим, необхідно натиснути правою клавішею миші по значку «Пуск», розташованому в лівому нижньому куті екрану на панелі інструментів Windows, і зайти в шостий знизу елемент списку – «Параметри».
 6. У вікні «Параметри Віндовс» знайти розділ «Оновлення та безпека» в нижній частині екрана.
 7. На крайній правій панелі інструментів вибрати опцію «Відновлення» п’ятий елемент зверху.
 8. У розділі «Особливі варіанти завантаження» клацнути по інтерактивній клавіші «Перезавантажити зараз».
 9. З’явиться синій екран з найменуванням «Вибір дії» перейти в другій пункт меню «Діагностика», далі зайти в «Додаткові параметри» і вибрати елемент «Параметри завантаження».
 10. У самому низу екрану буде доступне посилання «Включити безпечний режим».
 11. Також зайти в даний режим можна, утримуючи «Shift» при натисканні «Завершення роботи системи» стандартного меню «Пуск».
 12. Тепер можна приступати безпосередньо до очищення реєстру. Дана дія дозволить повністю видалити Malwarebytes з комп’ютера.
 13. Затиснути поєднання Win + R – відкриється вікно «Виконати». У порожньому полі навпроти слова «Відкрити …» ввести команду «regedit» без лапок.
 14. У вікні редактора реєстру викликати пошуковий рядок затисненням Ctrl + F. В поле для пошуку «Знайти» ввести найменування віддаленого програми і тапнуть по клавіші «Знайти далі».
 15. На екрані відобразиться перелік елементів, прямо або побічно пов’язаних з знищеним софтом. Необхідно вивчити кожен з них, перевіряючи поле «Параметр» і «Значення», щоб з’ясувати, з якими системними файлами пов’язаний той чи інший компонент.

Важливо! Якщо у користувача немає впевненості в тому, чи можна «зносити» той чи інший файл реєстру – краще не ризикувати, а задати своє питання на спеціалізованому форумі, або встановити готове рішення для очищення реєстру. Відмінним варіантом стане утиліта Reg Organizer, яка дозволяє здійснювати очищення системи від leftovers як в автоматичному, так і в ручному режимі.

Для роботи в утиліті Reg Organizer буде потрібно:

 1. Завантажити програму з офіційного сайту, встановити на комп’ютер стандартним способом і запустити.
 2. Зайти в верхнє меню лівій бічній панелі інструментів під назвою «Автом. чистка реєстру »і запустити експрес-перевірку системи за трьома параметрами: логічна структура, фізична структура, а також стан файлової системи. Знадобиться тричі перейти по посиланню «Запустити …» в трьох розділах основного меню Експрес-перевірки.
 3. Аналіз і очищення жорсткого диска від leftovers відбудеться в автоматичному режимі, після чого висвітиться відповідне повідомлення про те, що проблеми виправлені.
 4. Також можна почистити дані вручну через меню «Ручне чищення» опція для просунутих користувачів Windows.
 5. По завершенні роботи в органайзер потрібно здійснити ребут системи.

Якщо бажання завантажувати дану утиліту немає, то можна скористатися більш доступним CCleaner:

 1. Завантажити утиліту з офіційного сайту, інсталювати і відкрити.
 2. Зайти в розділ «Реєстр» лівого бокового меню – другий елемент зверху.
 3. У розділі «Цілісність реєстру» виділити всі графи вручну і натиснути на інтерактивну клавішу, розташовану в нижній частині вікна програми, – «Пошук проблем».
 4. Клинер запустить автоматичний процес перевірки цілісності системи і знайде помилки. Після того як процес завершиться, буде потрібно клацнути по «Виправити» (іконка розташована в правому нижньому кутку програми).
 5. Утиліта запропонує зберегти резервну копію на випадок непередбачених збоїв. Варто погодитися – натиснути «Так», вказати ім’я та шлях до файлу для відновлення поточного стану осі.
 6. Після того як резервна копія Віндовс збережена, необхідно тапнуть по клавіші «Виправити зазначені» і натиснути на «Закрити».
 7. Вийти з клінера і перезавантажити систему.

