Як заховати диск Windows 10 від чужих очей? .

Як заховати диск Windows 10?

Розпинатися довго собі не дозволю, навіщо ховати диск від чужих очей – причин на те буває чимало. У кожного є свої маленькі таємниці, і якщо є хоча б мала ймовірність того, що у вас є файли, які не повинні бути доступні будь-кому ще, є сенс дочитати статтю до кінця. В одній зі статей, за допомогою реєстру в тому числі і в залежності від букви; Зараз зробимо це для Windows 10. В оновленій версії це можна зробити декількома шляхами.

Сховати диск Windows 10 за допомогою редактора групових політик

запускаємо через виконати:

gpedit.msc

і проходимо по гілці:

Конфігурація користувача-Адміністративні шаблони-Компоненти Windows-Провідник і знайдете там параметр Приховати вибрані диски з вікна Мій комп’ютер.

Двічі клацніть по ньому і виберіть Увімкнути. В області нижче вам можна буде вказати локальні диски, які можна буде заховати зі списку, зазначеного в директорії Мій комп’ютер:

Диски або диск зникнуть з провідника Windows 10, і їх ікони не будуть відображатися в стандартних діалогових вікнах системи. Як ви вже зрозуміли, мова йде лише про заборону відображення диска за допомогою іконки – звідси і виникає відчуття, що диска просто не існує. Але це – тільки для очей користувача. У всьому іншому функціонал захованого диска не зміниться, і на зверненні до нього програм і додатків не відіб’ється ніяк. Диск буде доступний через команди в рядку Виконати або командну консоль.

Як заховати диск Windows 10 за допомогою консолі команд?

натисніть виконатиcmd і запустимо в консолі утиліту diskpart
Після запуску наберіть list part . Вона відобразить список локальних дисків в системі.

Виберемо диск, який хочемо заховати, зафіксуємо його номер і введемо команду за типом

select volume 1

де,

  • Select Volume – сама команда
  • 1 – номер диска (у вас – свій)

Консоль переведе вас в соотвествующий диск для подальшої роботи. А працювати не потрібно – щоб заховати диск windows 10, вам потрібно буде набрати команду

remove letter (буква диска)

наприклад,

remove letter D

Тут у мене така операція не вийде: літера диску не надана, він зарезервований системою, бо я працюю з-під віртуальної машини.

Все готово. Щоб скасувати пророблені дії, замість

remove letter D

введете

assign letter В

або яка там була буква у диска … Всі операції вимагають натискання Enter. Перезавантаження не потрібно.

Успіхів.

Ссылка на основную публикацию