Як зайти в налаштування роутера TP-Link: докладна інструкція

Роутер – одне з головних механізмів, що підключаються до комп’ютера кабелем або бездротовим способом. Він забезпечує користувачеві доступ до інтернету, що значно розширює список функцій і можливостей комп’ютера. Як і телефон або ПК, роутер TP-Link потребує налаштування.


Малюнок 1. Детальна інструкція як зайти в налаштування роутера ТП-лінк

Оскільки сам маршрутизатор не має дисплея і кнопок опцій, налаштовується він через підключений ноутбук або смартфон. Зайшовши в параметри, адміністратор отримує інструменти для повної зміни роутера. Більшість з пунктів дозволяють тільки переглядати інформацію. Невеликий список головних функцій:

  1. Зміна пароля.
  2. Перегляд Ip і Mac адрес.
  3. Відключення і оновлення інтернету.

Для внесення змін потрібно увійти в інтерфейс. Нижче матеріал про те, як зайти в меню роутера TP-Link, де дізнатися дані для входу і чи можна зробити це з телефону або планшета.

Як зайти в налаштування роутера TP-Link

Причини, за якими виникає потреба в зміні параметрів можуть бути різними, способів теж багато, але їх виконання не займуть багато часу, а терміни та інструкції зрозумілі навіть для новачків. Не забувайте, що кожен елемент будь-якої вкладки відповідає за певну опцію і їх зміна може сильно порушити роботу. Тим більше, іноді інтерфейс відображається на англійській мові, що ще більше ускладнює використання сервісу. Чи не перемикайте незнайомі пункти, і зайвий раз не натискайте кнопки. Про це варіанті інформація нижче.

Якщо не вдалося виконати дії в браузері – пропонуємо більш простий спосіб, але для цього знадобиться завантаження сторонніх програм.

Не у кожного є доступ до комп’ютера, але навіть з телефону можна управляти роутером.

Зайти в налаштування роутера TP-Link рекомендуємо тільки після настройки (Малюнок 2). Про це мова в наступному пункті.


Малюнок 2. Зовнішній вигляд панелі налаштувань роутера TP-link

підключаємо роутер

Вхід доступний тільки в той маршрутизатор, до якого він підключений. ПК повинен бути з’єднаний з Вай-Фаю або через інтернет-провід (Малюнок 3). Основна особливість – вам не потрібен робочий інтернет для перегляду налаштувань роутера TP-Link. Оскільки з’єднання проводиться між маршрутизатором і ПК, робота мережі не має значення.

Перед тим як пробувати способу входу, перевірте, чи працює роутер взагалі. Як мінімум, на ньому повинні світитися індикатори, а в диспетчері пристроїв він повинен відображатися в категорії «Мережа». Рекомендуємо встановити нові драйвера для карти мережі. Використовуйте утиліту Driver Pack Solution.

Зайвий раз копатися в роутері не варто, тому, якщо ви хочете це зробити тільки, щоб вирішити певну проблему – спочатку спробуйте усунути помилку іншими способами, що не вимагають втручання у систему маршрутизатора.

Приступимо до самого елементарного із шляхів.


Малюнок 3. Підключений мережевий кабель від ноутбука до роутера

Вхід в налаштування роутера TP-link через браузер

Стандартний варіант:

  1. відкриваємо будь-який браузер;
  2. в рядку для адреси вбиваємо: 192.168.1.1;
  3. натискаємо «Пошук».

Навіть якщо інтернет відсутній, сторінка відкриється, але поки що не одна з функцій нам недоступна. Надійде запит на пароль і логін. У невеликому вікні вводимо «admin» – в формі логіна і такий же пароль. ОК. Тепер ми можемо редагувати і переглядати інформацію. Так само рекомендуємо використовувати програму MyPublicWiFi, яка

здатна розділити підключення до Інтернету шляхом створення віртуальної Wi-Fi точки доступу. У такій інструкції може виникнути тільки дві проблеми – нескінченна завантаження сторінки і невірний пароль.

Причин відмови входу в настройки роутера TP-Link є кілька. Перевірте марку пристрою. Якщо це точно ТП-лінк, спробуйте замість адреси вище написати:

192.168.0.1 (Малюнок 4)

Ця послідовність використовується тільки для Лінк. Якщо раніше не працює – перевірте, чи правильно з’єднаний комп’ютер. Кабель може відійти, а Вай-Фай – раптово відключитися.

Повідомлення «Пароль невірний» означає, що хтось уже змінив його. Щоб дізнатися його, запитайте того хто його змінив. Також, можна використовувати мобільні додатки. Більшість з них вимагають Root права.


Малюнок 4. Спливаючі вікно з логіном і паролем для входу в настройки роутера

Як зайти в налаштування роутера через програму TP-Link Tether

Щоб увійти в налаштування роутера TP-Link через програму – потрібно спочатку її завантажити. Оскільки ця утиліти випущена самою компанією ТП-лінк, проблем з вірусами не виникне, якщо завантажувати з офіційного ресурсу. Додаток дозволить управляти роутером модемом або підсилювачем з Андроїд або iOS пристрої (Малюнок 5).

Включайте або виключайте мережу, поставте таймер в батьківському контролі, щоб обмежити використання в певний час. Зручний і спокійний дизайн, автоапдейт забезпечення та поради по роботі від самих розробників. На відміну від сторінки на ПК, тут є вибір 22 мов. Єдиний недолік – сумісність. Управління здійснюється тільки над маршрутизаторами марки Лінк. Позбавлятися від цього мінуса будемо нижче, використовуючи телефон.


Малюнок 5. Інтерфейс програми TP-Link Tether

Як зайти в роутер TP-Link зі смартфона або планшета

Незважаючи на те що телефон в десятки разів менше за ПК і має в сотні разів менше можливостей, увійти в налаштування роутера TP-Link можна. Дуже зручною програмою для використання з мобільного пристрою буде – WiFi Connection Manager.

Повторимо перший спосіб, використовуючи телефон:

  1. включаємо Wi-Fi і вводимо пароль;
  2. в браузері вписуємо 192.168.1.1;
  3. входимо і отримуємо доступ.

Примітка! Після зміни назви мережі, виникнуть проблеми із з’єднанням. Це нормально і, щоб прибрати їх – забиваємо пароль в розділі Вай-Фая на пристрої і вводимо його заново. Перед цим краще оновити список або вимкнути і включити. Після повторного введення перезавантажуємося і продовжуємо користуватися.

Більш складний спосіб зміни даних, який не вимагає входу в інтерфейс роутера TP-Link – Завантажити програми. Вони вимагають Root і працюють повільно.

Ссылка на основную публикацию