Як зайти в налаштування роутера 192 168 1 + 1, інструкція по входу в особистий кабінет маршрутизатора

Маршрутизатор початкового рівня коштують недорого не тільки завдяки скромній апаратної начинки. Щоб знизити ціну, виробник економить і на комплектації. В результаті диски з програмним забезпеченням для автоматичної настройки інтернет-з’єднання давно зникли з вмісту коробок недорогих роутерів. Налаштування такого пристрою можлива тільки вручну, за допомогою веб-інтерфейсу – спеціального інтернет-порталу, доступ до якого роутер надає навіть без підключення до інтернету. Як підключити маршрутизатор до комп’ютера, відкрити доступ до веб-інтерфейсу і ввести правильний пароль для доступу до налаштувань – тема нашого невеликого огляду.

Первинне підключення маршрутизатора до комп’ютера

Для того щоб зробити початкові налаштування маршрутизатора, потрібно правильно підключити його до комп’ютера і до мережі провайдера. Схема підключення досить нехитра: кабель інтернет-провайдера підключається в роз’єм, підписаний Internet або WAN, а комп’ютер з’єднується за допомогою патч-корду з одним з Lan-роз’ємів маршрутизатора.

Типова схема підключення маршрутизатора в домашній мережі

Якщо маршрутизатор не нова, а куплений на вторинному ринку, перед підключенням слід зробити його скидання на фабричні настройки.

 1. Підключіть маршрутизатор до електромережі і почекайте, поки він завантажиться. Зазвичай на це потрібно від трьох до п’яти хвилин.
 2. Натисніть кнопку Reset, розташовану на задній панелі маршрутизатора, і утримуйте її кілька секунд. Якщо кнопка втоплена в корпус – натисніть її за допомогою зубочистки або розігнути канцелярської скріпки.

  Спеціальна кнопка допоможе привести роутер до заводських налаштувань без допомоги комп’ютера

 3. Маршрутизатор відновить заводські настройки і перезавантажиться.

Переконайтеся, що мережевий адаптер комп’ютера, за допомогою якого будуть виконуватися настройки, налаштований на автоматичне отримання мережевої адреси, при необхідності – зробіть потрібні налаштування.

 1. Натисніть на кнопку «Пуск» правою клавішею миші, з меню користувача виберіть пункт «Мережеві підключення».

  Виклик здійснювати підключення до мережі з меню користувача

 2. У вікні мережевих підключень виберіть потрібний адаптер і за допомогою правої кнопки миші відкрийте його властивості.

  У властивостях мережевого адаптера містяться настройки протоколу TCP / IP

 3. Зі списку протоколів виберіть TCP / IP і подвійним клацанням миші викличте його налаштування.

  Протокол TCP / IP – головний провідник бездротової мережі

 4. Налаштуйте автоматичне отримання мережевої адреси і адреси сервера DNS і натисніть кнопку «ОК».

  Автоматичне отримання адрес встановлено

Хоча практично у всіх маршрутизаторів на заводський налаштуваннях бездротова мережа не вимагає введення пароля, не слід використовувати її для підключення до веб-інтерфейсу – це значною кількістю помилок і збоями. Налаштуйте маршрутизатор тільки за допомогою кабельного підключення.

Доступ до веб-інтерфейсу роутерів різних моделей

Залежно від виробника і цінової категорії роутера, доступ до його налаштувань можливий за допомогою адреси IP, імені вбудованого порталу або навіть мобільного додатка, що працює під управлінням Android або iOS.

Доступ до веб-інтерфейсу маршрутизаторів TP-LINK

Для того щоб потрапити в веб-інтерфейс маршрутизатора TP-LINK, використовуйте мережеву адресу 192.168.0.1, який потрібно ввести в адресному рядку інтернет-браузера. У старших моделях роутерів (TL-WR841, TL-WR941, TL-WR1043) замість мережевого адреси можна вказувати символьне ім’я порталу – http://tplinklogin.net або http://tplinkwifi.net.

Форма авторизації веб-інтерфейсу маршрутизатора TP-LINK

Всі дані для первинної настройки маршрутизатора надруковані на стікері, який знаходиться в нижній частині корпусу:

 • http://tplinklogin.net – адреса веб-інтерфейсу,
 • admin – логін,
 • admin – пароль.

