Як захистити себе від шкідливих програм в Facebook


Як захистити себе від шкідливих програм в Facebook

На жаль, у Facebook, як і будь-який інший соціальної мережі, є свої діри в області безпеки. Незважаючи на те, що на компанію працюють одні з кращих фахівців у своїй області, уникнути деяких недоліків практично неможливо. 

Facebook, будучи мережею, орієнтованої головним чином на студентів і школярів, став жертвою атак онлайн-шахраїв. 

Ми розповімо про п’ять небезпеки, знання про яких допоможе забезпечити безпеку вашого облікового запису.

1. Koobface

Це один з найбільш широко відомих недоліків Facebook. Ймовірно, через свого анаграммного назви – Koobface. Найбільш часті випадки Koobface зафіксовані в 2009 році. Як же це працює? Суть в тому, що у вашій стрічці новин з’являється обов’язкове для перегляду вірусне відео. 

Користувачі клацають по відео і їм пропонується завантажити останню версію флеш-плеєра, яка в дійсності є вірусом. Після установки плеєра кіберзлочинець, вбудувати в нього вірус, отримує віддалений контроль над вашим комп’ютером і отримує доступ до важливої ​​цифрової інформації.    

Як себе захистити

Щоб уберегти себе від таких неприємних випадків, потрібно бути особливо уважним при скачуванні матеріалів з соціальних мереж, а також постійно оновлювати свою антивірусну програму. 

2. Zeus

Zeus, як і Koobface, розрахований на те, що користувач перейде по посиланнях на профілі інших користувачів, фан-груп і т.д. Тут працює та ж схема: ви клікаєте по посиланню, після чого вам пропонують встановити шкідливе програмне забезпечення. Воно непомітно сидить у вашій системі і чекає, коли ви запросите доступ до свого банківського рахунку, щоб отримати ваше ім’я користувача та пароль.     

Як себе захистити

Експерти рекомендують уважно підходити до вибору веб-сайту, на якому буде розміщена ваша цінна інформація. 

Таким чином, ви можете порівняти сайт, який збираєтеся відвідати, з тим, яким довіряєте і давно користуєтеся, і переконатися, що їх домени повністю збігаються. 

3. Likejacking

Випадки Likejacking були неодноразово зафіксовані на Facebook. Однак не встигають цю проблему вирішити, як вона знову спливає. 

Шахраї діють за простою схемою:

  1. Використовувати яскравий і помітний заголовок для статті (наприклад, «Сукня, через якого випускницю виключили зі школи»).
  2. Почекати, поки користувачі «лайкнути» назва статті, щоб прочитати її неіснуюче зміст.
  3. Опублікують назва статті у вашій стрічці новин.
  4. І так по накатаній.

Незважаючи на те, що сам по собі процес ніякої шкоди вам не заподіює, в будь-якому випадку зв’язок з такого роду Likejacking-програмами нічого доброго не обіцяє. Справа в тому, що вони завжди призводять до спамм-сайтам з вірусами і шкідливими ПО.

Як себе захистити

Подумайте, чи не занадто неправдоподібно і кричущо звучить заголовок статті, і ще раз гарненько подумайте перш, ніж поставити під нею свій «лайк».

4. Facebook Black

У березні минулого року по всій мережі поширився Facebook Black, що пропонує користувачам затемнене стартове вікно для Facebook. 

Природно, що цей вірус, як і інші в нашому списку, є шкідливим для файлів javascript.

Установка файлів веде до потоку докучливих опитувань. Крім того, ваш обліковий запис з’явиться рекламна сторінка, розрахована на кліки ваших друзів.     

Як себе захистити

Якщо вірус все ж проник в ваш комп’ютер, відразу ж видаліть збережені файли – як правило, вони гніздяться в розширенні Google Chrome для швидкої деінсталяціі.  

Ніколи не встановлюйте аддони або розширення для Facebook, поки не шануєте про них додаткову інформацію. Трапляється, що вони цілком реальні і законні, але в більшості випадків це не так. 

5. Хто заходив на вашу сторінку?

Користувачі Facebook дуже цікаві, тому досить часто їх приваблює можливість дізнатися, хто переглядав їх профіль. Сам Facebook ніколи не пропонував такої опції, тому шахраї вирішили заповнити цю нішу. 

Хакери розмістили оголошення про додатки для Facebook, які нібито дають інформацію про гостей вашого профілю. Як і у випадку з Facebook Black, всі ці оголошення порожні і пропонують завантажити розширення для браузера. У тому випадку, якщо ви це зробите, шахраї отримають доступ до важливої ​​інформації, що зберігається на Вашому. 

Як себе захистити

Практика показує, що варто утриматися від переходу по занадто коротким посиланням. Також заведіть звичку переглядати свої Facebook програми і видаляти ті, якими не користуєтеся, тому як вони можуть бути пов’язані з шкідливими програмами. 

висновок    

Ніхто не стверджує, що активність вірусів на Facebook – це добре, але в цьому є і свої позитивні моменти. З кожним таким випадком Facebook знаходить більше своїх слабких сторін і знаходить шляхи їх усунення. 

У свою чергу, чим більш відповідальними в прийнятті онлайн-рішень (по яких посиланнях переходити і чому довіряти) ми будемо, тим менша ймовірність того, що ми зіткнемося з шкідливими ПО.

Ссылка на основную публикацию