Як видалити Windows 8.1 з комп’ютера повністю і встановити нову ОС

Більшість користувачів перейшли з Windows 8.1. на іншу операційну систему відразу після випуску 10 версії: виробник довгий час надавав людям безкоштовну збірку «Home» в якості своєрідного вибачення за неякісне програмне рішення під номером 8.1.

Люди не оцінили спробу Microsoft поліпшити ОС через наявність явних недоробок в оновленій версії: в результаті багатьом з них довелося видалити Windows 8.1 з комп’ютера повністю з метою подальшої установки більш працездатною системи.

підготовка комп’ютера

Перед тим як деінсталювати Windows 8.1, потрібно детально вивчити інструкцію по її видаленню. Користувач повинен усвідомлювати: ніхто не зможе гарантувати, що його дії не призведуть до помилки boot failure. В процесі деінсталяції можна зіткнутися з такими проблемами, як:

 • Збої в роботі UEFI.
 • Труднощі з виділенням системного розділу GPT.
 • Відсутність драйверів, що вельми актуально для власників старих ноутбуків, які часто перестають підтримуватися виробниками. Хоча в більшості нових пристроїв налаштована функція автоматичного пошуку і установки драйверів.

Зверніть увагу! У випадку з Windows 8 і 8.1 відкат ПК до попередньої версії або установка альтернативною ОС може привести до проблем з драйверами через конфлікт сумісності. Microsoft більше не підтримує XP і більш ранні версії пакету поставки. Відкат до попередньої версії розрахований тільки на 8.1 Pro, Pro Vista Business і 7 Pro.

Якщо користувач вирішив знести OS 8.1 тільки тому, що його не влаштовує інтерфейс і йому хочеться повернутися до «старої доброї» 7, то варто кілька разів подумати, перш ніж приступати до деінсталяції. Даунгрейд до 7 йде в пакеті поставки тільки до Pro (Enterprise) версії, в той час як в більшості придбаних пристроїв встановлена ​​«Home» для одного користувача.

Стандартні функції меню «Оновлення Віндовс» і «Відновлення системи» в «Home» не завжди працюють. В цілому оновлення Windows 8.1 дуже складно відкотити, якщо порівнювати з іншими версіями Віндовс. Міняти легальну ОС на лівий софт також не рекомендується: ліцензія завжди має переваги перед офіційними версіями операційної системи, в першу чергу, з точки зору функціоналу та безпеки персональних даних.

Якщо рішення про видалення Віндовс 8.1 або будь-якої іншої системи прийнято, то в першу чергу потрібно подбати про збереження важливої ​​інформації, такої як:

 • картинки і фотографії,
 • відео,
 • текстові документи, збережені шаблони в програмах,
 • дистрибутиви додатків,
 • інша інформація.

Буде потрібно перенести всі дані з диска, на якому встановлена ​​система, – зазвичай це локальний диск C. Цифрову інформацію можна скопіювати на інший жорсткий диск, на змінний носій або скористатися одним з популярних хмарних сервісів на кшталт Yandex.Disk або DropBox, а також можливістю резервування жорстких дисків на знімному носії або на HDD.

Тепер потрібно завантажити офіційні драйвера для ноутбука. Якщо на ПК є кешуючий SSD, то потрібен SATA RAID для відображення HDD, інакше комп’ютер не буде бачити жорсткий диск. Далі потрібно створити резервну копію жорсткого диска, для цього необхідно:

 1. Підготувати носій – флешку або DVD при наявності на ПК вбудованого оптичного приводу з функцією запису дисків.
 2. Клацнути по зображенню лупи, розташованому в лівому нижньому кутку екрану, і вбити у вбудованій пошуковому рядку запит «Панель управління».
 3. У правому верхньому куті «Панелі управління» ввести запит «Архівація та відновлення».
 4. У вікні «Створення резервної копії та відновлення …» на лівій крайній панелі інструментів вибрати опцію «Створення образу системи».
 5. Вказати директорію збереження даних – носій, на якому буде створено образ Віндовс, повинен мати формат файлової системи NTFS.
 6. Слідувати інструкції «Майстра установки» на екрані. Може знадобитися ввести пароль адміністратора у вікні. Натиснути «Ок».
 7. На флешці з’явиться повноцінний образ системи, який можна буде використовувати для відновлення системи і файлів.

Для форматування флеш-накопичувача під NTFS буде потрібно:

 1. Перейти в меню «Цей комп’ютер» натиснути правою клавішею миші по значку потрібної флешки.
 2. У меню, що розкрилося знайти опцію «Форматувати».
 3. У вікні «Форматування” name (D 🙂 “» у другому розділі під назвою «Файлова система» вказати значення «NTFS».
 4. Клікнути на опцію «Почати» чекати закінчення запущеного процесу.

Крім стандартних інструментів Віндовс, можна скористатися однією з програм для створення резервних копій HDD, такий як Handy Backup або Acronis True Image. Всі подібні утиліти діють приблизно по одному і тому ж сценарію і мають схожий інтерфейс.

Так, для того щоб створити резервну копію в Handy Backup, потрібно виконати наступні маніпуляції:

 1. Відкриття програми, затиснути комбінацію «Ctrl + N» або вибрати кнопку у вигляді листка паперу зі знаком «+» на панелі інструментів – клікнути на «Нова задача» в «Вікні перегляду завдань».
 2. Відзначити пункт «Резервне копіювання» і натиснути «Далі».
 3. Перейти в директорію «Disk Clone», розташовану на крайній лівій панелі інструментів »і вибрати пункт« System Recovery »двічі клацнути по ньому лівою кнопкою миші. Натиснути «Далі».
 4. Вибрати директорію для збереження копії Windows1, клікнувши на кнопку «Додати». Тапнуть на «Далі».
 5. Слідувати вказівкам на екрані. По завершенні роботи програми натиснути на «Готово» і вийняти флешку.