Після скидання на заводські настройки параметри авторизації відповідають даним на наклейці

Відео: настройка роутера TP-LINK

Доступ до веб-інтерфейсу маршрутизаторів D-LINK

Ввівши в адресному рядку інтернет-браузера 192.168.0.1, ви потрапите на сторінку авторизації веб-інтерфейсу маршрутизаторів D-LINK. Логін для входу – admin, пароль порожній, т. Е. Його вводити не треба.

Форма авторизації веб-інтерфейсу маршрутизатора D-LINK

Залежно від моделі або ревізії прошивки адресу і парольний пара можуть змінюватися. Після перезавантаження пристрою на заводські настройки параметри входу відповідають даним, наведеним на ярлику із серійним номером пристрою.

Після скидання на заводські настройки параметри авторизації відповідають даним на стікері

Відео: настройка роутера D-LINK

Доступ до веб-інтерфейсу маршрутизаторів ASUS

При першому підключенні до маршрутизатора ASUS (новому або скинутому до заводських налаштувань) потрібно використовувати адресу 192.168.1.1. Якщо у вас відносно старий роутер (WL-G500, RT-G32, RT-N13) – використовуйте логін admin і пароль admin.

Форма авторизації веб-інтерфейсу маршрутизатора ASUS

Якщо ж у вас новий агрегат, що працює під управлінням програмного пакета AsusWRT, то при першому підключенні маршрутизатор запропонує вам самому вибрати логін і пароль для доступу до веб-панелі. Після введення парольний пара збережеться, і її можна буде використовувати до чергового скидання роутера до заводських налаштувань.

Веб-інтерфейс сучасних маршрутизаторів ASUS

Якщо у вас є смартфон або планшет, що працює під управлінням операційної системи Android або iOS, ви можете встановити додаток Asus Router і здійснювати управління маршрутизатором з його допомогою. Програма автоматично знаходить ваш роутер і підключається до нього.

Asus Router – програма для управління маршрутизатором за допомогою смартфона

Відео: настройка роутера ASUS

Доступ до веб-інтерфейсу маршрутизаторів Zyxel

Адреса для доступу до веб-конфігуратору маршрутизаторів фірми Zyxel стандартний – 192.168.1.1. Звичайний і логін – admin. А ось пароль розробники вирішили застосувати нетрадиційний – поєднання цифр «1234». Також доступ до веб-конфігуратору можна отримати по імені порталу – my.keneetic.net.

Форма авторизації веб-інтерфейсу маршрутизатора Zyxel

Якщо ви вирішили робити первинну конфігурацію маршрутизатора за допомогою бездротової мережі – візьміть до уваги, що вже на заводських настройках у бездротової мережі активовано шифрування і для доступу до неї знадобиться пароль. Ім’я бездротової мережі і її пароль ви можете прочитати на інформаційному стікері-наклейці, яка розташована в нижній частині корпусу роутера:

 • my.keenetic.net – адреса доступу до веб-інтерфейсу,
 • admin – логін,
 • 1234 – пароль,
 • Keenetiс9473 – ім’я бездротової мережі,
 • xnyVFsQx – пароль для доступу до бездротової мережі.

Параметри заводських налаштувань надруковані на нижньому стікері маршрутизатора

Відео: настройка роутера Zyxel

Доступ до веб-інтерфейсу маршрутизаторів Tenda

Як і у сімейства маршрутизаторів D-LINK, для доступу до веб-інтерфейсу тут використовується логін admin і пусте поле пароля. Адреса доступу – 192.168.0.1 або http://tendawifi.com.

Форма авторизації веб-інтерфейсу маршрутизатора Tenda

У молодших моделей, таких, як Tenda W316R або Tenda W309R, бездротова мережа на заводських настройках працює з відключеним шифруванням, тому пароль для доступу до неї не знадобиться. Але після настройки підключення до інтернету перше, що потрібно зробити – включити шифрування Wi-Fi, щоб не влаштовувати подарунок сусідам у вигляді безкоштовного доступу до мережі.

Старші моделі активують шифрування WiFi вже з коробки. Щоб підключитися для настройки по «повітрю» – використовуйте дані з інформаційного стікера: ім’я бездротової мережі (Tenda_1AAE30) і пароль для доступу до неї (falltable831). До Wi-Fi можна підключитися і за допомогою функції захищеного підключення (WPS). Для цього натисніть кнопку WPS на маршрутизаторі, а потім введіть в діалоговому вікні операційної системи комп’ютера пін-код, кторой надрукований на наклейці під ім’ям і паролем мережі Wi-Fi (47896123).

