Як зняти захист від редагування документа в Microsoft Word

Іноді трапляється так, що при перегляді документа, створеного за допомогою текстового редактора Microsoft Word, користувачеві не вдається ні скопіювати текст, ні змінити вміст файлу. Причина цього проста: творець встановив захист паролем, іменовану owner. Той, хто знає в цьому толк, витратить не більше хвилини на “злом” захищеного документа, так як перешкода даного типу серйозним можна назвати лише з натяжкою. Насправді, зняти обмеження на копіювання та редагування файлу в форматі RTF, docx або doc абсолютно не складно, при цьому застосовується з цією метою все та ж програма Microsoft Word. Нижче представлені два простих методу зняття захисту.

спосіб 1

Перший метод покроково виглядає наступним чином:

 1. Запускаємо редактор;
 2. Тиснемо Ctrl + N, створюючи новий документ;
 3. Йдемо на вкладку “Вставка”;
 4. У стрічці меню знаходимо блок “Текст”, далі – інструмент “Об’єкт”;
 5. Клацаємо на стрілці поруч із інструментом, в викликаному меню вибираємо “Текст з файлу”;
 6. Вказуємо шлях до захищеного паролем файлу у вікні провідника, тиснемо “Вставити”;
 7. Зберігаємо створений документ в бажаному форматі.

метод 2

Перший метод дієвий, але структура документа переноситься без проблем лише в разі, якщо файл створювався за допомогою Word аналогічної версії. Це ж стосується і шрифтів. Гарантія коректного завантаження мультимедійних об’єктів і фотографій і зовсім відсутня. Який тут вихід? Другий спосіб, більш клопіткий, але зате більш ефективний, так як він дозволяє видалити сам пароль, що має на увазі отримання повного доступу до вмісту і його зміни. Діяти в даному випадку слід так:

 1. Відкриваємо редагований файл;
 2. Зберігаємо документ в форматі HTML;
 3. Відкриваємо збережений документ, використовуючи Notepad ++ або редактор “Блокнот”;
 4. шукаємо теги <w: UnprotectPassword> і </ W: UnprotectPassword>.

Між цими тегами – потрібний нам пароль, який і треба застосовувати для розблокування файлу.

замість післямови

Ось неповний перелік методів отримати повний доступ до вмісту документів Microsoft Word. Завдяки вищеописаним способам нам не доведеться шукати і встановлювати сторонній софт або порушувати ліцензійні права, ми обмежилися можливостями самого текстового редактора!

Ссылка на основную публикацию