Як заховати розділ диска або цілий диск в Windows.

Сховати розділ диска від чужих очей.

Вітаю тих, хто потрапив на сторінку Компьютер76 і зараз поговоримо про чергове трюку, який дозволить заховати від сторонніх очей дані на диску.

Говорити про те, що існує багато методів і утиліт для того, щоб заховати інформацію від чужих очей, я втомився говорити, а ви слухати. Але зараз не без погорди розповім про трюк, який сам із задоволенням використовую. Він працює на всіх останніх версіях Windows. з Windows стало більше. А зараз два основні варіанти, як це можна зробити: за допомогою diskpart.exe (Вбудованої утиліти роботи з томами) і через реєстр.

Цей трюк полягає в тому, щоб заховати дані в окремій папці / директорії Windows. Але інформації може бути так багато, що в папку вона може не поміститися. Так може заховати навіщо він потрібен? Ніхто, крім обізнаного, його, диск, і що знаходяться в ньому дані? просто не побачить, і не буде навіть підозрювати нічого про його існування. Більш того, ніхто з відвідувачів нічого не зможе там ні скопіювати, ні видалити. Полезненькое, правда?

Як заховати розділ диска? Можна за допомогою утиліти DISKPART.exe

Викликаємо в системі командну консоль:

Пуск Знайти програми та папки – cmd (Правою кнопкою миші вибрати Запуск від імені адміністратора)

Тепер по черзі вводимо команди:

diskpart

list volume

Після виконання цієї команди консоль покаже список дисків, зареєстрованих в системі на дану хвилину. Вам залишається тільки запам’ятати букву розділу, який потрібно сховати. Вибрали? Тепер набираємо команду (без томи команда прийнята не буде):

select volume номер \ букву_желаемого_тома

Я вибрав диск по букві F, консоль вказала його в числовому порядку. А тепер стираємо з провідника Windows шлях до того, тобто його букву. Так і виходить, що нам вдалося заховати розділ жорсткого диска. Це робиться командою

remove letter букву_желаемого_тома

Тиснемо клавішу введення, перезавантажуємо комп’ютер і рухаємось в початкову сторінку провідника на сторінку з дисками: Пуск – Комп’ютер.

Вам вдалося заховати розділ комп’ютера – його немає. Щоб розділ став знову видимим, введіть команду:

assign letter букву_желаемого_тома

При виборі літери для «зниклого» томи вам доведеться до початкового варіанту. Таким чином, можна заховати розділ жорсткого диска, а при необхідності останньою командою повертати його до життя.

Як заховати розділ диска? Можна за допомогою реєстру

А ось цей трюк відомий з часів, коли Windows XP панувала безроздільно. Його суть полягає в тому, що за допомогою реєстру можна ховатися не томи як такі, а приховувати присвоєні їм БУКВИ. У підсумку, виходить, що такий тому зникає з видимості провідника Windows. Однак, ви, звичайно ж, здогадуєтеся, що з Консолі управління дисками захований розділ все-таки буде помітний.

  • запускаємо редактор реєстру від імені адмінітсратора

regedit.exe

  • шукаємо кущ

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ Explorer

  • в ньому і будемо проводити зміни. Якщо ви вперше до приховування дисків / томів, цей розділ майже чистий (він містить лише команду не зберігати історію недавно відкритих документів):
  • створю DWORD 32-x параметр, який і буде відповідати за приховування розділів NoDrives
  • відразу після того, як параметр буде створений, змінимо його значення в десяткової системі числення, де в залежності від букви ховатися томи параметру буде присвоєна цифрова комбінація. Наприклад, якщо ми збираємося заховати диск В, то в поле значення вкажемо 2. Якщо ховаємо диск З, значення вкажемо 4. І так далі по наступній таблиці:

Перезавантажити Windows. Успіхів.

Ссылка на основную публикацию