Як зробити антену для телевізора: необхідні матеріали

Антени можна придбати в магазині, але якщо вам до душі більш економний варіант, а руки ростуть з правильного місця, можна спробувати зайнятися хенд-мейд. Про те, як зробити антену для телевізора своїми руками піде мова далі.


Малюнок 1. Інструкція як Як зробити антену для телевізора своїми руками

Принцип дії ТВ антени

Практично всі телевізійні канали транслюються в діапазоні ДМВ (Малюнок 2). Завдяки цьому:

 1. Зменшуються витрати на підтримку господарства продають станцій.
 2. Збільшення території покриття розвиненою мережею зв’язку.
 3. Змінилися умови поширення радіохвиль в мегаполісах.
 4. Збільшилася кількість прийнятих програм.
 5. Зниження кількості перешкод.

Принцип дії такого пристрою простий – вона ловить сигнал і передає його на екран. Перед тим, як зробити ТВ антену своїми руками, необхідно дізнатися докладніше про те, що являє собою поляризація сучасного ТБ сигналу.


Малюнок 2. Схема принципу роботи антени

Поляризація цифрового ТБ сигналу

Найчастіше в діапазонах передачі радіохвиль використовується лінійна поляризація хвилі. Вона відрізняється комфортним формуванням і прийому з урахуванням її розмірів. Від такої поляризації залежить якість сигналу при наявності перевідбиттів сигналів. При цьому особливості поля побачити і визначити складно, хоча вони і присутні.

Виготовити таке обладнання можна за допомогою обстеження і вимірювання умов прийому такого сигналу. На передачу радіохвиль впливає вид поляризації хвилі, а також наявність відображають будівель і предметів.

Примітка: Якщо ви дивитеся аналогове мовлення, на каналах використовуються різні радіохвилі. Одна може бути горизонтальної, інша – вертикальної. Таким чином послаблюються взаємні перешкоди між каналами.

Відомості про те, як зробити антену для цифрового ТБ, представлена ​​далі. Так само рекомендуємо ознайомитися з IPTV програми Kodi, які дозволяють дивитися телевізійні канали на комп’ютері.

Зробити антену для телевізора своїми руками

Для цифрового телебачення, досить аналогового обладнання. Для створення такого пристрою можна використовувати провід для телевізора. Для того потрібно:

 1. Взяти коаксіальний кабель і одягнути на один його кінець F коннектор і перехідник для того, щоб картинка проектувалася на екран.
 2. На другий кінець помістити центральну жилу дроту (Малюнок 3).
 3. Визначтеся, на скільки міліметрів оголити центральну жилу, яка безпосередньо відповідатиме за якість каналів.
 4. Щоб визначити частоту цифрового телевізійного мовлення, знайшовши найближчу вишку.

Від того, наскільки правильно ви здійсните розрахунки і відріже жилу залежить те, як буде працювати антена для цифрового ТБ, зроблена своїми руками.


Малюнок 2. Схема принципу роботи антени

Як розрахувати антену для збірки своїми руками

Щоб правильно розрахувати довжину хвилі, потрібно використовувати просту формулу (Малюнок 4):

λ = c / F

Тут: λ (лямда) – вказує на довжину хвилі.

C – швидкість світла (3-108 м / с).

F – частота передачі сигналу в герцах

Все правильно розрахувавши, ви зможете самостійно налаштувати пристрій на частоту передачі потрібних каналів.


Малюнок 2. Схема принципу роботи антени

Як зробити просту антену для телевізора

Поговоримо про те, як зробити цифрову антену для телевізора. Для початку зробіть четвертьволновий вібратор з ТВ-кабелю, для чого буде потрібно використовувати частоту прийому, яку можна розрахувати за допомогою зазначеної вище формули.

Наблизьте опір четвертьволнового вібратора до 40 Ом. Вставте провід в цифровий ресивер цифрового телебачення, перед цим зробивши F-роз’єм для з’єднання з антеною (Малюнок 5).


