Як виправити помилку при встановленні захищеного з’єднання в браузері Mozilla Firefox

Під час спроби переходу на який-небудь сайт, ви можете зіткнутися з повідомленням «Помилка при встановленні захищеного з’єднання». Ви не зможете відкрити ресурс, поки проблема, що викликає помилку, не буде усунена. У деяких випадках можна позбутися від неї самостійно, а в деяких доведеться звертатися до власників сайту.

Через що виникає помилка

Кожен раз, коли ви відкриваєте будь-якої сайт, браузер Firefox звертається до нього з проханням надати сертифікат безпеки. Даний електронний документ підтверджує, що сайт працює за певними правилами, які дозволяють забезпечити вашу безпеку. Якщо у сайту немає певного сертифіката, рівень безпеки на ньому вкрай низький: вашу особисту інформацію можуть перехопити зловмисники і використовувати її в своїх цілях.

Якщо під час перевірки сайту браузер зауважує, що з сертифікатом щось не те, він видає описувану помилку. Вона повинна повідомити вас про підозрілість ресурсу і захистити від нього. У більшості випадків вам варто прислухатися до думки Firefox і покинути ресурс.

Браузер видає помилку, якщо є проблеми з сертифікатом

Але бувають ситуації, в яких браузер видає повідомлення помилково. Припустимо, якщо ви переходите на досить відомий сайт (наприклад, Google, Yandex, Facebook і т. Д.) І бачите цю помилку, то причина явно не в ресурсах, а в браузері. Проблема з визначенням сертифіката може виникнути з кількох причин:

 • закінчився термін ліцензії сертифіката. У сайту може бути потрібний сертифікат, але термін його актуальності міг підійти до кінця. За цим повинен стежити власник сайту,
 • неправильно час на комп’ютері. Браузер звіряє термін ліцензії документа з часом, встановленим на комп’ютері. Якщо дати, надані в сертифікаті і в пам’яті комп’ютера не збігаються, Firefox помилково вважатиме документ простроченим,
 • версія браузера застаріла. У старій версії Firefox можуть міститися помилки, які не дають отримати справжню інформацію про сертифікат,
 • база даних браузера пошкоджена. Який-небудь вірус або неакуратні дії користувача могли пошкодити файли, відповідальні за перевірку сертифіката,
 • антивіруси. Сторонні антивіруси можуть втручатися в роботу браузера, викликаючи подібні помилки.

усуваємо помилку

Причини, за якими може виникнути помилка, що перериває доступ до сайту, діляться на два типи: одні виникли з вини власника ресурсу, а другі – через збій на комп’ютері.

З вини власника сайту

Проблема з вини людей, які обслуговують сайт, може виникнути з наступних причин:

 • сертифікат не встановлено,
 • використовується ліцензія, термін актуальності якої закінчився (SEC_ERROR_EXPIRED_CERTIFICATE),
 • використовується сертифікат, який втратив свою актуальність,
 • автор використовуваного сертифіката невідомий (MOZILLA_PKIX_ERROR_ADDITIONAL_POLICY_CONSTRAINT_FAILED або MOZILLA_PKIX_ERROR_MITM_DETECTED),
 • виникає помилка при побудові ланцюжка сертифікатів (SEC_ERROR_UNKNOWN_ISSUER),
 • сертифікат активується тільки з певного числа, але на момент переходу він є неробочим (SEC_ERROR_EXPIRED_ISSUER_CERTIFICATE).

Якщо ви впевнені, що причина появи помилки в якийсь із перерахованих вище причин, то залишається один вихід – писати власникам або розробникам сайту, повідомляючи їх про наявність проблеми. Переконатися в тому, що дана помилка виникла не з вини вашого комп’ютера або Firefox можна, якщо спробувати перейти на сайт з іншого пристрою і через інший браузер.

З вини комп’ютера

Якщо сайт не відкривається тільки на вашому комп’ютері або тільки в Firefox, то причина криється в браузері або сторонніх антивирусах. Якщо ви не знаєте, з-за чого саме з’явилося дане повідомлення, то виконайте всі описані надалі інструкції по черзі.

неправильне час

Браузер не зможе звірити актуальність сертифіката, якщо на комп’ютері встановлено неправильний час. Тому необхідно вручну змінити налаштування дати. Можна дізнатися точний час за допомогою годинника або іншого пристрою, але краще відразу активувати автоматичну звірку часу з інтернетом, щоб забезпечити максимальну точність і більше не стикатися з цією проблемою:

 1. У нижньому правому куті є блок з датою і часом. Клацніть по ньому правою клавішею миші і в контекстному меню виберіть пункт «Налаштування дати і часу».

  Відкриваємо вказати дату і час

 2. Знайдіть рядок «Встановити час автоматично» і активуйте цю функцію. Готово, через кілька секунд, при наявності підключення до інтернету, встановиться актуальний час. Перезавантажте браузер і спробуйте знову перейти на сайт.

