Як змінити дозвіл екрана в Windows 10?

Дозвіл екрану відноситься до тих функцій, які були, є і будуть в будь-якій операційній системі. На перший погляд може здатися, що питання зміни дозволу не надто вже важливий простому користувачеві, але це триватиме рівно до того моменту, як юзера не цікавить дана опція. Так як змінити роздільну здатність екрана в Windows 10?

Як відомо, «десятка» ще за довго до своєї появи на світло давала користувачам надію на нововведення і глобальні зміни. Зміни торкнулися і розташування налаштувань дозволу екрану, управліннями яких Ви можливо і володієте, але от знайти їх в новій «операційки» може бути проблематично. Але разом з тим внесення змін, як і в колишні часи, не складе труднощів. У даній ситуації ми пропонуємо Вам вибрати з декількох варіантів, тому Ви точно не залишитеся без вирішення проблеми.

[Note] В широкому розумінні дане визначення має на увазі кількість інформації, що відображаються. Принцип функції простий – чим більше дозвіл, тим більше інформації поміщається на екрані. [/ Note]

Одна справа, коли користувач хоче поміняти дозвіл за своєю ініціативою, мовляв, захотілося чогось новенького. Інша справа, коли ОС з яких-небудь причин виставляє свій варіант вирішення, який здорово спотворює інформацію (робить його розмитим, деякі елементи складно розглянути, що не підходив шрифт і т.п.). Можливо, деякі користувачі зможуть і працювати за комп’ютером деякий час, але незабаром такий стан справ безумовно почне дратувати і заважати продуктивності.

Як змінити дозвіл через Пуск?

Зрозуміло, для того щоб вирішити цю проблему не буде потрібно встановлювати всілякі утиліти або здійснювати найскладніші операції, які під силу тільки вмілим програмістам. Благо, це питання не з’явився тільки в попередніх версіях Windows. Він існував стільки, скільки радує нас операційними системами американська корпорація.

Отже, для початку запустіть головне меню Windows і знайдіть розділ «Параметри». Тут виберіть підрозділ «Система» і пункт «Екран». Потім натисніть на посилання «Додаткові параметри». Власне, це весь шлях, який потрібно виконати, щоб дістатися до переліку дозволів. На екрані Ви побачите список всіх доступних дозволів.

[Tip] Список найпоширеніших варіантів дозволів екранів виглядає наступним чином: 1280 * 800, 1366 * 768, 1600 * 900 і 1920 * 1080. [/ Tip]

Вибравши підходящий варіант, натисніть кнопку «Застосувати». В цілому, це найпростіший метод, але варто відзначити, що він не завжди працює. У деяких випадках спосіб не приносить результат – після застосування змін може з’явитися чорний екран або пропаде сигнал. В такому випадку нічого не робіть – через 15 секунд комп’ютер повернеться в робочий стан з попереднього дозволу і Ви зможете спробувати інший спосіб.

Зміна дозволу екрану за допомогою Панелі Управління

Даний метод має певні схожі риси з попереднім і також не відрізняється особливою складністю.

За допомогою панелі керування виберіть пункт «Екран» або ж наберіть це слово поле пошуку. Після натискання на пункт «Екран» перед Вами відкриється діалогове вікно, в якому з лівого боку знаходиться список підрозділів. Виберіть серед них опцію «Налаштування дозволу екрану».

Потім відкриються параметри, де Ви зможете вибрати орієнтацію і бажане дозвіл. Коли Ви внесли потрібні поправки, натисніть кнопку «Застосувати» для завершення процесу.

Коротшим шляхом встановлення необхідного дозволу служить вкладка «Додаткові параметри екрану», яку можна побачити у віконці «Параметри екрану» після натискання правої кнопки мишки на робочому столі.

У цій самій вкладці і знаходиться меню з багатообіцяючою назвою «Дозвіл», де і знаходиться потрібний нам перелік розмірів.

Що потрібно знати, змінюючи дозвіл в Windows 10

[Note] Остання версія операційної системи підтримує дозволу 4К і 8К. В автоматичному режимі ОС визначає оптимальний варіант для екрану користувача відповідно до його характеристиками. [/ Note]

Власне, у випадку з деякими моніторами вибір системи може бути неправильним. Більш того, поміняти що-небудь за допомогою двох попередніх способів не вдасться, так як в більшості випадків список дозволів може просто не запропонувати потрібний варіант.

Поради з налаштування дозволу екрану

1) Переконайтеся, що у Вас встановлені останні драйвера відеокарти. Варто відзначити, що установка оновлень «десятки» ні в якому разі не гарантує їх 100% -ву правильну роботу. В цьому випадку, варто зайнятися самостійною установкою;

2) Ваш випадок може ставитися до тих, коли монітор вимагає спеціальних драйверів, які призначені саме для Вашої моделі. Щоб дізнатися, чи так це насправді, зайдіть на сайт виробника і перегляньте список моделей і відповідні для них драйвера (якщо такі є);

3) Проблема може полягати і в деякому обладнанні, а саме в перехідниках, адаптери та HDMI кабелях китайського походження. Спробуйте поміняти що-небудь з цих елементів.

[Tip] Боротися з неякісним зображенням можна і за допомогою збільшення масштабу. [/ Tip]

Для цього виберіть за допомогою одного із запропонованих способів рекомендоване дозвіл, потім клацніть правою кнопкою мишки на робочому столі і виберіть пункт «Параметри екрану». Після цього натисніть на «Зміна розміру тексту, додатків та інших елементів» і перезавантажте пристрій.

Власне, ось і все поради, якими ми хотіли поділитися з Вами. Як бачите, всі вони не припускають довгих і витратних за часом операцій. Розробники постаралися, щоб кожен користувач знайшов свою «точку комфорту» в кілька кліків. Сподіваємося, після цієї статті Ви теж зможете зробити роботу за комп’ютером приємною і зручною.

Ссылка на основную публикацию