Як зайти в БІОС в Віндовс 8

Користувачам Windows 8 пощастило в тому сенсі, що швидкість завантаження операційної системи зросла в рази. Дана технологія отримала назву «технології швидкого завантаження» і на її суті ми зупинятися не будемо тому предмет нашої розмови інший, нас цікавить: як зайти в БІОС операційної системи Віндовс 8, якщо ми просто не встигаємо помітити екран перемикання зі звичайною завантаження на запуск БІОС? Як запустити знайомий інтерфейс з настройками комп’ютера в такому випадку? Адже що не кажи, а потреба змінювати параметри БІОС не відпала з появою Windows 8.

Власники Windows 8 можуть зайти в БІОС різними способами, розробники цієї ОС передбачили виникають у користувачів труднощі і надали в їхнє розпорядження весь необхідний інструментарій.

Всі ці альтернативи не є незалежними один від одного, а являють собою різні варіанти однієї і тієї ж процедури, але різні користувачі можуть порахувати одну з них краще, а іншу – гірше. Тому ми розглянемо всі варіанти, а ви самі будете вирішувати, який із них для вас більш прийнятний. Отже, беремося за справу.

Особливі варіанти завантаження

Щоб зайти в БІОС на комп’ютері під керуванням Windows 8 можна скористатися вибором особливих варіантів завантаження операційної системи. Дістатися до цієї опції можна наступним чином:

Переходимо на панель праворуч і послідовно вибираємо пункти меню: «Параметри» -> «Зміна параметрів комп’ютера» -> «Оновлення та відновлення» -> «Відновлення» -> «Особливі варіанти завантаження» -> «Перезавантажити зараз». Таким чином, ми вказуємо Windows на необхідність негайно перезавантажити комп’ютер, але зробити це особливим способом – з наданням користувачеві меню на зразок цього:

Щоб зайти в БІОС тут потрібно вибрати пункт «Діагностика». Далі з’явиться ще один екран, в якому потрібно буде вибрати опцію «Додаткові параметри». Але і це ще не все, – в третьому цей екран з опціями потрібно натиснути на рядок «Параметри вбудованого ПО UEFI». І тільки тоді комп’ютер запропонує нам перезавантажитися в режимі БІОС. Буде видано попередження такого виду:

Тисніть тут на «Перезавантажити». Комп’ютер перезавантажиться, і ви зможете зайти в БІОС. При цьому вам не потрібно утримувати ніяких клавіш в процесі перезавантаження, щоб увійти в налаштування BIOS. Досить зручно, чи не так?

Командний рядок і чарівні клавіші

Тим, хто дружить з командним рядком Windows, напевно сподобається інший спосіб увійти в BIOS. Щоб зайти в згадане вище меню при старті, зовсім не обов’язково подорожувати по вікнах клацаючи мишкою. Досить просто задати команду: shutdown.exe / r / o. Зазначена з такими параметрами дана команда виконає саме те, що потрібно – перейде до екрану особливих способів завантаження. Далі потрібно буде слідувати пунктам вже наведеної інструкції. Візуально це виглядає так:

Те ж саме можна зробити ще простіше. Зайти в БІОС з Віндовс, можна скориставшись клавішею «Shift» і стандартним меню перезавантаження. Утримуйте при виборі даного пункту меню в початковому екрані або лівій бічній панелі, якщо хочете зайти в БІОС при старті. У решті випадків застосовуються даний спосіб не відрізняється від попередніх – він дозволяє зайти в екран особливих варіантів завантаження з Віндовс. Далі потрібно вчинити так, як було описано вище.

Включити дану інформацію про те, як увійти в BIOS в арсенал своїх знань – корисно будь-якому користувачеві комп’ютера.

Сподіваємося, що ми вичерпно відповіли на всі виникаючі у вас питання по даній темі.

Ссылка на основную публикацию