Як записати відео з екрану або screencast-o-matic.com – 2

Привіт, друзі! У попередній статті () ми розібрали базовий аккаунт сервісу screencast-o-matic.com. Мені сподобалося і я перейшов на просунутий аккаунт. Там з’явилася багато різних інструментів про які сьогодні розповім. Деякі інструменти доступні так само і в базовій версії, тільки про них нічого не говориться і тому невідомо як їх використовувати. І так. Якщо ви хочете дізнатися як записати відео з екрану, то краще прочитати статтю посилання на яку вище. Тут дуже коротко в третьому розділі про це буде. Основна сили статті будуть кинуті на додаткові функції в базовому акаунті (про це в кінці статті буде запис) і про те як можна обробляти відео в просунутому.

Малювання і наближення

У базовому акаунті можна малювати і наближати під час зйомки. Для доступу до цих функцій необхідно під час запису натиснути Alt + Shift + D. При цьому побачите картинку подібну нижче

У нижньому лівому кутку будуть доступні вибір кольору COLOR (при натисканні на кнопку відкриється наступне віконце). Повзунком задаємо товщину лінії і вибираємо потрібний колір.

У цьому віконці доступні кілька вкладок використовуючи які, напевно, можна набагато точніше підібрати потрібний колір. При цьому поки ви вибираєте колір запис ставиться на паузу. Так що можна не поспішати.

З інструментів малювання доступні: малювання вільною рукою 1, лінія 2, стрілочка 3, прямокутник без заливки 4, овал 5 і прямокутник із заливкою 6.

При виборі інструментів для малювання запис триває. Для скорочення тимчасових затримок кожній фігурі встановлена ​​гаряча клавіша – відповідна цифра.

Для очищення екрану від нашого мистецтва необхідно натиснути Е.

Наближення спрацьовує при подвійному натисканні в одному місці

Для закриття інструментів малювання і масштабування необхідно натиснути ESC.

Огляд додаткових функцій в просунутому акаунті

По-перше стають доступні записи які були зняті раніше

На цьому ноутбуці я почав записувати відео з 6 червня 2014 року і до сих пір (10.07.2014) у мене збережені всі записи. Їх близько 35 штук. При чому один раз записував вебінар на 2,5 години і без проблем все записалося і можна було в будь-який момент відкрити і подивитися запис з будь-якої точки. Єдиний нюанс це немає доступу до записів на іншому комп’ютері. А з іншого комп’ютера немає доступу до записів на цьому комп’ютері. Виходить, що записи десь зберігаються у тимчасових файлах на локальному комп’ютері.

Якщо натиснути на кнопку Publish History (внизу зліва), то буде дуже зручно видно коли ви публікували які записи. Саме публікували (зберігали до себе в комп’ютер, публікували в YouTube, Vimeo, Google Диску, Dropbox і інших сервісах)

Друге. Тривалість запису відео обмежена ємністю вашого жорсткого диска. Якщо бути більш точним, то ємністю вашого системного диска так як файли скрінкастоматіка я знайшов за цією адресою

C: \ Documents and Settings \ Vladimir \ AppData \ Local \ Screencast-O-Matic

Розташування ваших записів можна змінити натиснувши Select Location на вкладці Recordings (Записи)

Відкриється віконце в якому натиснувши Add Location можна додати «локації» – нове місце зберігання ваших записів

Записи можна перекидати з одного місця розташування в інше. Для цього потрібно клікнути на відео і вибрати, що ви хочете зробити з відео. Ви маєте можливість копіювати його з одного місця в інше, перемістити, експортувати і видалити

Експорт відбувається в файл з розширенням SOM. Імпортувати останній можна на вкладці Recordings (Записи) натиснувши на кнопку Import. Це може знадобитися щоб, наприклад, зняти відео на одному комп’ютері, а редагувати на іншому.

Над кнопками копіювання, переміщення є текстове поле для завдання імені відео. Зручна штука. Сильно полегшує знаходження потрібних записів.

З’явилася можливість вибору кількості кадрів в секунду

Всі мої останні ролики зняті в найкращій якості.

