Як видалити всі особисті дані з комп’ютера і почистити браузер

Перед тим як продавати ПК або ноутбук, необхідно подбати про те, щоб особиста інформація поточного власника не потрапила в руки майбутнього користувача. Важливо повністю видалити всі дані з комп’ютера, і звичайна деінсталяція тут не допоможе. Необхідно виконати кілька простих кроків, щоб стерти безповоротно всі файли.

Крок 1: Знищити всі персональні дані

Особиста інформація користувача може зберігатися всюди:

 • в браузері у вигляді логінів і паролів,
 • в файлах Excel, Word та інших текстових редакторів,
 • в форматі зображень.

Звичайно, хотілося б стерти всю інформацію швидко, але досвідчені користувачі так не поступають, особливо, якщо їм є, що приховувати. Чим більше кроків в процесі видалення даних з комп’ютера виконає користувач, тим краще. Насамперед потрібно визначити «обсяг роботи», знайти директорії, в яких зберігається той чи інший файл.

Щоб видалити дані вконтакте з комп’ютера, потрібно зайти в який використовується браузер і одночасно затиснути на клавіатурі клавіші Ctrl + Shift + Delete відкриється вікно очищення історії, в «Додаткові» відзначити галочкою всі пункти, вибрати часовий діапазон «Весь час» і клікнути на «Видалити дані ». Нижче буде показано механізм повного стирання історії з Chrome і Opera.

В першу чергу, необхідно завантажити важливі файли на знімний накопичувач або зберегти їх в «хмарному» сервері по типу Яндекс або DropBox. Далі потрібно очистити web-браузери, в яких вводилися паролі від облікових записів, дані банківських карт та інша ключова інформація. Механізм видалення залежить від конкретного браузера. Розглянемо процес деінсталяції в:

 • Google Chrome,
 • Opera.

Користувачам інших браузерів інформація також буде корисна, так як механізм плюс-мінус однаковий.

Chrome

Щоб видалити особисті дані з комп’ютера в Chrome, потрібно:

 1. Натиснути на значок у вигляді трьох точок, розташованих один над одним, в правому верхньому куті дисплея.
 2. У списку, що розкрився вибрати пункт, що знаходиться на третій позиції знизу – перейти в «Налаштування».
 3. У розділі «Користувачі» зберігаються облікові записи власника ПК. Слід «Відключити» в графі «Синхронізація з user@mail.ru». Далі перейти в меню «Синхронізація» і в графі «Синхронізація всього» прибрати синю позначку тумблера.
 4. Там же перейти в «Паролі». Прибрати позначку в графі «Пропонувати зберігати» і «Автоматичний вхід», після чого перейти в «Акаунт Google», авторизуватися і в налаштуваннях облікового запису прибрати позначки з відповідних позицій. Для більшої безпеки слід видалити всі збережені паролі, попередньо зберегти їх в окремому файлі на робочому столі, а потім скинути на знімний носій, наприклад, флешку.
 5. В меню «Способи оплати» прибрати дані про банківські картки – тапнуть по 3 точкам, вибрати «Delete».
 6. Перевірити графу «Адреси та інша інформація» – якщо в ній залишилися годинне, очистити відомості.
 7. Прокрутити сторінку вниз – знайти напис «Додаткові», клацнути лівою кнопкою миші.
 8. У категорії «Скидання налаштувань і видалення шкідливого ПО» натиснути на «Відновлення заводських налаштувань». Після кліка з’явиться запит на скидання всіх налаштувань.
 9. Можна деінсталювати браузер і почистити реєстр (див. Механізм нижче).

Opera

Для очищення персональної інформації в Опері рекомендується:

 1. Натиснути на червону букву «О» в лівому верхньому кутку екрану. Перейти в списку, що розкрився в 4 пункт знизу – «Налаштування», або за допомогою комбінації клавіш Alt + P.
 2. В меню «Управляти швидким доступом» прибрати всі галочки. У вкладці «Синхронізація» буде потрібно вийти з поточного облікового запису і почистити всю розташовану в ній інформацію.
 3. Прокрутити сторінку вниз, відкрити «Додаткові».
 4. Спуститися вниз сторінки, знайти розділ «Паролі та форми». Вручну почистити методи оплати, адреси і паролі – клікнути навпроти кожного елемента по трьох точках і вибрати «Delete», відключити всі наявні тумблери.
 5. Зайти в пункт «Відновлення заводських налаштувань». Підтвердити дію, тапнув на «Скидання».
 6. Можна деінсталювати браузер і почистити реєстр (див. Механізм нижче).

