Як зайти в біос на виндовс 10

Після виходу ОС Windows 10 у багатьох користувачів постало питання – як увійти в біос. Зазвичай під словом БІОС мається на увазі графічний інтерфейс UEFI, який з’явився в нових материнських платах, але відповідає все тим же завданням отримання інформації про систему, налаштування обладнання та отримання доступу до опцій завантаження.

В системі Windows 10 процес запуску є гібридним і в якійсь мірі нагадує режим гібернації.

Система вантажиться швидше і пропускається вікно, в якому за допомогою натискання кнопки F2 або Del можна було викликати запуск БІОС. Незважаючи на це зробити це досить легко.

Вхід в БІОС в Windows 10

Для того щоб здійснити вхід в Bios на останній версії Windows необхідно або запустити систему, або дочекатися появи вікна з введенням пароля. Подальші дії не викличуть навіть у початківців користувачів ніяких складнощів:

 1. В поле повідомлень необхідно відкрити «Всі параметри».
 2. Знайти пункт «Оновлення та безпека».
 3. В меню «Оновлення та безпеку» натиснути «Відновлення».
 4. У меню, є підрозділ «Особливі варіанти завантаження», де знаходиться кнопка «Перезавантажити зараз. Натискання на неї перезапустить систему.
 5. Система запропонує вибрати один з варіантів, яким повинен стати «Діагностика».
 6. Наступний крок вибір «Додаткові параметри» а в ньому «Параметри вбудованого ПО UEFI».
 7. Підтвердити вибір, погодившись на перезавантаження системи.

Вищеописані дії відкриють UEFI, яка, по суті, є BIOS Windows 10.

Іноді з деяких причин здійснити вхід в систему неможливо, однак і в цьому випадку є можливість відкрити необхідні настройки. Для цього у десяток необхідно натиснути на кнопку харчування, а потім, утримуючи клавішу SHIFT вибрати перезавантаження. Ця дія дозволить перейти до описаного вище меню вибору параметрів завантаження.

Вхід в BIOS під час включення пристрою

Прихильники старого методу можуть увійти в БІОС безпосередньо під час завантаження пристрою.

Для цього відразу після натискання на кнопку включення необхідно тримати кнопку DEL. Пристрій видасть повідомлення про необхідність натискання певної кнопки, яка відкриє BIOS.

З причини того, що нова Windows запускається дуже швидко часом не залишається часу на те, щоб розглянути яку кнопку треба натиснути, а тим більше зробити це. У такому випадку питання про те, як зайти в БІОС на виндовс 10 вирішується шляхом відключення швидкого завантаження.

Отже, як же відкрити меню відключення швидкого завантаження.

 1. Правою клавішею миші на кнопці пуск необхідно викликати контекстне меню, в якому є вкладка «Панель управління».
 2. У ній відкривається вкладка «Електроживлення», а після цього «Дії кнопок харчування».
 3. У відкритому розділі є ще одна корисна вкладка «Зміна параметрів, які зараз недоступні».
 4. Останній крок – це зняття галочки з «Включити швидкий запуск».

Варто пам’ятати, що при роботі дискретної відеокарти інформація про кнопках для включення BIOS може не відображатися, проблема вирішується шляхом переходу на інтегровану карту. Для цього можна знайти відеовихід на материнській платі і підключити до неї пристрій. Такими виходами можуть бути DVI, HDMI, VGA.

При підключенні зовнішнього монітора через ці роз’єми відбувається перехід на вбудовану відеокарту. У ноутбуках це можна зробити через панель управління підключених відеоадаптерів.

Ссылка на основную публикацию