Після того як потрібні дані збережені, а резервна копія Вінди 8.1 створена, можна перейти до деінсталяції Windows 8.1 з комп’ютера або ноутбука.

Підготовка BIOS (UEFI)

Для видалення Windows 8.1 з інсталяційного носія буде потрібно, перш за все, підготувати BIOS. Для цього потрібно активувати опцію «Особливі варіанти завантаження», відключити UEFI, потрапити у вікно «BIOS» і провести маніпуляції з видалення непотрібної системи і установки нової. Для проведення зазначених процедур:

 1. Помістити курсор в праву частину екрану – на отобразившейся панелі інструментів вибрати вкладку «Зміна параметрів комп’ютера».
 2. Зайти в меню «Відновлення та оновлення», в підрозділі «Відновлення» натиснути на кнопку «Перезавантажити зараз».
 3. Тепер потрібно зайти в розділ «Діагностика» «Доп. параметри »і вибрати доступну опцію« Налаштування UEFI ». Якщо інтерфейс буде англійською, то потрапити в «UEFI Settings» можна через «Tools and Settings» – «Advanced options».
 4. В меню завантаження вибрати функцію «BIOS Setup».
 5. В даний меню можна також потрапити в момент появи чорного екрану при перезавантаженні ноутбука, утримуючи клавішу Del або F2 в залежності від конкретного пристрою.
 6. В BIOS вибрати третю зліва вкладку «System Configuration» і спуститися за допомогою стрілок в нижнє меню «Boot Options». Опції можуть розташовуватися у вкладці «Security» в певних видах BIOS.
 7. Встановити параметр «Disenabled» навпроти опції «Secure Boot».
 8. Налаштувати послідовність завантаження в меню «Legacy Boot Order» – в «Boot UEFI» повинен бути вказаний носій з дистрибутивом.
 9. Зберегти зміни, клікнувши на поєднання, вказане для функції «Save and exit» зазвичай це «F10».
 10. BIOS повністю готовий для деінсталяції Віндовс 8.1.

Деінсталяція Windows 8.1 і установка нової ОС

Процес деінсталяції версії 8.1 з подальшою установкою нової операційної системи зі знімного носія відбувається наступним чином:

 1. Вставити накопичувач з ОС – флешку або DVD диск.
 2. Перезавантажити ПК і зайти в меню BIOS. Для цього буде потрібно утримувати клавішу «F1» або «F2», або «Delete» в залежності від BIOS.
 3. Стрілкою на клавіатурі перейти в розділ «Boot» встановити позицію «CD-ROM Drive» для завантаження з диска.
 4. Зберегти конфігурацію BIOS у вікні «Setup Information», вибравши «Yes» і клацнувши «Enter».
 5. Дочекатися перезавантаження ПК – на моніторі з’явиться напис «Press any key …» клацнути по будь-клавіші.
 6. На екрані відобразиться вікно «Install Windows» – тапнуть по «Install now».
 7. У діалоговому вікні «Установка Віндовс» вибрати опцію «Full install» або «Повна установка».
 8. На моніторі відобразиться вікно настройки диска – вказати розділ для установки нової ОС. Щоб позбутися від Віндовс 8.1, буде потрібно відформатувати розділ. Для цього клацнути по кнопці «Форматувати», розташованої в нижній частині екрана.
 9. Діяти відповідно до підказкам «Майстра установки» за стандартною схемою – прийняти умови ліцензійного договору, вказати ім’я ПК, вбити ключ ліцензії та встановити потрібні параметри.
 10. Система успішно переінстальовано, а компоненти ОС 8.1 – повністю видалені.

Відкат до попередньої ОС

Даний спосіб підходить для ноутбуків і ПК, на яких проведено оновлення Віндовс 8 або 7 до 8.1. Дані для відкату зазвичай зберігаються в папці C: \ Windows.old тільки 30 днів з моменту установки ОС. Після закінчення даного терміну потрібно скористатися диском відновлення, механізм створення якого описаний вище. Для відформатованих пристроїв даний метод не підійде. Щоб зробити відкат Windows 8.1 до попередньої системи, потрібно:

 1. Перейти в розділ «Параметри», вибрати розділ «Оновлення та безпеку», зайти у вкладку «Відновлення».
 2. З’явиться вікно, в якому потрібно клікнути по меню «Повернутися на Windows 7» і на інтерактивну кнопку «Почати».
 3. Після закінчення запущеного процесу необхідно ввести пароль від версії 8.1.

установка Linux

Можна позбутися від Windows 8.1 шляхом установки альтернативної ОС на ПК, для цього:

 1. Завантажити безкоштовний дистрибутив Linux, створити і запустити завантажувальний диск або флешку.
 2. Вставити носій в USB-роз’єм або DVD-дисків.
 3. Здійснити ребут ПК і перейти в настройки BIOS зазначеним вище методом.
 4. У вкладці «Boot» вибрати опцію «CD-ROM Drive», в діалоговому вікні клацнути «Yes» для збереження поточної конфігурації завантаження.
 5. Після перезавантаження ПК з’явиться фіолетовий екран з написом «Ubuntu» клікнути по будь-якій кнопці на клавіатурі.
 6. Слідувати інструкції «Майстра установки» на екрані.
Ссылка на основную публикацию