Далі рекомендується стерти файли з паролями та іншої важливої ​​інформації, видаливши їх безповоротно – затиснути поєднання клавіш Shift + Del. Якщо файл з секретною інформацією захищений і не видаляється за допомогою стандартної команди «Delete», то врятує утиліта Unlocker:

 1. Встановити даний софт на ПК і запустити.
 2. Натиснути правою кнопкою миші по удаляемому елементу і вибрати «Unlocker».
 3. У віконці клікнути «Delete».
 4. Підтвердити деінсталяцію, клацнувши на «ОК».

Крок 2: Почистити систему

Навіть після видалення всіх персональних даних з комп’ютера без приміщення їх в корзину, вони до кінця не зітруться: при можливості кожен користувач зможе скористатися утилітою для відновлення знищеної інформації. Наприклад, Recuva, Disk Drill і TestDisk дозволяють відновлювати дані навіть після повного очищення системи. Інформація буде зберігатися в пам’яті ПК до тих пір, поки новий користувач не заповнить систему особистими даними.

Слід очистити реєстр від залишкових файлів спочатку вручну – даний варіант підходить тільки для просунутих користувачів, а потім і за допомогою декількох утиліт – чим більше їх буде, тим ефективніше пройде деінсталяція.

Для ручного чищення реєстру буде потрібно:

 1. Запустити ПК в безпечному режимі. У Windows 10 одночасно затиснути Win + I відкриються «Параметри», або зайти в меню пуск і натиснути на значок шестерінки на правій панелі інструментів. Перейти в «Оновлення та безпеку», відкрити «Відновлення». У «Особливих варіантах завантаження» клікнути по опції «Перезавантажити зараз».
 2. Після ребута системи на екрані з’явиться напис «Виберіть параметр». Слід перейти в «Діагностику», далі вибрати розділ «Додаткові параметри», клікнути на «Параметри завантаження» і потім на «Перезапуск».
 3. ПК перезавантажиться вдруге. Після ребута з’явиться список параметрів: клікнути на кнопку «F4» буде запуск в безпечному режимі.
 4. Запустити командний рядок «Виконати», натиснувши на поєднання Win + R.
 5. Почистити реєстр – потрібні знання файлів і програм, при бажанні можна задати питання на спеціалізованих форумах. Але це може зайняти занадто багато часу. Тому краще відразу скористатися утилітами по типу Revo Uninstaller, CCleaner і IObit.

Відкрити Revo Uninstaller і провести наступні дії:

 1. Зайти в розділ «Чистильник Віндовс» перша вкладка над центральним меню програми.
 2. Відзначити всі доступні пункти, включаючи «Сліди на жорсткому диску» і «Сліди в реєстрі».
 3. Вибрати функцію «Очистити», розташовану в лівому верхньому кутку програми.

Далі можна відкрити CCleaner:

 1. Зайти у вкладку «Реєстр» на лівій панелі інструментів, виділити всі доступні пункти меню і почати «Пошук проблем».
 2. По завершенні процесу вибрати «Виправити …».
 3. Резервну копію залишати не потрібно, так як комп’ютер очищається повністю: тапнуть «Скасування» у спливаючому вікні.
 4. Клікнути по доступній опції «Виправити зазначені». Очікувати кілька хвилин – висвітиться повідомлення системи про закінчення чищення реєстру.

Бажано встановити ще один деинсталлятор, наприклад, компонент AdvancedSystemCare – iObit:

 1. На головній сторінці програми вибрати пункт «Очищення реєстру» другий пункт знизу, розташований праворуч.
 2. Запустити процес, натиснувши на «Пуск». Очікувати закінчення пошуку проблем.
 3. По завершенні клікнути по «Виправити».

Зверніть увагу! У IObit є відмінний інструмент стирання даних – функція «Шредер файлів». Після установки програми в провіднику з’явиться напис «Шредер» для знищення будь-якої інформації потрібно виділити елемент (и) і клікнути на дану опцію, після чого на екрані з’явиться вікно IObit, в якому потрібно вибрати опцію «Знищити» і в кінці підтвердити дію, вибравши « Так ».