Малюнок 2. Схема принципу роботи антени

Захистіть екран і зовнішню оболонку проводу. Четвертьволновий вібратор потрібно розмістити горизонтально для ідеального прийому сигналу. Встановлювати такий пристрій на вулицю не можна. Використовувати її можна тільки всередині будинку. При цьому, крім самостійного прийому телевізійного сигналу, цей пристрій може посилювати прийом звичайного ресивера.

з банок

Виготовити обладнання можна з двох звичайних пивних банок, телевізійного кабелю з опором 75 Ом. Врахуйте, що центральна жила, як і обплетення повинні бути досить міцними. Якщо хочете домогтися якісного сигналу, кабель не повинен бути занадто довгим. Також дістаньте тремпель з дерева, кілька саморізів, ізоляційну стрічку і паяльник.


Малюнок 2. Схема принципу роботи антени

Ось інструкція, як зробити кімнатну антену для телевізора:

 1. Підготуйте кабель, відмірявши від одного кінця 10 см і надрізавши одну його частину на самому початку.
 2. Зніміть гуму з невеликої ділянки, щоб дістатися до ізоляції екрану.
 3. Скрутіть його в один виток.
 4. На цьому ж кінці кабелю очистіть від гуми приховану жилу.
 5. Приєднайте штекер для підключення до телеприймач на зворотному боці кабелю.
 6. З’єднайте контакти з банками.
 7. До однієї з банок саморезом прикріпіть скручений екран.
 8. До другої приєднаєте витягнуту жилу з дроту (Малюнок 6).
 9. Закріпіть приймач на дерев’яній планці або швабрі за допомогою ізоляційної стрічки або скотча.

Примітка: Врахуйте, що для якісного сигналу, банки повинні розташовуватися на одній осі. При цьому фахівці рекомендують розташовувати банки на відстані не менше 7 см, а помістити їх можна як можна ближче до вікна.

з дроту

Виготовити антену можна навіть з дроту у вигляді цифри 8 (Малюнок 7). Щоб здійснити це буде потрібно мідна або алюмінієва дріт, розміром від 3-х до 5 мм, використовуючи пістолет для клею.

Як самому зробити антену для телевізора з дроту:

 1. Відрізати 2 частини дроту, розміром 56 см.
 2. Зав’язати петлю на кінці кожного відрізка.
 3. З дроту створити квадрати і з’єднати їх між собою петлями.
 4. Припаяти кабель до квадратах за допомогою паяльника.
 5. Припаяти головну жилу до одного з каналів.

Головною умовою є дотримання між елементами відстань в розмірі 2 см. Встановити обладнання можна на кришці для води за допомогою клею. Розміщувати такий приймач можна без підсилювача в будь-якому місці.


Малюнок 2. Схема принципу роботи антени

Домашній HDTV девайс

Цей варіант буде найякіснішим, але для нього буде потрібно окремо купувати узгоджувальний трансформатор з 300 на 75 Ом. Щоб виготовити антену з його допомогою можна використовувати підручні засоби:

 1. Скотч.
 2. Картон.
 3. Гострий ніж.
 4. Фольга.
 5. Степлер.
 6. Ножиці.
 7. Фломастер.
 8. Метр.
 9. Клей.

Замалюйте схему розташування всіх частин. Виріжте трафарет, зробивши такі ж з фольги. Обклейте картонку фольгою і зробіть рефлектор, розміром 35 см, заклеївши одну зі сторін фольгою. Виріжте два однакових трикутника, довжиною 3,5 см, витримуючи дистанцію між фігурами і окремими деталями рефлектора (Малюнок 8).


Малюнок 2. Схема принципу роботи антени

Приклейте елементи до прямокутника і засвердлите отвори під кабель телевізора. Далі, підключіть трансформатор і вставте кабель в штекер і насолоджуйтеся переглядом телебачення.

Ссылка на основную публикацию