Як зменшити розмір зображення – Техніка та інтернет

Веб-майстри часто замислюються над тим, як зменшити розмір зображення, адже чим менше буде важити картинка, тим швидше буде завантажуватися сторінка. Часом зображення настільки важке, що деякі тимчасові зберігачі медіафайлів не можуть помістити в себе такий обсяг. Часто також неможливо завантажити картинку при відправленні листа. Загалом, вагомих причин скинути вагу картинки не так вже й мало.

У цій статті я детально розповім, як зменшити розмір зображення. Скористаємося, як простими способами, так і більш складними.

Як все відбувається?

Щоб самостійно зменшити зображення необхідно розуміти суть того, що відбувається процесу. Наскільки можна зменшити зображення? Яким чином? Про все це, докладніше, читайте нижче.

Спершу розберемося, в яких форматах найбільш часто зберігають картинки:

 • BMP – важкі зображення, так як вони не стислі. Але їх можна стискати, якщо змінити формат на JPEG.
 • JPG або JPEG – найбільш поширений формат, зображення сжатие.Іспользуя фотошоп, можна ще сильніше стиснути картинку jpg в кілька разів, але тільки з втратою дозволу / якості.
 • PNG і GIF – також популярні стислі формати. За вагою більше, ніж jpg, проте мають додаткові примочки, наприклад, прозорий фон або анімація (GIF). Також як і картинки іншого формату PNG і GIF можна скорочувати рази в 1,5-2 в розмірах з втратою прозорого фону і анімації.

Що таке дозвіл?

Дозвіл – це кількість точок (елементи растрового зображення) в зображенні по горизонталі і вертикалі. Висока роздільна здатність характеризується великою кількістю елементів і відображає оригінальне зображення з більшою точністю.

Цікаві записи:

 • Як відновити вилучені контакти
 • Лібер офіс
 • копіпаст
 • Як зробити знімок екрана комп’ютера
 • Як очистити кеш на ноутбуці
 • Як встановити плагін на сайт
 • Історія створення мобільного телефону
 • Як працює гіроскутер
 • Блокувальник реклами андроїд
 • Як проіндексувати сайт
 • Як роздати інтернет з телефону
 • Як зламати пароль вай фай
 • Комп’ютер перезавантажується сам по собі
 • Як видалити спливаючу рекламу на Андроїд
 • Як видалити ретвіт в Твіттері

Як зменшити розмір зображення, використовуючи базові інструменти Windows

Спершу перевіримо скільки важить наше зображення. Для цього клацаємо правою кнопкою миші по картинці, далі вибираємо Властивості.

З’явиться вікно і там можна побачити розмір. Отже, ми визначили вагу, щоб зрозуміти наскільки він зменшиться після стиснення.

Процес стиснення буде здійснюватися в стандартному візуальному редакторі Paint.

Інструкція щодо зменшення зображення:

 • Беремо картинку і клацніть по ній правою кнопкою. У випадаючому списку вибираємо «Змінити» 
 • Якщо кнопки змінити не виявилося ви шукайте меню, що випадає «Відкрити за допомогою, потім натискаємо по Paint. 
 • Якщо раптом не знайшли програму Paint, що мало ймовірно, то необхідно натиснути Вибрати інший додаток 
 • Ну, що ж, сподіваюся ви відкрили свою картинку і готові діяти далі. Тепер потрібно знайти значок Зміна розміру і нахилу зображення або виділеної області.

 • Після того як ви натиснули на цей значок з’явиться вікно, в якому ви можете збільшити або зменшити кількість пікселів / відсотків. Якщо у вас Windows XP, то вводити доведеться тільки в процентах.
 • Не забуваємо залишити галочку «Зберегти пропорції», адже завдяки цьому зображення не втратить своєї форми, не стане сплюсненим або розтягнутим.

 • Після зменшення числа пікселів необхідно зберегти картинку будь-яким зручним способом, бажано у форматі JPEG для кращого ефекту. Якщо після наведення курсору миші на поле Зберегти як і позначити формат, то стандартно зображення збережеться в png.

Або ще є можливість вибрати серед форматів, коли вилізе вікно збереження.

Як ви зрозуміли навіть у стандартному Пеінте можна стискати зображення. У статті нижче також можна побачити на можливості редактора.

Як зробити знімок екрана комп’ютера

Як зменшити розмір зображення за допомогою IrfanView

Як зменшити розмір зображення в програмі IrfanView? Для початку скачайте IrfanView на офіційному сайті http://www.irfanview.com

IrfanView – спеціальна програма для перегляду / відтворення відео, аудіо і графічних файлів. Її можна завантажити на операційні системи Windows і ReactOS. Повністю безкоштовна, забороняється використовувати в комерційних цілях.

IrfanView має можливість редагувати графічні файли. Через своїх здібностей дуже є дуже популярною. Якщо звернутися до статистики, то після 2003 року щомісяця програму завантажує більше мільйона користувачів.

Чи не бажаєте розбиратися в англійському інтерфейсі, скачайте русифікатор за посиланням:

У IrfanView коригувати зображення можна самими різними способами, але нам потрібно лише зменшення розміру.

Йдемо в меню «Зображення -gt, Змінити розмір зображення». При латинською інтерфейсі Image -gt, Resize / ResampleТут ви можете змінювати ширину і висоту в пікселях, сантиметрах, дюймах. Або скористайтеся процентної регулюванням. Справа внизу можете вибрати алгоритм перетворення «Lanczos (найповільніший)». Його мінус полягає в тому, що буде відбуватися відчутна повільне завантаження при пакетному перетворенні зображень в кількості 20 і більше. Lanczos є найякіснішим алгоритмом.

Після виконання всіх операцій зберігаємо нашу картинку. Файл -gt, Зберегти як », вибрати тип JPEG. В англ версії File -gt, Save as. крім стандартного вікна відобразиться програмне вікно, всередині якого можна вказати якість у відсотках. За замовчуванням коштує 80% і такий показник цілком може забезпечувати хороший зовнішній образ.

Для зображень, які необхідно завантажувати на сайт, щоб картинка була в кращому вигляді, варто відзначити перший пункт «Прогресивний формат JPG» або Save as progressive JPG. Кількома Зберегти і все готово! Можете поекспериментувати при бажанні.

 Як зменшити розмір зображення в фотошопі

Якщо ви хочете дізнатися, як зменшити розмір зображення в фотошопі, але читайте інструкцію нижче.

Інструкція щодо зменшення розміру картинки в фотошопі:

1. В першу чергу, скачайте фотошоп і відкрийте його. Якщо, здається, що це занадто довго, то краще скористатися іншими способами стиснення.

2. Перетягніть зображення з робочого столу в програму, за допомогою затиснення лівої кнопки миші. Має вийти приблизно так. 

3. Натисніть Файл gt, Зберегти для Web (Alt + Shift + Ctrl + S)

4. З’явиться вікно, в якому ви можете зробити ряд налаштувань для того, щоб задати розмір (вага) зображенню. Справа вгорі ви можете вибрати якість (низька, середня, висока, дуже висока, найкраще). Чим вище якість, тим важче картинка. Ви можете побачити пряму залежність в автоматичному режимі. Зліва внизу показується скільки важить зображення (в кілобайтах або мегабайтах) при всіх параметрах якості. Також звертаємо увагу на зоровий ефект. Картинка буде змінюватися.

5. Крім якості можна робити розмиття і тим самим знижувати вагу. Знизу праворуч можна зменшити розміри зображення. Це функція схожа з тими діями, якими ми проводив в Паеінте.

6. Оптимально буде вибрати формат jpg.

Ссылка на основную публикацию