Як занурювати комп’ютер в сон за допомогою кнопок або гарячих клавіш

Сплячий режим – оптимальний спосіб відключити за тимчасової непотрібністю комп’ютер і через час миттєво відновити свій сеанс роботи. У цьому стані пристрій переходить на мінімальне споживання енергії: харчуванням забезпечуються тільки оперативна пам’ять і відповідає за її роботу функція процесора. Що, власне, і робить можливим збереження і відновлення сеансу роботи.

Для занурення комп’ютера в сон в меню «Пуск» Windows є відповідна опція. А на ноутбуках цей режим ще й за замовчуванням включається при закритті кришки. А як «присипляти» комп’ютер за допомогою гарячих клавіш? Щоб цей процес можна було оперативно здійснювати кожен раз, коли необхідно на час відволіктися. І не смикати кожен такий раз кришку ноутбука, якщо робота проводиться з таким.

1. Апаратні можливості клавіатури

Кришку ноутбука зайвий раз без потреби закривати-відкривати не рекомендується. Це прискорить знос шлейфу матриці пристрою і петель кріплення екрану. Тому багато виробників для занурення в сон передбачають комбінацію з допоміжною клавішею. Зазвичай це Fn + F1 або Fn + F7. Ось, власне, ці хоткей на ноутбуках і краще використовувати. Якщо в ньому не працюють комбінації з, необхідно встановити рідні драйвери – з-диски з комплекту поставки або з офіційного веб-ресурсу виробника.

для збірки ПК можна придбати клавіатуру з додатковими функціональними клавішами, в числі яких – клавіша сну.

2. Налаштування кнопки «Power» на сон

Якщо покупка для ПК нової клавіатури найближчим часом не розглядається, занурення в сплячий режим можна налаштувати для апаратної кнопки харчування «Power» системного блоку. У ноутбуках кнопка харчування зазвичай отже, за замовчуванням налаштована на сплячий режим. Якщо це не так, і пристрій при натисканні «Power» вимикається, йде в гібернацію або просто відключає дисплей, в середовищі Windows все це можна переналаштувати.

заходимо в панель управління.

Тут нам необхідний розділ «Електроживлення».

Кількома посилання настройки дій кнопки харчування.

І, власне, вибираємо те, що ми хочемо, щоб відбувалося при натисканні «Power». Зберігаємо зміни.

3. Швидкий доступ для сну

Для режиму сну Windows нативної не передбачає гарячих клавіш. Але їх можна реалізувати за рахунок функції швидкого виклику ярликів програм. Для цього необхідно, відповідно, створити ярлик системної функції занурення в сон.

На робочому столі створюємо новий ярлик.

Як об’єкт вказуємо:

C: \ Windows \ System32 \ rundll32.exe PowrProf.dll, SetSuspendState

Даємо ім’я, можна довільне. тиснемо «Готово».

На робочому з’явився новий об’єкт, заходимо в його властивості. Переходимо у вкладку «Ярлик». Кому, до речі, зручно використовувати кнопку сну на робочому столі, може налаштувати для неї іконку.

Ссылка на основную публикацию