  Включаємо функцію «Встановити час автоматично»

застарілий браузер

Можливо, творець сайту встановив останню версію сертифіката, про яку ще не знає Firefox, так як браузер давно не встановлював оновлення. Щоб він отримав актуальну інформацію про нові сертифікатах, необхідно завантажити оновлення вручну:

 1. Розгорніть меню браузера. Відшукайте рядок «Довідка» і наведіть на неї миша. У меню, виберіть розділ «Про Firefox».

  Відкриваємо розділ «Про браузері»

 2. Відкриється віконце з інформацією про браузері. Якщо на даний момент доступні оновлення, почнеться їх автоматичне завантаження. Після закінчення процесу завантаження клікніть по кнопці «Застосувати оновлення».

  Натискаємо кнопку «Отримати оновлення»

 3. Дозвольте установку останньої версії.

  Дозволяємо установку нової версії

Готово, браузер буде оновлено до останньої версії. Спробуйте перейти на сайт, щоб перевірити, пропала чи помилка.

Пошкоджена база сертифікатів

Щоб прискорити процес перевірки сертифіката сайту, браузер один раз завантажує базу всіх дозволених сертифікатів, а після працює з нею. Оскільки база зберігається в пам’яті комп’ютера, а не на сервері розробників Firefox, перевірка здійснюється набагато швидше. Але файл з базою даних може пошкодитися через вірус, дій користувача або втручання будь-яких сторонніх програм.

Якщо база пошкоджена, справжні сертифікати можуть помилково розпізнаватися як підроблені. Щоб відновити базу, виконайте наступні кроки:

 1. Закрийте браузер. Затисніть комбінацію Win + R на клавіатурі, щоб відкрити віконце швидкого доступу. Пропишіть значення% APPDATA% \ Mozilla \ Firefox \ Profiles \ і виконайте команду, якшо по кнопці «ОК».

  Відкриваємо розділ% APPDATA% \ Mozilla \ Firefox \ Profiles »class =

 2. Відкриється список профілів, створених в браузері. Якщо ви не створювали вручну додаткові профілі, у вас буде всього одна папка. За умовчанням вона названа default. Відкрийте її.
 3. Пошукайте файл cert9.db. Він містить базу даних. Видаліть його, виділивши і натиснувши кнопку Delete.

  Знаходимо файл cert9.db і стираємо його

Після повторного запуску браузера, база даних створиться автоматично. Якщо проблема була в ній, то, перейшовши на той же самий сайт, ви не побачите помилки.

Конфлікт з антивірусом

Деякі антивіруси перевіряють сертифікати сайтів, незважаючи на те, що це вже зробив сам браузер. Можливо, саме їх втручання змушує браузер подумати, що хтось втручається в процес перевірки сертифіката, а це порушує принципи безпеки, тому процес звірки сертифіката переривається.

Щоб переконатися в тому, винен антивірус чи ні, потрібно закрити браузер, відключити антивірус, відкрити браузер і знову спробувати перейти на сайт.

Якщо проблема зникла, антивірусу варто заборонити втручатися в перевірку сертифікатів. Зробити це можна через налаштування програми. Розглянемо кроки на прикладі антивіруса Avast:

 1. Перейдіть до налаштувань антивіруса, вибравши відповідний пункт в лівій частині вікна.

  Відкриваємо розділ «Налаштування»

 2. Розкрийте підрозділ «Компоненти». Пошукайте в списку блок «Веб-екран» і клацніть на кнопці «Налаштування», що знаходиться навпроти нього.

  Відкриваємо налаштування веб-екрану

 3. Зніміть галочку з пункту «Увімкнути сканування HTTPS».

  Знімаємо галочку з «Включити сканування HTTPS»

Готово, тепер антивірус не буде втручатися в перевірку сертифікатів. Помилка в Firefox повинна зникнути.

Відео: усунення помилки захищеного доступу

Як обійти помилку

Якщо жоден з перерахованих вище способів не допоміг, а доступ до сайту вам отримати треба, помилку можна обійти. Але робити це варто тільки в тому випадку, якщо ви впевнені в безпеці ресурсу. Ігноруючи попередження, ви берете відповідальність на себе.

 1. На екрані з помилкою клікніть по кнопці «Додатково», а після перейдіть до створення винятку.
 2. Встановіть галочки навпроти всіх рядків і підтвердіть дію. Готово, виняток буде створена. Це означає, що даний сертифікат в майбутньому буде вважатися безпечним, і браузер відкриє сайт.

  Видаємо сертифікату права і підтверджуємо дію

Помилка безпечного з’єднання з’являється через проблеми з сертифікатом сайту. Причина виникнення проблеми може полягати як в сайті, так і в вашому комп’ютері. Якщо вона виникла з вини сайту, то єдиний вихід – звертатися до власників ресурсу. Якщо ж причина в пристрої, то потрібно виставити правильний час, щоб переглянути базу даних, оновити браузер і налаштувати антивірус.

Ссылка на основную публикацию