Як визначити шрифт по картинці і не тільки. Огляд кращих сервісів

Будь-якому дизайнер стикається з проблемою вибору підходящого шрифту. Іноді необхідно знайти шрифт по картинці, визначити шрифт за зразком. Особливо це актуально для веб-розробників при підборі шрифтів для майбутнього сайту. У цьому випадку на допомогу приходять спеціальні сервіси, про які буде детально розказано в цій статті.

Отже, проведемо експеримент. Для цього я написала в фотошопі тест за допомогою обраного шрифту і буду визначати в різних сервісах, який шрифт я використовувала. Таким чином, визначу, який сервіс кращий.

Ви можете разом зі мною пройтися по сервісах, а для тестування використовувати мою картинку. Можливо, що ви прийдете до інших висновків.

Ось це напис:

Вам же я рекомендую перед тим, як визначити шрифт, трохи обробіть зображення – відсіку непотрібні поля, додайте контрастність або зовсім позбудьтеся від фону.

Перший сервіс, за допомогою якого ми визначатиме шрифт –

 1. WhatFontIs, адреса – http://www.whatfontis.com/ Натисніть на кнопку “Browse” для вибору картинки з текстом. Далі вам належить вибрати один пункт і даух:
  • The background color is lighter than the characters color – означає, що колір фону світліше кольору букв і символів,
  • The background color is dark, please invert colors – світлий текст на темному тлі. Тепер натисніть на кнопку “Continue” для продовження. У новому вікні вам належить ідентифікувати букви – введіть кожну букву в відповідну для неї поле. Знову кнопка “Continue” і перед нами список найбільш схожих шрифтів. До речі, сервіс правильно визначив шрифт. Перший варіант – правильний. Сервіс оцінка – балів.
 2. What The Font, адреса http://www.myfonts.com/WhatTheFont/
  xdf Тут вам теж потрібно завантажити картинку з текстом на сервіс або вставити пряме посилання на зображення. На малюнку-схемі показано, яка повинні бути картинка для правильної роботи сервісу. Букви і символи повинні бути чіткими, не повинні зливатися, розмір шрифту не менше 100 пікчелей і текст повинен бути вирівняний по горизонтальній лінії. Після вибору картинки з текстом натисніть “Continue”. Приємно, що сервіс частково сам ідентифікує символи і лише сумнівні вам доведеться ввести вручну. Я додала букву f, виправила S на i і дописала точку у вільний поле. Знову “Continue”. І цей сервіс відмінно впорався із завданням, правильно вгадавши шрифт. Єдиний недолік сайту What The Font це менша кількість шрифтів в порівнянні з WhatFontIs.
 3. Це були сервіси, які визначають шрифт по картинці. Однак, є сайти, де працює пошук шрифту за окремими відмітним елементам. Identifont адреса http://www.identifont.com/index.html Якщо ви знаєте точно, як виглядає шрифт, якщо у вас є зразки букв, то ви можете виконати невеликий тест на вигляд шрифту і знайти його назву. Приклади питань, на які вам належить відповісти:
  • чи є у шрифту зарубки,
  • назва: просто введіть назву шрифту або його частина,
  • схожі шрифти – введіть назву схожих шрифтів, на той який ви шукайте,
  • дизайнер шрифту. Якщо відомий дизайнер, або іздетель шрифту, то ви можете включити його в пошук. Примітка: сервіс англомовний, але навіть бе нания мови в ньому легко розібратися, так як питання підкріплені малюнками з позначеннями. Мені не вдалося за допомогою цього сервісу знайти потрібний шрифт. Тест на пройдений.
 4. Font Finder Firefox Add-On  – доповнення для Firefox, яке визначає який шрифт використовується на сайті. Просто виділіть слово на сайті, і додаток визначить шрифт і стиль CSS. Посилання на додаток https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/font-finder/
 5. Bowfin Print Works – http://www.bowfinprintworks.com/SerifGuide/serifsearch.php Сервіс, який заснований на вашому уявленні про те, як виглядає шрифт, вам потрібно провести детальний аналіз букв і їх елементів. За допомогою даного сервісу також не вдалося визначити шрифт.

Сподіваюся, що тепер знайти потрібний шрифт, дізнатися його назва не буде для вас проблемою.

Ссылка на основную публикацию