Як знизити редакцію Windows 8.1 або 10

Купуючи десктопний комп’ютер або ноутбук, багато користувачів вважали за краще б, щоб на ньому вже була встановлена ​​Windows, причому не якась ні будь там Home, а щонайменше Professional. На ділі ж зазвичай виходить так, що вони отримують саме це найнижче видання, правда, з можливістю поновлення, але вже за додаткову плату. Ті ж, хто вважають за краще встановлювати систему самостійно, обирають найвищу редакцію, активуючи її KMS або іншим піратським способом.

А тепер уявіть собі таку ситуацію: користувач активно використовує цю систему, встановлює програми, налаштовує її та інше, та інше, і раптом в один прекрасний момент вирішує зійти зі шляху неправедного і придбати ліцензію. А щоб трохи заощадити, замість відповідної редакції ліцензії Enterprise він вибирає ліцензію Professional, CoreSingleLanguage або навіть Core.

Але тут виникає питання з активацією. Справа в тому, що активувати систему можна тільки при переході на більш старшу редакцію, якщо ж ви застосуєте ключ Core, скажімо, до Professional або Enterprise, то з цього нічого не вийде. Офіційно Microsoft не підтримує подібного зниження, а замість цього рекомендує встановити систему з нуля, що означало б повну втрату всіх встановлених програм і налаштувань. На щастя, в Windows є одна маловідома недокументированная можливість, яку ми сьогодні і розглянемо.

Оскільки відомості про редакцію системи установник отримує з реєстру, внісши до реєстру відповідні зміни, можна змусити установник «думати», що він має справу з цільовою системою.

Командою regedit відкрийте редактор реєстру і розгорніть наступну гілку:

HKEY_LOCAL_MACHINE / SOFTWARE / Microsoft / Windows NT / CurrentVersion

Знайдіть у правій колонці параметр EditionID і подивіться його значення. У нашому прикладі це Professional, відповідне редакції системи.

Спробуємо знизити Windows до домашньої редакції. Замінюємо значення Professional на Core, закриваємо редактор і без перезавантаження системи, запускаємо інсталяційний файл дистрибутива Windows (можна змонтувати ISO-образ або, розпакувати, запустити файл setup.exe).

Після перевірки комп’ютера вам буде запропоновано зберегти або видалити при оновленні особисті дані і встановлені програми. Зрозуміло, все зберігаємо і тиснемо кнопку «Встановити». Почнеться процес установки (поновлення) системи, по завершенні якого ваша Windows буде знижена до обраної редакції.

Цей трюк працює на Windows 7, 8.1 і 10, однак слід враховувати, що різні версії операційних систем можуть мати різні редакції. У Windows 10 є чотири редакції: Головна сторінка (Core), Домашня для однієї мови і тільки для OEM (CoreSingleLanguage), Професійна (Professional) і Корпоративна (Enterprise). У Windows 8.1 редакцій ще більше, зокрема крім тих, які є в Windows 10, в Windows 8.1 є ще ConnectedCore, CoreConnectedSingleLanguage і ProfessionalWMC.

Відмінного Вам дня!

Ссылка на основную публикацию