Як зайти в безпечний режим Windows 10

Суть входу в безпечний режим windows 10 полягає в тому, що можна запустити одну лише операційну систему. Таким чином, всі програми, які запускаються автоматично, драйвера, різні служб і віруси всіх типів не запуститься. Такий вхід дозволяє вирішити безліч проблем, які спричинили несправність комп’ютера:

  1. видалення різних вірусних програм;
  2. пошук і усунення помилок драйвера;
  3. відновлення системи.

Як зайти в безпечний режим windows 10? Представлено кілька основних способів, кожен з них має свої відмінні риси і переваги. Найбільш затребуваними є наступні:

  1. Натискання кнопки перезавантаження і виконання особливих вказівок.
  2. За допомогою конфігурації msconfig.
  3. Застосування командного рядка.
  4. Особливий запуск завантаження.
  5. Установчий диск.

Отже, як запустити.

перезавантаження

Спосіб включити режим безпеки за допомогою перезавантаження є найбільш простим. Натискаємо за стандартною схемою кнопку «Пуск», зупиняємо свій вибір на «Завершення роботи» і, затискаючи клавішу Shift, одночасно натискаємо на опцію перезавантаження. Після описаних нехитрих маніпуляцій на моніторі загориться напис «почекайте», а сам монітор стане синім. Потім з’явиться три можливих варіанти розвитку подій. Вибір потрібно зупинити на другому варіанті під назвою «Діагностика».

Далі слід зупинити свій вибір на рядку «Параметри додаткові» і в безлічі відкрилися іконок знайти потрібну нам «Параметри завантаження». В даному вікні потрібно вибрати тільки перезавантаження і після запуску системи на синьому екрані з’являться нові варіанти завантаження. З них потрібно вибрати варіанти, що знаходяться під пунктами 4, 5 або 6.

Включити безпечний режим за допомогою конфігурації msconfig

Це одна з найбільш корисних утиліт при роботі з виндовс 10. Запускати цю програму дуже легко, для цих цілей необхідно скористатися одночасно клавішами Win і R. У вікні, в полі написати msconfig і вибрати пункт ОК.


У наступному вікні розташовано 5 вкладок, нас цікавить розділ «Завантаження». Далі встановлюємо потрібні параметри, вибираємо операційну систему для завантаження 10 в безпечному режимі, встановлюємо галочці навпроти графи безпечний режим, вибираємо потрібний тип завантаження і встановлюємо тайм-аут, наприклад 40 секунд. Щоб зробити завантаження в цьому режимі на постійній основі, слід встановити відповідний прапорець в цій же вкладці.


Коли всі параметри встановлені, необхідно активувати їх натисканням кнопки «Застосувати». Таким чином, перед тим, як завантажити систему користувачеві надасться вибір. Після того, як був здійснений вхід в безпечному режимі і були проведені всі заплановані дії, за допомогою цієї ж програми можна відновити звичайний режим завантаження.

Командний рядок

Як увійти в безпечний режим windows 10, використовую рядок, призначену для прописи команд? Насамперед, необхідно відкрити цей рядок. Проводиться це натисканням правої кнопки «Пуск» і в меню натискаємо на відповідний розділ, який так і називається – командний рядок.


До цього рядка необхідно ввести bcdedit / copy {current} / d «Безпечний режим» і натиснути Enter.


Для чого це потрібно?

Таким чином, ми створюємо параметр «безпечний режим» в уже розглянутої вище програмі msconfig.

Після цього за описаною вище схемою потрібно зайти в програму, вибрати розділ «безпечний режим», встановити тайм-аут не менше 10 секунд і перезавантажити комп’ютер. Перед тим, як здійсниться завантаження системи, на екрані завжди буде з’являтися вибір увійти за допомогою безпечного режиму. У разі, якщо в подальшому це буде заважати в роботі або віднімати час, то цю опцію можна вимкнути.

Інші методи завантаження системи

У нижньому кутку з правого боку робочого столу знаходиться значок, натискання на який викликає меню. У цьому меню потрібно вибрати розділ «Все параметри». Далі відкриється вікно, в якому потрібно вибрати «Оновлення та безпека».


Наступний крок – вибір опції відновлення і перезавантаження комп’ютера. Перед тим як вимкнутися, на екрані з’явиться вікно, що припускає вибір, який був описаний вище, в першому способі.

Установчий диск

В дисковод необхідно вставити завантажувальний диск, на екрані з’явиться пропозиція вибрати мову. Після вибору відкриється вікно, де зліва в нижньому кутку буде напис «відновлення системи», яку потрібно натиснути. Потім треба буде вибрати пункт «Діагностика», після чого розділ «Додаткові параметри» і відкрити командний рядок.

У рядку вводиться команда bcdedit / set {default} safeboot minimal і натискається Enter. Тепер можна перезавантажити комп’ютер, він автоматично запуститися в безпечному режимі.

Один з вищеописаних способів допоможе здійснити вхід в систему в режимі безпеки. Запущений режим безпеки допоможе вам виправити деякі помилки системи.

Ссылка на основную публикацию