Як змінити мову на комп’ютері Windows 7: докладна інструкція

Минуло чимало років з часів релізу Windows 7, але питання як змінити мову в ній все ще актуальний. Це дуже дивно, але факт. Справа в тому, що офіційно зміна мови інтерфейсу підтримується тільки в двох редакціях: Ultimate і Enterprise. Як бути користувачам, що встановив англомовну версію Home або Professional на комп’ютер в надії змінити мову системи безпосередньо після завершення процесу інсталяції Windows? Тут доведеться фактично брати бубон і танцювати навколо багаття або встановлювати російськомовну (або яку вам потрібно) версію операційної системи. Але така можливість існує не завжди: деякі нетбуки, випущені 3-5 років тому відмовляються встановлювати Windows 7 російською мовою, а англомовна версія ставиться без проблем.

Для зміни мови на Ultimate необхідно всього лише завантажити необхідний мовний пакет за допомогою центру оновлень і встановити його. Після в параметрах конфігурації мов і регіональних стандартів на вкладці «Мови і клавіатури» з’явиться додаткове меню, що випадає з можливістю поміняти мову інтерфейсу.

У версії Professional відсутня навіть кнопка, що відповідає за установку додаткового або видалення непотрібного мовного пакета, так що змінити мову класичним методом не вийде.

Алгоритм заміни мови інтерфейсу в редакції Professional

 • Викачуємо необхідний мовний пакет з сайту підтримки компанії Microsoft, незважаючи на їх призначення для Ultimate або Enterprise.
 • Запускаємо завантажений виконуваний файл, що дозволяє встановити і поміняти мову Windows. Тут зіткнемося з невеликою проблемою: файл не призначений для інсталяції на Professional або Home версії «сімки», тому процес установки перерветься незабаром після його запуску. Але вийти з положення, що створилося можна.
 • На комп’ютері відкриваємо в каталог з завантаженнями, де знаходиться мовний файл, і відразу після його запуску копіюємо з’явився архів «lp.cab» в будь-яке доступне місце.

Головне, все зробити швидко, поки процес не завершився і не вилучив «lp.cab».

 • Щоб змінити мову, запускаємо командний рядок Windows з адміністраторськими привілеями. Для цього пишемо «cmd» в пошуковому рядку «Пуск».

 • У результатах пошуку знаходимо «cmd.exe» (як правило, він знаходиться в самому верху) і викликаємо контекстне меню об’єкта.
 • У меню натискаємо «Запустити від імені адміністратора» або «Run as administrator».

 • По черзі виконуємо 3 наведені нижче команди, клікаючи «Enter» після введення кожної з них. Відзначимо, що «D: \ Downloads \ lp.cab» – це повний шлях до скопійованого мовною файлу, який з’являється в процесі запуску установника, завантаженого зі сторінки Microsoft.

Перша команда відповідає за розпакування мовного файлу «lp.cab», додавання нової мови, на який можна буде поміняти інтерфейс. Виконання декомпресії з подальшим копіюванням документів в системний каталог може затягнути на 5-7 хвилин.

Друга – дозволяє змінити значення параметра «Локалізація» на «Руська» в файлі параметрів завантаження Windows 7, який прийшов на зміну boot.ini.

Третя – вказує місце зберігання каталогу з файлами Windows, що є джерелом завантаження ОС, і задає російську мову в якості мови завантаження системи за умовчанням. Тобто, змінює локалізацію завантажувального екрану.

Внаслідок виконання команд вид системної консолі прийме приблизно такий вигляд.

 • Запускаємо системний редактор реєстру. Для виконання операції заходимо в «Пуск» і вводимо команду «regedit» в його пошуковому рядку або у віконці «Виконати» (викликається за допомогою клавіш «Win + R»).

 • Розгортаємо третю гілку HKLM.

 • У гілці «SYSTEM» переходимо по шляху: «CurrentControlSet / Control / MUI / UILanguages». Усуваємо розділ «en-US» за допомогою контекстного меню або клавіші «Delete».

 • Перезапускаємо Windows 7 і насолоджуємося рідною мовою інтерфейсу операційної системи.


Як бачите, поміняти мову на «сімці» не так і складно. Головне – чітко виконувати наведені в інструкції кроки.

Ссылка на основную публикацию