Як виконати голосовий пошук в Яндекс браузері на комп’ютері, чому не працює | GuideComp.ru

Корпорація Google раніше за інших почала використовувати звукове управління в своїй пошуковому рядку, а згодом до неї підтягнулися і інші гіганти сфери. Тепер голосове дію здатний виконувати і Яндекс браузер за допомогою Аліси – це розумний помічник, керований через вбудований мікрофон або підключається гарнітуру. Аліса допомагає управляти не тільки Яндекс браузером, це окремий додаток для Windows, що дозволяє швидко виконувати різні операції голосом.

Переваги та недоліки голосового управління Яндекс

Виконати багато дій голосом в Яндекс браузері стало простіше. Голосовий помічник є штучним інтелектом, тобто його можливості хоч і обмежені, але все-таки великі. Нам досить сказати: «Слухай Аліса» і сказати бажану команду для виконання безлічі різних дій.

Переваги голосового пошуку в Яндекс браузері за допомогою Аліси:

 • Модуль абсолютно безкоштовний,
 • Споживає мінімум системних ресурсів,
 • Поширюється окремо від браузера, тобто не обов’язково встановлювати Яндекс оглядач. Користуватися розумної рядком можна в Windows і на Android, а результати онлайн-запитів відображаються в браузері за замовчуванням,
 • Повноцінна сумісність з усіма поширеними браузерами,
 • Висока точність розпізнання команд, але все одно голосовий набір від Яндекса вимагає наявність нормального мікрофона,
 • Економія часу на введення запиту.
 • Ключовий недолік заповнення блокнота або пошукового рядка голосом зручно виконувати тільки при наявності хорошого мікрофону. Підійде і бюджетна модель, головна умова – звучання має бути чистим, без сильних перешкод і перебоїв в передачі. Це означає, що при наявності низкокачественно звучання, віддаленого знаходження від загарбника звуку або при використанні в шумному місці, результати роботи Аліси часто виявляються неправильними.
 • Другий момент голосове введення тексту в Яндекс браузері через Алісу використовує алгоритм, що нагадує Т9. Якщо були введені сленгові слова, висока ймовірність їх заміни на інші словосполучення. Своїми силами Аліса не переводить звук в текст і навпаки, але для цього можемо використовувати Яндекс.Разговор.

Що вміє голосовий помічник Аліса?

Уже зараз помічниця розпізнає і обробляє сотні голосових дій на комп’ютері як в Яндекс браузері, так і в самій системі. Вона не тільки допомагає щось знайти, але і здатна грати з нами в прості ігри, знаходити місця розташування, конвертувати суми у валюті і т.д.

На що здатна Аліса:

 • Грати. Уже сьогодні підтримує 20 ігор: міста, загадки, шибениця, вгадування чисел, вірю чи не вірю, вгадай тварина, актора, пісню і т. Д. Щоб запустити гру, просто говоримо: «Давай зіграємо в [назва гри],
 • Давати швидкі відповіді. Аліса відразу аналізує результати видачі в Яндекс і надає тільки відповідь на питання, якщо він однозначний: висота гори, переклад суми, математичні дії і т. П.,
 • Шукати місце. Просто запитуємо: «Як пройти в [місце]», у відповідь отримуємо побудований маршрут до найближчого закладу зазначеного типу і час подорожі,
 • Говорити прогноз погоди. Чи можемо запитати: «Слухай Аліса. Яка сьогодні погода? », Аналогічно запитуємо про прогноз на завтра і т. Д.
 • Додатково вміє відповідати на звичайні питання: «Як справи?», «Хто тебе зробив?» І т. П., Конвертувати валюту. Також реагує на команди «Відкрити сайт», «Відкрити файл», «Вимкнути комп’ютер».

Як використовувати голосове введення в Яндекс браузері за допомогою Аліси на компі?

Насамперед встановлюємо Алісу, рекомендуємо це зробити з офіційного сайту, так нижче ризик зіткнутися з вірусами. Посилання на сторінку завантаження.

