Як запароліть файл excel: основні способи

Питання захисту даних на сьогоднішній день є особливо актуальним. У мережі повно зловмисників, які легко можуть заволодіти незахищеною інформацією. Крім того, нерідкими є випадки, коли користувач хоче встановити захист просто від сторонніх очей, наприклад, в разі, якщо одним і тим же комп’ютером користується декілька чоловік. Загалом, зараз ми не будемо з’ясовувати мотив подібного бажання, а поговоримо краще про те, як запароліть файл excel. У даній статті під прицілом опинився Excel версії 2007 і 2010, адже принцип установки пароля у них буде ідентичний. Отже, всім бажаючим встановити захист на екселевскій документ, я пропоную скористатися одним з двох способів. Якими? Дізнаєтеся далі!

спосіб перший

Насправді, обидва способи гранично прості, і однаково функціональні, тому не має значення, який ви виберете. Це також просто як поставити пароль на архів WinRar. Отже, почнемо з алгоритму виконання першого способу:

  1. Давайте уявимо, що потрібний документ готовий, залишилося лише його запароліть. Для цього натискаємо велику кнопку «Office» у верхньому лівому кутку програми.
  2. У контекстному меню тисніть «Зберегти як».
  3. Відкриється нове вікно, ваше завдання – звернути увагу на маленьку кнопку «Сервіс», розташовану поруч з «Зберегти» і «Скасувати». Натискаєте на неї, і випадає невелика менюшка, вибирайте рядок «Загальні параметри».
  4. Далі ви можете встановити паролі для двох випадків: для відкриття документа і його зміни. Вводите потрібний шифр і натискайте «ОК». Відтепер, щоразу при відкритті документа кожному користувачеві буде запропоновано ввести встановлений пароль. Паролі краще десь запишіть інакше, якщо забудете, то доведеться ламати голову як зняти пароль з файлу Excel.

спосіб другий

Крім вищеописаного, можу запропонувати ще один варіант для установки пароля на документ Excel.

  1. Як і в попередньому випадку, клікніть на велику кнопку «Office», а там виберіть «Підготувати» – «Зашифрувати документ».
  2. З’явиться вікно, в порожньому полі якого необхідно ввести придуманий пароль. Зверніть увагу, що обмеження за кількістю знаків фактично немає, допустимий максимум – 255 символів.
  3. Тепер знову введіть пароль для підтвердження і натисніть «ОК».
  4. Після збереження файлу відбудеться активація пароля.

Дотримуючись таких нескладних правил, ви можете за дві секунди встановити захист на будь-який файл програми Excel. Зазначу, що в основі цієї функції лежить 128-бітове шифрування AES, яке вважається стандартним методом захисту файлу.

Ссылка на основную публикацию