Як зберегти закладки в яндекс.браузер за допомогою диспетчера закладок і за допомогою файлового менеджера

Згодом в браузері накопичується багато корисних закладок, які не хочеться втрачати при покупці нового комп’ютера або при новій установці операційної системи. І якщо ви не хочете заново шукати корисні інтернет ресурси і створювати свою колекцію сайтів з нуля, тоді ця стаття буде вам корисна.
Прочитавши цю статтю ви дізнаєтеся, як зберегти закладки в Яндекс браузері засобами самого оглядача і за допомогою будь-якого файлового менеджера і як їх потім швидко відновити.

Якщо ви тільки починаєте своє знайомство з цим оглядачем, тоді вам буде цікаво дізнатися, як зберегти сайт в його закладках і як їх потім редагувати.

Операція збереження посилань називається – експорт файлів, а операція відновлення, називається імпорт файлів.
Щоб зберегти посилання на улюблені сайти, потрібно відкрити менеджер закладок і зробити це можна кількома способами.
В теорії найпростіший спосіб це зробити, натиснути гарячих клавіш: Ctrl + Shift + O, але вся біда в тому, що цю комбінацію клавіш можна просто забути і тому найпростішим для користувача способом буде, це скористатися меню оглядача.

Натисніть на кнопку входу в настройки браузера, яка знаходиться в правому верхньому куті вікна і в меню перейдіть за пунктом:

Закладки – Диспетчер закладок

Існує інший спосіб сторінку “Табло” браузера і в самому низу візуальних закладок натисніть кнопку “Закладки”.

На сторінці диспетчера потрібно натиснути на кнопку “Упорядкувати” і в списку меню вибрати пункт “Експортувати закладки в файл HTML”.

Потім потрібно буде вказати каталог для його збереження і при бажанні змінити йому ім’я. Коли все буде готово, натисніть кнопку “Зберегти”.

Цей файл після того, як ви його зберегли, можна буде відкрити в будь-якому браузері і відкрити потрібний вам сайт. Плюсом цього способу є те, що збережений HTML файл ви можете носити з собою на флешці і відкривати будь-який сайт з цього списку на будь-якому комп’ютері або браузері.

До мінусів даного способу слід віднести те, що незручно постійно відкривати окремий файл для того, щоб відкрити веб-сторінку в браузері, але як запасний варіант цей спосіб використовувати можна.

Для того, щоб відновити закладки в цьому браузері, також перейдіть в менеджер і натиснувши на кнопку “Упорядкувати” натисніть на пункт меню “Скопіювати закладки з HTML файлу”.

Потім вкажіть той файл, який ви хочете відновити і натисніть на кнопку “Відкрити” і через кілька секунд все закладки будуть відновлені.

Для просто користувача даний спосіб збереження і відновлення закладок буде найзручнішим, але є і ще один варіант, за допомогою якого можна скопіювати файл з закладками, для його подальшого відновлення.
Для виконання цього завдання нам підійде будь-який файловий менеджер, головне, щоб він показував нам приховані і системні файли.

Відкрийте файловий менеджер і перейдіть по шляху:

Користувачі – Ім’я користувача – AppData – Local – Yandex – YandexBrowser – User Data – Default

Знайдіть в каталозі “Default” файл Bookmarks без розширення і скопіюйте його в надійне місце, можна скопіювати і файл Bookmarks.bak, але насправді вистачить і одного файлу.
Після того, як ви заново встановіть браузер, скопіюйте цей файл в той же каталог із заміною старого і після перезапуску браузера у вас повинні відновитися всі старі закладки, які були до цього.

На момент написання цієї статті у яндекс.браузер немає можливості також легко зберегти візуальні закладки, тут це можна зробити або за допомогою синхронізації або вручну, копіюючи кожну посилання окремо.
Але так, як все можна створити тільки двадцять візуальних закладок, то цей процес не займе багато часу.

Щоб скопіювати посилання, натисніть у вікні Табло на потрібну вам закладку, правою кнопкою миші і в меню виберіть пункт “Копіювати посилання”.
Або наведіть курсор на потрібний прямокутник і натисніть на іконку у вигляді шестерінки, після чого скопіюйте посилання в буфер обміну.

Після цього збережіть всі посилання Табло в окремому файлі і після оновлення браузера скопіюйте їх назад, при створенні новий закладок.

Якщо ви користуєтеся цим оглядачем на декількох комп’ютерах, тоді має сенс активувати синхронізацію між браузерами. Так все посилання Табло одного комп’ютера, будуть доступні вам на іншому комп’ютері.

Побачити їх можна, якщо перейти в диспетчері закладок у вкладку “Інші пристрої”, тут ви побачите, браузери яких пристроїв синхронізуються з вашим. Вам потрібно вибрати той пристрій, закладки якого ви хочете зберегти і після цього ви їх можете швидко скопіювати їх в текстовий файл, а після відновлення системи і установки браузера, повернути їх назад.

Але перед тим, як подивитися ці посилання, вам потрібно в настройках браузера, в якому ви їх будете дивитися, в розділі “Синхронізація” активувати пункт “Відкриті вкладки”, інакше ви не зможете подивитися їх.
Сподіваюся ця стаття допоможе вам і ви зможете перевстановити систему не втративши свої закладки. Якщо ви знаєте ще спосіб, як можна зберегти посилання на улюблені сайти в яндекс.браузер, поділіться цим в коментарях.

Ссылка на основную публикацию