Спосіб використання звукового управління приблизно ідентичний для всіх команд:

 1. Запустити Алісу можемо словами «Слухай», «Привіт», «Окей» з додаванням до кожної команді слова «Аліса» або «Яндекс», наприклад, «Слухай Яндекс» або «Привіт Аліса».
 2. Очікуємо відображення відповідного вікна, що позначає сприйняття мови.
 3. Промовляємо команду або питання. У першому випадку результат здасться відразу в діалозі і буде озвучений. Якщо введений пошуковий запит, результат відобразиться у вкладці Яндекс браузера з найкращою відповіддю, якщо такий вдалося знайти.

Раніше голосовий набір тексту в блокноті або Яндекс браузері виконувало додаток Яндекс.Діктовка. В силу невідомих причин сервіс закритий, але є своєрідний обхідний шлях – Яндекс.Разговор. Додаток призначається для спілкування з глухонімими користувачами, сервіс розпізнає текст і переводить його в аудіо або навпаки. Яндекс.Разговор – це своєрідний голосової блокнот для Яндекс браузера, що дозволяє швидко виконувати перетворення звуку в друкований варіант і озвучування набраного тексту.

Як дати команду Яндекс через мікрофон без Аліси?

Пошукова рядок компанії підтримує заповнення голосом. Внесення ключових слів можемо виконувати на будь-якій сторінці пошукової системи, але попередньо повинні активувати цю функцію.

Додавання тексту голосом в Яндекс пошук:

 1. Відкриваємо головну або будь-яку іншу сторінку пошукової системи.
 2. Натискаємо на іконку мікрофона справа пошукового рядка.
 3. З’явиться запит доступу до мікрофону, який ми підтверджуємо.
 4. Коли відобразиться повідомлення «Говоріть», вимовляємо запит.

Чому не працює голосовий пошук від Яндекса в браузері?

Голосовий пошук для Яндекс браузера на комп’ютері може не працювати по ряду причин:

 • Мікрофон перестав працювати через блокування антивірусною програмою. Рекомендуємо тимчасово відключити антивірус і перевірити роботу Аліси,
 • Мікрофон не включається в браузері через блокування доступу до нього. Часто не з’являється повідомлення про дозвіл доступу до звукового пристрою через установки параметра «Заборонити сайтам використовувати мікрофон». Змінюємо настройку:
 1. Переходимо в «Налаштування вмісту» browser yandex за посиланням.
 2. Шукаємо пункт «Мікрофон» і встановлюємо виділення «Повідомити …».
 3. Натискаємо на «Управління винятками» і прибираємо записи про Яндекс, якщо біля них зазначено «Заблокувати».
 4. Опускаємося нижче у вікні «Настройок вмісту» і знаходимо «Повний контроль над MIDI-пристроями», встановлюємо «Дозволити всім» або «Повідомити мене».
 • Не включається голосовий пошук по командам «Слухай Аліса» і т.д. В системі виключена голосова активація, тому запустити Алісу можемо лише вручну. Міняємо налаштування для запуску функції ключовим словом: переходимо в настройки Аліси і виділяємо пункт «Голосова активація»,
 • Після введення команди нічого не показується на екрані. Це вказує на проблеми з мікрофоном. Ймовірно, несправність з’явилася через неправильне визначення типу пристрою в звукових драйвери. Розглянемо на прикладі Realtek HD:
 1. Знаходимо «Диспетчер Realtek HD» в треї (натискаємо на стрілку в правому нижньому кутку екрану).
 2. Кількома двічі лівої кнопкою по іконі драйвера.
 3. Робимо ПКМ по аналоговому входу, до якого підключений мікрофон, і вибираємо «Зміна призначення роз’ємів».
 4. Встановлюємо «Мікрофонний вхід».
 • Не включається мікрофон, так як за замовчуванням встановлено інший пристрій. Змінюємо базові настройки:
 1. Натискаємо на значок пошуку в Windows і вводимо фразу «Панель управління».
 2. Кількома по пункту «Панель управління».
 3. Вибираємо плитку «Звук».
 4. Переходимо на сторінку «Запис».
 5. Двічі натискаємо на необхідний мікрофон.
 6. Вибираємо «Використовувати цей пристрій».
 • Фізична поломка мікрофона.

Голосове управління всією системою і Яндекс браузером – це зручна функція для прискорення пошуку інформації, набору тексту голосом і розваги. Тепер ручне заповнення рядка пошуку залишилося в минулому, адже з Алісою стало простіше відкривати програми, грати в ігри і швидко відповідати на питання, в тому числі щодо її самої.

Ссылка на основную публикацию