З’явилася можливість записувати звуки з комп’ютера. Для цього необхідно клікнути на кнопку 

У мене вийшло повідомлення про необхідність змінити налаштування аудіо. При цьому пропонується подивитися відео-інструкцію (англійською мовою, але все зрозуміло) де все покажуть

Відео можна подивитися за цим посиланням

І ось такі відео практично на кожному кроці. Де б у мене не виникло питання – скрізь є відео.

При натисканні на шестірню відкриваються настройки в яких і була виявлена ​​комбінація клавіш SHIFT + ALT + D

В налаштуваннях можна задати свою комбінацію для Паузи. Я нічого не міняв. Буду звикати.

Як записати відео з екрану

Раз в заголовку сказано про запис відео – напишемо коротко про це. Детальніше тут.

Шукаємо в Google або Яндекс “скрінкастоматік» і вибираємо результат з адресою

Справа вгорі тиснемо Start Recording

У відео наведеному по посиланню нижче менше ніж за 2 хвилини розкажуть як зробити запис робочого столу.

Ще потрібно додати, що якщо раптом, з якоїсь причини у вас не запускається програма з сайту, то можна встановити її на комп’ютер і запускати локально. Для цього є посилання.

Редагування записаного відео

Цей розділ стосується просунутому аккаунту.

Даємо назву записаному відео і тиснемо Edit Recording (Ножиці)

Відкривається віконце з інструментами для редагування

Перше, на що потрібно звернути увагу це розділ Keyboard Shortcuts внизу праворуч.

Це необхідно для точної навігації по часовій шкалі записаного відео. Ось навчальний ролик http://screencast-o-matic.com/watch/cX10rKqkP

Потім, можна розташувати зняте з вебкамери відео в будь-якому куточку екрана. Використовую червоненькі трикутник можна змінити розмір самого відео

Вимірювання розміру відео

Тиснемо на кнопку Resize Video

В відкрилися інструментах справа в розділі Presets (готові варіанти) можна вибрати поширені дозволу.

У розділі Custom можна задати свій дозвіл. Встановлена ​​галочка «Keep aspect ratio» буде автоматично підбирати розмір другої сторони щоб збереглися пропорції записаного відео. Якщо цю галочку прибрати, то з боків (або зверху і знизу) з’являться області чорного кольору. Колір цих областей можна задати в розділі Side Bars (у мня встановлений синій колір). Змінили дозвіл натиснули на кнопочку Update Display і подивилися як це буде виглядати. Якщо все влаштовує тиснемо Done вгорі.

Cut Out і Trim Around

Для того щоб вирізати частину відео необхідно виділити потрібну частину на шкалі часу і натиснути Cut Out

Якщо вам необхідно обрізати відео по краях, то виділяєте те, що потрібно залишити і тиснете Trim Around. Все, що не потрапило в виділення буде видалено.

Всі операції які ви застосували до записаного відео можна скасувати в розділі History (Історія) натиснувши на червоний хрестик на проти обраної операції.

Hide Mouse і Hide Webcam

Щоб видалити на певній ділянці курсор мишки або відео з вебкамери – виділяємо цю ділянку і тиснемо відповідну кнопку.

Insert More

C допомогою цієї функції можна вставити відео в певне місце вже записаного відео. Зупиніть відео там, де необхідно вставити ще одне відео і натисніть Insert More. Буде доступно дві опції:

Перевага вставки вже наявного відео в тому, що ви можете його окремо відредагувати. Якщо ж ви оберете New Recording – то записане відео вставиться відразу після натискання на кнопку DONE.

Replace Video

Якщо ви хочете перезняти певну частину відео наприклад 6 секунд десь в середині запису – це можна зробити за допомогою цієї функції. Для цього виділяємо шматочок відео для перезапису і тиснемо Replace Video

Час запису буде обмежено тривалістю виділеного вами ділянки відео. При цьому звук у мене залишився від основних даних.

Speed ​​Change

Можна змінити швидкість програвання певної ділянки записи. Краще щоб на виділеній ділянці не було звуку так як звук тут не сповільнюється і не прискорюється. Якщо ви прискорили певну ділянку відео, він програється швидше (наприклад нема за 4 а за 2 секунди). При цьому аудіо на цій ділянці буде програватися на звичайній швидкості, але тільки 2 секунду. Решта буде вирізано.

