Як використовувати обтравочную маску в фотошоп

З цієї статті ви дізнаєтеся що таке відсічні маски і навчитеся нею користуватися, що значно прискорить процес обробки фотографій в фотошоп.

Відсічна маска (Clipping Mask) – дуже корисний інструмент Adobe Photoshop, який допомагає економити багато часу і дозволяє робити такі речі:

 1. обрізка фотографії по контуру фігури, шаруючи
 2. швидка вставка фото в рамку, в віньєтку. Сюди ж можна віднести вставку фото на плакат або банер міста, рекламний щит та ін.,
 3. обрізка елементів, які не повинні виходити за краї фігури.
 4. «Заливка» будь-якою текстурою або навіть повноцінної фотографією окремого елемента дизайну. Це може бути кольорова рамочка, заливка тексту (дивись урок – як накласти текстуру на текст) і ін.

Насправді ці всі варіанти відображають один і той же процес – обрізка зображення по краях контура попереднього шару.

найпростіший приклад: Створимо новий документ. На нижньому шарі намалюємо фігуру, наприклад, коло. А на верхній шар помістимо будь-яке зображення. Створимо обтравочную маску, клікнувши між шарами з затиснутою клавішею ALT. Отримаємо коло із заливкою верхнім шаром. Межі зображення, що виходять за межі кола були обрізані.

Покрокове керівництво створення відсічної маски

 1. Створіть новий документ в фотошоп з довільними розмірами, білий фон, і дозволом 72dpi.
 2. Візьміть інструмент «Довільна фігура», виберіть будь-яку фігуру (в настройках фігури у вас має бути «шар-заливка», а не контур) і створіть фігуру будь-якого кольору:
 3. Тепер відкриваємо будь-яке зображення, наприклад, фото котика 😉 і переносимо його на наш документ в якості верхнього шару. Для цього беремо просто інструмент «Переміщення» «Move Tool» і перетягуємо зображення на наш документ. Маємо в своєму розпорядженні наше зображення так, щоб нижележащий шар з фігурою був повністю прихований, непомітний по верхнім шаром. При необхідності, скористайтеся трансформацією (для швидкого виклику скористайтеся гарячими клавішами CTRL + T).
 4. Тепер помістіть курсор миші між верхнім шаром з зображенням і нижнім шаром з фігурою і натисніть клавішу ALT. Перемістіть трохи курсор при необхідності, утримуючи клавішу ALT. Як тільки між шарами з’явиться значок, що складається і двох пересічених кіл, все також утримуючи ALT, зробіть клік лівою кнопкою миші між шарами.
 5. Тепер за допомогою інструмента “Переміщення” (Move Tool) при активному верхньому шарі ви можете задати більш вдале розташування кота в віньєтці.

Як вставити фото в рамку за допомогою відсічної маски

На нашому сайті описаний один із способів вставки фотографії в рамку в фотошопі. Однак за допомогою відсічної маски це зробити ще простіше! До того ж в цьому лучае зовсім не обов’язково, щоб рамка мала прозорі пікселі всередині.

 1. Відкрийте вашу рамку в фотошоп. Для прикладу я вибрала цю рамку:
 2. Відкрийте у фотошопі фотографію, яку ви хочете вставити в вашу рамочку. У мене це знову кіт.
 3. Перемістіть фотографію документ з рамкою простим перетягуванням за допомогою інструменту Move Tool (Переміщення). При необхідності трансформуйте (CTRL + T). Досягніть того, щоб після маніпуляцій, зона, яка повинна бути виконана фотографією (в моїй рамці – це білий фон) була повністю перекрита вашою фотографією:
 4. Візьміть інструмент «Чарівна паличка» (Magic Wand), клікніть по білому полю в рамочці (шар з рамкою повинен бути активний). Завантажиться виділення навколо білого поля.
 5. При активному нижньому шарі (з рамочкою), не знімаючи виділення, клікніть поєднання клавіш CTRL + J. У вас утворюється новий шар, в який скопіюється вміст виділення, тобто центральна біла область рамки. Так виглядає він, якщо прибрати видимість шарів рамки і фото:
 6. Тепер знову включаємо видимість всіх шарів, затискаємо клавішу ALT і натискаємо між шарами верхнім і нижнім (шаром з фотографією і шаром з центральною областю рамки). За допомогою відсічній маски у нас обрізалися зайві краю, що виходять за межі області.

Ще один приклад використання відсічній маски – це акуратне малювання

Наприклад, малювання прожилок листа або РАСЧЕРЧИВАНИЕ розкладу уроків, або нанесення малюнка на малюнок (ваза, кулька і будь-який інший) можна зробити акуратно, навіть не намагаючись за допомогою відсічної маски. Навіть, якщо ви «вийшли за краї», то застосувавши обтравочную маску, всі ваші огріхи моментально зникнуть.

Ссылка на основную публикацию