Як заборонити Windows перезавантажуватися після оновлень?

Чи можна заборонити Windows перезавантажуватися після оновлень?

Вимога перезавантажити комп’ютер для застосування оновлень підстерігає кожного користувача завжди в самий невідповідний момент. Необхідно відволікатися на спливаюче вікно і вказувати час, коли підказка вискочить знову – 10 хвилин або 4 години, але настирливе оголошення не пропаде, поки ви не перезавантажити. А якщо прогавив, Windows піде в перезавантаження негайно. Швидке завершення сеансу, незбережені документи … Як це, часом, виводить з себе.

Забороняємо перезавантажуватися після оновлень – нехай система почекає.

Найшвидший варіант – це відмовитися від перезавантаження Windows саме в поточному сеансі. Для цього відкрийте від імені адміністратора консоль команд і впишіть команду типу:

net stop “windows update”

Цього вистачить, щоб оновлень вас до запланованої саме вами перезавантаження не турбувала. Але після перезавантаження вікно буде з’являтися знову.

Забороняємо перезавантажуватися після оновлень – виконаємо вручну.

Пропоную вашій увазі невеликий трюк з реєстром, який працює на всіх відомих мені версіях операційних систем Windows. Для цього в реєстрі системи потрібно відредагувати всього один рядок. До речі, цілком ймовірно, що саме вона й відсутній в реєстрі вашої копії системи, так що не полінуйтеся її прямо зараз створити. Ось вона:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows \ WindowsUpdate \ AU

Як видно з фото, шуканим параметром, який відповідає за попереджуючі оголошення, є єдиний в папці Параметр DWORD (32 біти) з ім’ям NoAutoRebootWithLoggedOnUsers. Якщо його створюєте, надайте йому значення 1 у властивостях, двічі клацнувши по ньому мишкою. Перезавантажте систему. Щоб повернути попередження про перезавантаження, скасуйте зроблене.

Якщо ви не любитель возитися з реєстром, а віддаєте перевагу готові рішення, даю можливість сформувати особисто файл реєстру, який виконає те ж саме. Вставте код в документ Блокнота і перейменуйте його в файл з .reg.

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows \ WindowsUpdate \ AU]
“NoAutoRebootWithLoggedOnUsers” = dword: 00000001

C допомогою цього коду можна повернути все на свої місця:

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows \ WindowsUpdate \ AU]
“NoAutoRebootWithLoggedOnUsers” = –

Як заборонити Windows перезавантажуватися після оновлень – за допомогою утиліти.

Якщо ви просто боїтеся редагувати реєстр особисто, ви можете скористатися спеціальною програмою, яка була покликана захищати користувача від незапланованих перезавантажень поточного сеансу ще з часів Windows XP. Знайомтеся – Auto Reboot Remover. Принцип роботи аналогічний описаним абзацами вище, тільки розбавлений графічним інтерфейсом. Програму в числі інших ви можете завантажити з сайту виробника:

Downloads

Випробувано на Vista і 7. Успіхів.

Ссылка на основную публикацию