Видалити програму Malwarebytes можна також через Reg Organizer:

 1. Ввійти у вкладку «Видалення програм», розташовану на лівій бічній панелі інструментів даної утиліти.
 2. Знайти непотрібне ПО вручну або скористатися вбудованим пошуком, розташованим в правій верхній частині вікна програми.
 3. Натиснути правою кнопкою миші по знайденому елементу і вибрати опцію «Delete», після чого можна приступити до методу очищення реєстру, зазначеного вище.

Процес деінсталяції в CCleaner теж вельми простий:

 1. Зайти в меню «Сервіс» (значок гайкового ключа, розташований на лівій крайній панелі інструментів) і відкрити верхній пункт меню даного розділу «Видалення програм”.
 2. Скористатися поєднанням Ctrl + F для швидкого пошуку деінсталліруемого софта. Клікнути «Знайти далі».
 3. На екрані з’явиться шуканий елемент, який потрібно виділити натисканням лівої кнопки миші – в правій частині екрана вибрати опцію «Деінсталяція».
 4. Не потрібно плутати «деінсталяції» з командою «Delete» в даному додатку, так як при виборі останньої елемент буде приховано з клінера, але не стертий з пам’яті комп’ютера.
 5. За фактом завершення процесу очищення ПК від компонентів програми виконати deletion залишкових файлів вищевказаним методом, т. Е. За допомогою вбудованих засобів CCleaner.
 6. Перезавантажити комп’ютер.

Користувачам ОС Windows також доступний оригінальний деинсталлятор, який дозволяє повністю видалити Malwarebytes Anti Mmalware з ПК:

 1. Завантажити exe Clean Uninstall Tool з офіційного сайту і запустити Run «mb_clean.exe».
 2. Перейти у вкладку «Допомога», в якій вибрати пункт про деінсталяцію програмного продукту.
 3. Вибрати «Так», після чого буде потрібно підтвердити дію натисканням на «ОК».
 4. У більш пізніх версіях додатка деинсталлятор має розширення «.pkg» слід запустити його і слідувати вказівкою на екрані.
 5. Після видалення програми Malwarebytes даними способом все одно буде потрібно почистити систему ПК від leftovers.

MAC OS

Щоб повністю видалити Malwarebytes з Mac, потрібно слідувати наступної інструкції:

 1. Перейти в меню «Finder» «Go» (або по-російськи «Перехід»), розташоване на верхній панелі інструментів – третій елемент праворуч.
 2. У списку, що розкрився знайти опцію «Applications» «Програми».
 3. На екрані з’явиться список встановлених додатків на Mac.
 4. Знайти відповідний файл з розширенням «.app» запустити прогу.
 5. У правому верхньому куті вікна програми викликати опцію «Help» «Довідка». У меню, що розкрилося тапнуть по опції «Uninstall».
 6. Підтвердити свій намір, клікнувши по «Yes» в діалоговому вікні.
 7. З’явиться вікно дєїнсталлятора, який допоможе видалити Malwarebytes з Mac. Необхідно буде ввести пароль від поточного облікового запису Admin. Після введення password клацнути «ОК».
 8. На вбудованої в Mac панелі інструментів знайти третю меню праворуч «Go» або «Перейти», клікнути по самому нижньому елементу списку, що розкрився «Go to Folder …» «Перейти в папку».
 9. Ввести шлях до бібліотеки «~ / Library» без лапок і повторно натиснути на «Go».
 10. У пошуковому рядку меню «Бібліотека» ввести назву віддаленого компонента і затиснути «Return». На дисплеї з’являться залишкові файли. Видалити залишки Malwarebytes з ПК – вибрати опції «Змінити» і «Перемістити в кошик».
 11. Очистити смітник – утримувати відповідний значок, поки не відобразиться опція «Очистити кошик».
 12. Здійснити ребут системи – перейти в меню Apple, вибрати пункт «Перезавантаження» і натиснути «Перезавантажити».

Android

Щоб видалити Malwarebytes з гаджета на Андроїд, слід виконати кілька нескладних кроків:

 1. Перейти в «Settings» тапнуть по зображенню шестерінки в основному меню телефону.
 2. Вибрати пункт «Безпека», перейти на вкладку «Адміністратори».
 3. Зняти позначку з видаляється додатки.
 4. Далі перейти в пункт «Настройок» «Додатки» і видалити Malwarebytes з телефону стандартним методом.
Ссылка на основную публикацию