Крок 3: Форматування хардов

Для того щоб очистити жорсткий диск, на якому не встановлена ​​операційна система, слід:

 1. Зайти в «Мій комп’ютер» і тапнуть по значку жорсткого диска «Форматувати».
 2. Вказати мітку тому, систему (краще не змінювати NTFS), після чого визначитися зі способом форматування. Досить вибрати «Швидке форматування».
 3. Запустити процес, клацнувши по команді «Почати». Може пройти від декількох хвилин до години, в залежності від швидкості роботи конкретного ПК.

Крім того, рекомендується провести форматування за допомогою командного рядка:

 1. Запустити меню «Виконати» від імені адміністратора. Для цього клацнути по значку «Пошук» у вигляді лупи, розташованому праворуч від меню «Пуск». Ввести поєднання «cmd», в пошуковому рядку з’явиться напис «Диспетчер завдань»: тапнуть по ній правою кнопкою миші і натиснути на «Запуск від імені адміністратора».
 2. У відкрилася рядку ввести код format / FS: NTFS D: / q (в даному випадку «D:» це буквене позначення форматируемого HDD).

Відформатувати системний диск C, на якому встановлена ​​ОС, не представляється можливим через такі причини:

 • в ньому міститься система, без якої неможлива робота комп’ютера,
 • даний диск завжди зайнятий якимось процесом якщо натиснути правою кнопкою миші по ньому, а потім натиснути «Так», система видасть повідомлення про помилку.

Крок 4: Боротьба з параноєю

Знищити всю особисту інформацію з комп’ютера або ноутбука неможливо: все одно дані збережуться на жорсткому диску. Єдиним дієвим методом стане заміна HDD накопичувача і перевстановлення операційної системи, але не у кожного користувача є додаткові кошти на проведення подібних операцій.

Заміна жорсткого диска дозволить повністю вирішити проблему видалення даних з неробочого комп’ютера. Але якщо задуматися, то який покупець – а більшість з них не є хакерами – захоче копатися в чужих даних? Це малоймовірно. Але якщо позбутися ірраціонального страху не виходить, то можна додатково «заспокоїти» себе, встановивши одну з програм для автоматичної деінсталяції системи, після чого заново поставити Windows.

Зверніть увагу! Даний спосіб очищення підійде тільки досвідченим користувачам, які вміють встановлювати заново ОС. Новачкам краще не ризикувати і довіритися фахівцеві, щоб уникнути системних поломок.

Відмінним варіантом є утиліта Darik’s Boot and Nuke. Алгоритм дій наступний:

 1. Завантажити софт з офіційного сайту (в форматі ISO і важить всього 11 Мбайт).
 2. Образ потрібно записати на CD-диск або флеш-накопичувач. Зайти в «Провідник» – ввести в пошуковому рядку (лупи) ключове слово, натиснути на завантажений файлик з форматом «.iso» правою клавішею миші і запустити опцію «Записи образу диска». Також можна скористатися сторонньою утилітою для запису дисків по типу CDBurner.
 3. Якщо ПК не обладнаний оптичним приводом, то буде потрібно флешка і програма UNetbootin, яку потрібно завантажити з офіційного сайту.
 4. Вставити USB-накопичувач і запустити UNetbootin – це не хардварний софт, т. Е. Не вимагає установки. Досить запустити .exe.
 5. В меню утиліти знайти «Diskimage», попередньо скопіювати шлях до Darik’s Boot and Nuke.iso і вставити у вікно запущеного додатку.
 6. Важливо, щоб в розділі «Drive» була вказана флешкарти – потрібно ввести її ім’я і натиснути на «ОК». Через кілька хвилин USB-накопичувач перетвориться в завантажувальний диск.
 7. Вимкнути комп’ютер, вставити в нього флешку з ПО, включити і перейти в BIOS.
 8. Після запуску утиліти натиснути на «Enter» і відзначити пропуском очищаються розділи. За допомогою клавіші «Р» вибрати алгоритми деінсталяції і запустити процес стирання даних за допомогою «F10».

Система і файли будуть безповоротно стерті, але невеликий ризик доступу до даних все одно залишиться, хоча його ймовірність наближається до нуля. Тому можна спокійно встановлювати Windows на чистий HDD.

Ссылка на основную публикацию