Як забезпечити надійний захист сайту від вірусів і злому?


Як забезпечити надійний захист сайту від вірусів і злому?

Над захистом сайту повинен працювати не тільки власник веб-ресурсу (адміністратор), але і хостер, тобто той, хто надає площадку для розміщення сайту. Якщо говорити про хостинг, то слід довіряти великим зарекомендували компаніям, які здатні забезпечити безперервну роботу порталу. Іншими словами, хостер повинен забезпечити безпеку сервера і зазвичай ця робота проводиться на відмінно, особливо, якщо хостинг платний. Інша справа – власник сайту і користувачі, що мають розширений доступ до завантаження на сторінку відеозаписів, зображень, інформації, які в подальшому можуть принести безліч неприємностей. Так як захистити сайт від вірусів? Відповідь на це питання можна дізнатися в цій статті.

Що мається на увазі під зломом сайту?

Після злому в 90% випадків з сайту видаляється вся наявна інформація. Це не дуже небезпечно, так як є можливість відновити сайт з резервної копії, хоча на це доведеться витратити досить багато часу.

З зламаного сайту відбувається поширення вірусів, що швидко призведе до того, що портал буде забанений пошуковими системами. Існує можливість відновлення сайту, проте це обов’язково позначиться на його репутації, та й не кожен користувач ризикне повернутися на той веб-ресурс, де були виявлені віруси.

Як захистити сайт від проникнення вірусів і злому?

Для роботи з сайтом слід виділити окремий комп’ютер або ноутбук, щоб виключити ймовірність зараження. Тобто використовувати машину виключно для робочих цілей. Необхідно утримуватися від використання небезпечних браузерів, віддавати перевагу найпопулярнішим. Виключено використання автозбереження паролів на ftp-клієнта. Перш, ніж почати використовувати ноутбук або комп’ютер по робочому призначенням, слід звернутися до фахівця, щоб той встановив надійну і безпечну операційну систему на комп’ютері, а також антивірус з можливістю поновлення.

Забороняється повідомляти пароль головного адміністратора і доступу до сайту кому б то не було. Найкраще регулярно міняти ці паролі.

Ресурс слід обробити інструментом Яндекс.Вебмайстер, який виявляє будь шкідливий код.

Необхідно з обережністю ставитися до всіх повідомлень, що приходять на електронну скриньку: не повідомляти дані, що не натискати на сумнівні посилання, не викачувати і не відкривати вкладені файли. Підозрілі листи слід відразу видаляти, бажано користуватися не веб-інтерфейсом, а поштовим клієнтом.

Ссылка на основную публикацию