Виділяємо ділянку на якому ми хочемо змінити швидкість. тиснемо Speed ​​Change. З випадного меню вибираємо на скільки ми хочемо сповільнити або прискорити відео і тиснемо Start.

Zoom & Pan

Ми може наблизити камеру на необхідну нам величину в будь-якому місці відео. Для цього тиснемо Zoom & Pan. Справа внизу у нас буде масштаб графіка. Ми може його регулювати мишкою змінюючи величину червоного поля. Запускаємо програвання відео. Зупиняємо його в той момент коли нам необхідно зробити наближення. Фокусуємо червоне поле на потрібному нам ділянці. При цьому на шкалі часу з’являється червона латинська буква Z. Якщо ви хочете щоб збільшення зображення було плавним, то необхідно відмотати відео на кілька секунд назад і натиснути Start zoom (Час) (цей момент показаний на скріншоті нижче).

У точці початку наближення (Start zoom) з’явиться червона стрілка і ви буде знати коли почне наближатися камера. За допомогою клавіші TAB можна переміщатися по створеним точкам масштабування камери. На малюнку нижче приведу палаючі клавіші для більш зручного використання функції наближення

Більш докладно в відео http://som.screencasthost.com/watch/clXe3VW8r

Transition (Переходи)

Щоб поєднати красиво кілька сцен можна зробити ефектні переходи. Наприклад я вставив додаткове відео в основному записі. У місцях з’єднання двох відео, а так само в початку і в кінці основного запису можна зробити красивий перехід. натискаємо Transition. Справа будуть представлені місця де можна зробити переходи. Вибираємо наприклад, перш ніж вставити відео.

Далі можна буде задати тривалість переходу (Duration of transition) за замовчуванням 1 секунда і вибрати тип або стиль переходу. Натиснувши на Preview можна подивитися як цей перехід буде виглядати. Для додавання переходу тиснемо Add Transition

Якщо в переході можна налаштувати додаткові опції, то відкриється ще одне віконце. У моєму випадку можна налаштувати колір переходу і затримку для додавання наприклад яка б пояснила написи. Вибираємо колір і додаємо перехід.

Таким чином можна додати переходи в відео. Детальніше http://som.screencasthost.com/watch/clXe3nW83

Add Overlay

Можна вставити виділення, написи, картинки і зробити щоб це переміщалася в процесі відео. Практично все те що показується в пояснювальних роликах можна зробити. тиснемо Add Overlay

Тут можна додати Оверлей на будь-яку точку відео або на певні години запису

виберемо Over current selection

Тут можна вставити:

 • картинку (наприклад логотип)
 • затемнити весь екран крім виділеної області
 • розмити обрану область на потрібний час
 • виділити область прямокутником
 • додати стрілочку
 • додати текстову замітку (як примітка або пояснення)

Ось так виглядають додані елементи

При виділенні елемента можуть з’являтися позначення:

 • E – редагувати цей елемент
 • A – зробити анімацію (переміщення елемента в процесі відео)
 • Х – видалити елемент

Розміри елементів можна налаштувати як завгодно.

Про анімацію напевно текстом розповісти важко тому ось вам відео

Так само є віконце з опціями внизу праворуч

 • Show Mouse – показувати курсор миші (якщо зняти цю галочку то курсор на всьому, відео буде відображатися)
 • Drop Shadows – включити тінь від елемента
 • Fade In – плавне поява
 • Fade Out – плавне зникання

Коли Оверлеї налаштовані тиснемо Done
http://www.screencast-o-matic.com/channels/clXe3YnSV#details-clXe3fW8Z

Edit Audio (редагування аудіо)

Доступні дві опції:

З додаванням аудіо спробую ще розібратися. На даний момент у мене вийшло повністю прибрати записане аудіо і записати своє з потрібною хвилини.

 висновок

У цій статті ми доповнили статтю про скрінкастоматік (частина 1). Розповіли про те як можна малювати і наближати під час запису. Розповіли що з’явилося нового в просунутому акаунті і природно як записати відео з екрану і трохи відредагувати його. Пройшлися сильно по верхах, але я цю статтю буду використовувати при створенні роликів в подальшому. Сподіваюся комусь теж буде корисно.

Питання задавайте в коментарях.

Дякую, що поділилися статтею в соціальних мережах.

Ссылка на основную публикацию