Як запустити програму «chkdsk» в Windows 7

Жорсткий диск – один з найважливіших елементів в ПК і своєчасна його перевірка допомагає виключити багато неприємностей, наприклад, втрату всієї наявної на ньому інформації і виконаної роботи. Не варто чекати наслідків неполадок диска у вигляді гальмувань і неможливості запуску Windows 7.

Краще періодично вдаватися до превентивних заходів і по можливості виправляти виникаючі помилки роботи диска. Для цих цілей і служить вбудоване в «Сімку» додаток «chkdsk».

Що це за програма?

Користувачі, які знайомі з англійською мовою, вже за назвою утиліти можуть здогадатися, що розробники просто привласнили їй ім’я, скоротивши слова (позбавивши їх від голосних букв) «check disk», тобто «перевірити диск».

Додаток є вбудованим службовим засобом Windows 7, покликане виявляти помилки файлової системи і при необхідності виправляти системні збої.

Неправильне відключення ПК, некоректне використання програм для оптимізації диска, зараження шкідливими програмами і т.п. іноді призводять до запуску утиліти перевірки диска в автоматичному режимі.

Але нерідко додаток ніяк себе не проявляє навіть при наявності серйозних проблем. Всі дії програми фіксуються в спеціальному журналі. Користувачі Windows 7 можуть його знайти за наступним шляхом:

Якщо деякі файли не запускаються, ОС стала пригальмовувати і часто зависати або Windows 7 зовсім не може завантажитися, то рекомендується в першу чергу запустити перевірку диска за допомогою «chkdsk».

Процедура запуску з використанням графічного інтерфейсу

Необхідно виконати наступні дії:

 1. Відкрити в провіднику «Комп’ютер»;
 2. Клацнути ПКМ по диску, який потрібно проаналізувати;
 3. Клікнути «Властивості»;
 4. Потім перейти в закладку «Сервіс»;
 5. Клацнути віртуальну кнопку з зображенням щита – «Виконати перевірку»;
 6. Рекомендується в наступному відобразиться меню відзначити обидві наявні графи і тільки потім клацнути «Запуск»;
 7. У випадках, коли користувач виконав вищеописані дії для логічного тому, що не є системним, аналіз почнеться відразу після кліка по віртуальній кнопці «Запуск». Якщо на діагностується томі встановлена ​​ОС, то відобразиться меню, яке попереджає власника ПК про виконання перевірки під час чергової перезавантаження ОС;

Процедура запуску з використанням командного рядка

Існує більш швидкий метод запуску програми. Для цього буде потрібно виконати наступні дії:

 • Клацнути «Пуск»;
 • У пошуковому полі надрукувати «cmd»;
 • Клацнути ПКМ на відобразився значок командного рядка (КС);
 • Далі відкрити КС з розширеними повноваженнями;
 • Надрукувати в КС «chkdsk c: / f»;

Примітка: У команді, що вводиться в КС, символ «с» повинен відповідати букві аналізованого диска. Вказівка ​​в запиті параметра «/ f» – забезпечить після діагностики автоматичне усунення виявлених системних збоїв.

 • Завершивши друкувати команду, слід натиснути «Enter»;
 • У випадках, коли користувач виконав вищеописані дії для логічного тому, що не є системним, аналіз почнеться відразу після кліка на «Введення». При цьому звіт про виконану діагностиці буде представлений безпосередньо у вікні КС. Якщо на діагностується томі встановлена ​​ОС, то відобразиться меню, яке попереджає власника ПК про виконання перевірки під час чергової перезавантаження ОС.

Коли користувачеві необхідно здійснити тестування швидко, можна ввести параметр «/ i». Аналіз займе значно менше часу, проте, діагностика при цьому виконується не настільки ретельно.

Якщо потрібно виявити биті сектора і провести відновлення, то рекомендується ввести параметр «/ r».

Процедура запуску з використанням завантажувального носія з Windows 7

Необхідно зробити наступні кроки:

 • Спочатку треба в БІОС встановити пріоритет завантаження системи з завантажувального носія;

Примітка: Інструкція по входу в BIOS є в супровідній документації до комп’ютера. Для кожної моделі ПК процес може незначно, але відрізнятися. У вкладці «Boot» вручну виставляється пріоритет запуску системи з носіїв.

 • Запустивши ПК з завантажувального диска, в консолі відновлення вказати модифікацію ОС, але найчастіше вона в комп’ютерах користувачів одна, тому можна ввести «1»;
 • Далі клацнути «Введення»;
 • Потім за аналогією з вищеописаної методикою, надрукувати команду з потрібним користувачу параметром, наприклад, / r;
 • Потім може знадобитися (на вимогу) ввести код доступу адміністратора до системи. У разі, коли пароль ні встановлено людиною, що встановив Windows 7 в комп’ютер, досить просто клацнути «Введення».

висновок

Всі методики перевірки диска розглядається службової програмою прості. Останній наведений метод рекомендується застосовувати тільки при неможливості завантажити комп’ютер звичайним способом.

Ссылка на основную публикацию