Як запобігти втраті даних з жорсткого диска?

Для того щоб запобігти втраті даних з жорсткого диска треба дотримуватися деяких, в загальному, нескладні заходи обережності, тоді є гарантія, що ймовірність втрати буде знижена.
Саме основне. Жорсткий диск боїться перегріву, прийміть заходи до його захисту від температурного впливу. Бажано встановлювати вентилятори на жорсткий диск, особливо якщо це високопродуктивний hard disk drive. Сьогодні швидкість обертання двигунів вінчестерів досягає 5400 – 7200 оборотів в хвилину, а якщо у вас HDD класу Hi-End, то він може розвивати швидкість до 15000 оборотів в хвилину. Чим вище швидкість обертання, тим більше гріється носій, а це може скінчитися плачевно для вінчестера.
Не менш важливо – жорсткий диск повинен бути надійно захищений від вібрацій, які можуть привести до руйнування головок і дисків, на яких зберігаються всі ваші дані, отже, вони будуть безповоротно втрачені. Вібрації згубні для HDD, так як жорсткі диски дуже до них чутливі. Якщо ви вирішили перевезти свій вінчестер, будьте гранично з ним обережні, навіть встановлюючи диск на місце, намагайтеся бути з ним обережні, інакше неминуча втрата даних на носії і ви не зможете запобігти втраті даних.

Наступний важливий фактор – це різні скачки і втрати напруги в мережі змінного струму, які зараз стали дуже поширені. Джерело безперебійного живлення – це те, що допоможе вам запобігти втраті даних з вінчестера. А ще, ІБП допоможе вам у разі раптового відключення електроенергії, зберегти роботу, у вас вистачить час для неаварійного відключення комп’ютера.
Не забувайте створювати резервні копії своєї інформації. Збережена на DVD, CD, іншому вінчестері, стрічковому накопичувачі інформація, ваша гарантія від великих неприємностей, пов’язаних з незворотною втратою всіх даних. Періодично копіюйте інформацію і зберігайте її в окремому приміщенні, не там, де знаходяться оригінали.
Якщо ви вчасно не оновили свою антивірусний захист, можете залишитися без цінної інформації. З кожним днем ​​вірусні програми стають все витонченішими, серед них чимало руйнівників текстів та іншої інформації, що зберігається на жорсткому диску. Не скупіться, купуйте ліцензійні антивіруси, це так само допомагає запобігти втраті даних
Регулярно дефрагментируйте жорсткий диск. Дефрагментація допомагає згрупувати дані на жорсткому диску так, щоб файли писалися послідовно в сусідніх секторах. Це допомагає продуктивній роботі системи, підвищує швидкість роботи з жорстким диском. Підвищує ймовірність відновлення, що зберігається на диску, інформації.
Якщо ви любитель дискових утиліт, не забувайте, що не всі вони можуть бути сумісними з цією операційною системою, дотримуйтесь хоча б мінімальні заходи безпеки при роботі з утилітами. До того, як почнете працювати з утилітами, зарезервуйте інформацію, зробіть копію, і ви застрахуете свої дані від зникнення. І ще, якщо є хоч найменша підозра, що HDD несправний, не треба користуватися програмами для відновлення інформації, ви позбудетеся своїх даних безповоротно.
І останнє, краще довіряйте відновлення інформації з жорсткого диска фахівцям, які допоможуть відновити всі дані, які ви вже вважали втраченими.

Ссылка на основную публикацию