Як видалити захищений розділ GPT на жорсткому диску і флешці

У сучасних ПК замість BIOS застосовується UEFI, а структура MBR поступилася місцем вдосконаленим стандарту поділу жорсткого диска – GUID Partition Table з LBA-адресацією. У новому механізмі вказується число секторів дискового простору і їх точне місцезнаходження: при необхідності користувач може видалити захищений розділ GPT. Для цього потрібно скористатися запропонованою нижче інструкцією.

Форматування жорсткого диска

Щоб видалити захищені розділи жорсткого диска виробника, буде потрібно для початку відформатувати їх через меню «Командний рядок». Щоб здійснити дану дію, необхідно:

 1. Затиснути клавіші Win + R.
 2. У діалоговому вікні «Виконати» в поле введення «Відкрити» ввести кодове слово «cmd» і клацнути по клавіші «Enter».
 3. В поле для введення вбити спеціальну команду «diskpart» без лапок для управління томами і розділами.
 4. На екрані з’явиться список, в якому потрібно виділити диск GPT із заблокованим розділом, а саме: ввести кодову фразу «select disk _number» без лапок, де замість нижнього підкреслення «_» слід натиснути на пробіл, а «number» означає номер форматируемого disk.
 5. Для уточнення порядкового номера потрібно клікнути по значку у вигляді лупи, розташованої в лівій частині екрана праворуч від меню «Пуск» викликати вбудовану пошуковий рядок Windows і вбити ключове слово «Панель управління».
 6. У меню «Налаштування параметрів комп’ютера» на верхній позиції четвертого списку утиліт зліва клікнути по посиланню «Адміністрування». Увійти в меню «Керування комп’ютером» в лівому бічному меню знайти «Сховище» і клікнути на підрозділ «Управління дисками» в основній частині активного вікна відобразиться список томів: номер дискового розділу вказується в кінці найменування кожного з них, наприклад, «Диск 0 розділ 1 ».
 7. Повернутися в «Командний рядок» і вбити код «clean» без лапок дана опція дозволяє почистити розділ від зберігаються на ньому даних.
 8. Ввести кодову фразу «create partition primary» без лапок, яка дозволить зробити первинний розділ на обраному дискового простору розміром n Мб.
 9. Далі можна приступити безпосередньо до форматування GPT під будь-яку файлову систему: зайти в панель управління і провести необхідні маніпуляції.

форматування флешки

Щоб видалити захищений розділ на флешці через вбудовану утиліту “Керування дисками” на Windows 10, необхідно виконати наступні маніпуляції:

 1. Затиснути клавіші Win + R. У рядку «Перейти» вікна «Виконати» ввести код дискового менеджера «diskmgmt.msc» і клікнути по клавіші «Enter».
 2. У «Управлінні дисками» знайти флешнакопітель, який необхідно очистити, – тут будуть вказані всі наявні підрозділи флешки – клікнути по непотрібному елементу правою кнопкою миші, після чого буде потрібно вибрати пункт списку, що розкрився «Видалити тому …». Можна здійснити дану дію більш простим способом: клацнути на значок у вигляді червоного хреста (розташований на верхній панелі інструментів діалогового вікна під меню «Довідка»).
 3. Виробляти вищевказане дія необхідну кількість разів, поки не залишиться один том, видалити який неможливо.
 4. Після того як на знімному накопичувачі залишиться тільки одне місце, необхідно буде клікнути по даному елементу правою клавішею миші і в списку, що розкрився знайти опцію «Створити простий том».

Можна скористатися вбудованою утилітою для роботи з дисковим простором Diskart, що актуально для Windows 7, 8 і ранніх версій Windows 10, так як для зазначених операційних систем існують обмеження дій користувачів над розділами накопичувачів в меню “Керування дисками”.

Для видалення захищеного розділу GPT на флешці буде потрібно:

 1. Викликати командний рядок – ввести в пошуковому рядку «Windows 10» ключову фразу «cmd».
 2. Клацнути правою клавішею миші по відобразились елементи і вибрати опцію розкрився списку «Запуск від імені адміністратора».
 3. Для Віндовс 8.1. можна затиснути комбінацію Win + X, після чого зайти в меню cmd, а в 7 версії системи знайти «Командний рядок», клікнути по ній правою клавішею мишки і запустити від імені Admin.
 4. Ввести у вікні послідовність команд «diskpart» і «list disk» без лапок.
 5. В відобразиться списку пристроїв вибрати флеш-накопичувач. Для цього буде потрібно ввести номер. Важливо його не переплутати, інакше дані будуть стерті ні з того накопичувача – команда «select disk №», де під «№» мається на увазі номер флешки.
 6. Далі потрібно ввести код «clean» і натиснути на «Enter», після цього дії всі розділи на вибраному накопичувачі будуть стерті. Якщо потрібно ліквідувати конкретний елемент, то слід скористатися кодом «list partition» для відображення всіх розділів флешки, «select partition» для вибору конкретного елемента і «delete partition» для видалення.
 7. Після проведення даної операції всі частини з USB будуть стерті, і можна почати форматування будь-яким доступним способом, наприклад, скористатися вбудованими інструментами Windows. Підсумком всіх маніпуляцій стане єдиний основний розділ. Можна виконати форматування розділу в FAT32 (не виходячи з «Командного рядка»).
 8. Ввести послідовність команд «create partition primary» «select partition N» «active» «format fs = fat32 quick» «assign» «exit».
 9. Після проведення зазначених маніпуляцій на USB-накопичувачі залишиться тільки один розділ, яким присвоїти нова буква: пам’ять флешки буде розширена.

Ссылка на основную публикацию