Як змінити браузер за замовчуванням Windows 10

Налаштувати в Windows 10 використання за замовчуванням будь-якого стороннього браузера не складає великих труднощів, проте якщо Ви користуєтеся цією операційною системою досить недавно – у Вас можуть виникнути деякі проблеми при проведенні даної процедури, тому що в порівнянні з попередніми версіями ОС дії, які потрібно провести для зміни браузера трохи змінилися.

У цьому посібнику ми постаралися якомога докладніше розповісти про те, як змінити браузер, який використовується за умовчанням в Windows 10. Інструкція включає два способи і трохи додаткової інформації, пов’язаної з описаною процедурою, яка може стати для Вас корисною. Крім цього, другий метод описаний в цій статті дозволить змінити використовуваний за замовчуванням браузер навіть в тих випадках, коли така можливість не доступна в параметрах системи.

Вибір браузера за замовчуванням через “Параметри”

У старіших версіях систем сімейства Windows браузер за замовчуванням можна було призначити прямо в настройках самого веб-оглядача натиснувши відповідну кнопку, проте в новій системі цей варіант не пройде.

У Windows 10 стандартним методом вибору програм, що використовуються за замовчуванням, в тому числі і браузера, є спеціальне меню в настройках, викликати які можна або натисканням сполучення клавіш Win + I, або вибравши пункт “Параметри” в меню “Пуск”.

У вікні налаштувань виберіть пункт “Система” і перейдіть на вкладку “Програми за замовчуванням”. Після цього в пункті “Веб-браузер” клацніть на назву браузера встановленого в даний момент і в який з’явився списку виберіть той, який слід використовувати замість нього.

Після виконання всіх описаних вище дій практично всі посилання, веб-документи і сайти будуть відкриватися в обраному Вами браузері. Але, існує невелика ймовірність того, що такий спосіб не спрацює або якісь типи файлів і посилань все також будуть відкриватися за допомогою Edge або IE. Другий спосіб, який описаний нижче, допоможе виправити таку ситуацію.

Зміна браузера за замовчуванням через “Панель управління”

Якщо перший спосіб зміни браузера за замовчуванням Вам з яких-небудь причин не допоміг, то можна скористатися більш складним, але в той же час більш правильним і дієвим методом, який полягає у використанні спеціальної утиліти в Панелі управління системи.

Для зміни браузера за замовчуванням відкрийте вікно Панелі управління (клікніть правою кнопкою миші по кнопці “Пуск” і виберіть відповідний пункт з переліку). Переведіть вид панелі на “Значки” і відкрийте меню “Програми за замовчуванням”.

У вікні, перейдіть в пункт “Завдання програм за замовчуванням”.

Перед Вами з’явиться повний список встановлених в системі програм. Пошукайте в ньому той браузер, який необхідно використовувати за замовчуванням і натисніть кнопку “Використовувати цю програму за замовчуванням”.

На завершення натисніть кнопку “ОК” в самому низу вікна. Після цього, в браузері, який Ви встановили за замовчуванням будуть відкриватися всі документи, які він підтримує.

Примітка: якщо після зміни стандартного браузера у Вас деякі посилання все ще відкриваються в IE або Edge, то в параметрах (як в першому методі), в самому низу клікніть “Вибір стандартних додатків для протоколів”, і там, де вказані ці браузери вручну змініть їх на зручний для Вас.

Ссылка на основную публикацию