Як закрити завислі програми?

У цій статті ми розповімо вам як за допомогою всього пари кліків мишкою можна автоматично закрити всі завислі програми. А крім цього наведемо деякі приклади використання команди taskkill.

Буває так, що при одночасному використанні великої кількості запущених програм, припустимо на не сильно потужних ПК, яка то з них може зависнути, відразу заблокувавши інші процеси і додатки. Як закрити завислі програми в такому випадку? Все вірно: відкрити Диспетчер завдань і по черзі зупиняти всі підвішеному додатки, підтверджуючи при цьому кожен раз свої дії. Але існує й інший спосіб, яким мало хто користується, але який дуже зручний – закрити завислі програми можна всього парою кліків мишкою, за допомогою команди taskkill. Сьогодні ми розповімо, як правильно користуватися даним інструментом.

Автоматичне завершення роботи завислих програм

Виконати завершення роботи додатків і утиліт можна без Диспетчера завдань і без додаткового підтвердження своїх дій. Робиться це за допомогою командного рядка і інструменту taskkill.

Функцій у даного інструменту предостатньо, можна, наприклад, завершити роботу всіх невеликих програм, які успішно відповідають на запити користувача і системи. При цьому закриття програм не буде виглядати як аварійне завершення їх роботи, все буде виглядати так, як ніби ви їх закрили звичайним способом. Але мова сьогодні не про це, будемо говорити про конкретно цікавить нас функції.

План дій:

  • створюємо ярлик команди на робочому столі;
  • прописуємо до нього певні параметри;
  • тестуємо закриття завислих програм;

Перше що необхідно зробити – це створити ярлик для команди taskkill з необхідними нам параметрами. Цей ярлик дозволить нам закривати завислі програми всього парою кліків мишкою по ньому.

Клацніть правою клавішею миші по вільному місцю на Робочому столі і в контекстному меню виберіть функцію “Створити ярлик”. На екрані вашого монітора з’явиться спеціальне діалогове вікно. Введіть наступну команду в полі “Розташування об’єкта”:

taskkill / F / FI "STATUS eq NOT RESPONDING"

Потім натисніть кнопку “Далі”, введіть ім’я ярлика, яке вам захочеться (ми залишили його за замовчуванням) і клікніть по “Готово”. Ярлик з командою taskkill / F / FI “STATUS eq NOT RESPONDING”

У даній команді перший параметр / F вказує на те, що процеси будуть завершені в примусовому режимі, другий параметр / FI вказує команді, що завершити потрібно тільки ті програми, які перестали відповідати, а ті які ще можна закрити вручну чіпати не треба. Іншими словами команда оцінить всі запущені в системі процеси і визначить ті, які повертають повідомлення “Не відповідає”.

Надалі, параметри команди і ярлика можна буде змінювати, на необхідні, за допомогою пункту “Властивості”. Там же можна змінити і картинку ярлика.

От і все. Ярлик створений, тепер для закриття завислих програм досить пару раз клікнути по створеному ярлику і завислі процеси будуть завершені. Єдиний момент, на який варто звернути увагу – користуватися даними способом потрібно і рекомендується виключно в крайніх випадках.

Також варто наголосити на тому, що всі призначені для користувача дані, які були не збережені в завислих програмах, при використанні даного способу будуть загублені назавжди. Тому якщо ці дані вам вкрай важливі, то краще за все постаратися почекати відгуку підвішеному програм.

Ссылка на основную публикацию