Стікер з паспортними даними роутера Tenda

Відео: настройка роутера Tenda

Немає доступу до веб-інтерфейсу – що робити?

У нового маршрутизатора неможливість потрапити в налаштування веб-інтерфейсу з високим ступенем ймовірності говорить про несправності пристрою. Найкращим рішенням в цьому випадку буде повернення роутера по гарантії. А ось якщо пристрій куплено на вторинному ринку і налаштувати його не вдається – є сенс спробувати провести діагностику і усунути помилку підключення.

Роздувся конденсатори підсистеми харчування – цілком невинна несправність роутера, купленого на вторинному ринку

Таблиця: типові помилки при спробі доступу до маршрутизатора

симптоматика Причина помилки Спосіб усунення помилки
При підключенні мережевого кабелю адаптер комп’ютера не отримує мережеву адресу, бездротова мережа не стартує, індикатор живлення повільно блимає Маршрутизатор знаходиться в аварійному режимі після невдалої спроби оновлення вбудованого ПЗ Встановіть у мережевого адаптера комп’ютера фіксований ip-адреса 192.168.1.2 (в залежності) від моделі та завантажте програмне забезпечення за допомогою програми TFTP
При підключенні мережевого кабелю адаптер комп’ютера не отримує мережеву адресу, бездротова мережа не стартує, привласнення фіксованого адреси не виправляє ситуацію – доступу до маршрутизатора все одно немає Мережеві порти маршрутизатора пошкоджені в результаті грози або кидка напруги. Пристрій потребує відновлення силами сервісного центру, але часто це фінансово недоцільно, – вартість ремонту буде ненабагато менше нового маршрутизатора
При спробі перейти за адресою веб-інтерфейсу відкривається сторінка Emergency Room Спроба оновлення ПЗ пройшла невдало – маршрутизатор знаходиться в аварійному режимі Завантажте в роутер коректну прошивку за допомогою Emergency Room і перезавантажте пристрій
При включенні горить тільки індикатор живлення, індикатори мережевої активності циклічно спалахують і гаснуть У процесі оновлення вбудованого ПО пошкоджений завантажувач Флеш-пам’ять роутера потрібно перезаписати за допомогою програматора або інтерфейсу JTAG. Це нескладна процедура, але краще її зробити в сервісному центрі.
При включенні жоден з індикаторів не світиться Несправний мережевий адаптер Замініть мережевий адаптер на справний, з такими ж технічними характеристиками (робоча напруга і максимальний допустимий струм навантаження)
Всі індикатори активності горять, маршрутизатор дуже сильно нагрівається Процесор роутера пробитий статичною електрикою і вийшов з ладу Ремонт роутера недоцільний, доведеться купити новий
Маршрутизатор не транслює ім’я бездротової мережі, тому до нього неможливо підключитися по WiFi Бездротовий модуль маршрутизатора відключений в настройках Якщо можливості підключитися до маршрутизатора кабелем немає – скиньте пристрій до заводських налаштувань. Після цього підключіться до бездротової мережі, ім’я якої надруковано на пам’ятці роутера

Працюючи у великому сервісному центрі по ремонту комп’ютерів, я частенько займався ремонтом роутерів. У 90% випадків це були пристрої, що стали «цеглинами» в результаті невмілих дій господарів, які намагалися їх прошити. Якщо ви вирішили оновити вбудоване ПО – кілька разів перевірте, чи правильну версію прошивки ви скачали з сайту виробника. Завантаження ПЗ від іншої моделі роутера або навіть від іншої апаратної ревізії призведе до повної непрацездатності пристрою. Його відновлення зажадає чимало часу і коштів.

Відновлення ПО у флеш-носії маршрутизатора вимагає обладнання, якого може не опинитися вдома

Кожна фірма-виробник випускає лінійку з декількох десятків маршрутизаторів, від найдешевших до моделей преміум-сегмента. І все-таки всі вони є схожими один на одного пристроями, а розробники програмного забезпечення намагаються зробити процедуру первинної настройки максимально уніфікованої з іншими моделями роутерів. Тому навчившись налаштовувати веб-інтерфейс одного маршрутизатора, ви зможете легко конфігурувати будь-яке інше пристрій подібного типу.

Ссылка на основную публикацию