Як зробити дефрагментацію диска?

Здрастуйте дорогі читачі! Сьогодні я розповім вам навіщо потрібна дефрагментація диска і як її провести! Якщо ви вперше чуєте слово «дефрагментація«, То повірте, після виконання того, що я зараз напишу, швидкість вашого комп’ютера значно стане вище!

Але для початку давайте розберемо що таке фрагментація диска. Фрагментація, це коли якийсь записується вами файл на комп’ютер, може розбитися на якісь фрагменти і записатися в різних місцях на вашому жорсткому диску. Тобто це поділ файлу на частини з його подальшим записом.

Неважко здогадатися, що дефрагментація це зворотне значення слова фрагментація. Процес дефрагментації збирає ці самі фрагменти будь-якої інформації записаної на жорсткому диску, і перезаписує її в одне місце! В чому суть? Коли ви виконаєте дефрагментацію диска, то швидкість обробки, а точніше пошуку будь-якої інформації буде куди швидше! Швидкість комп’ютера зросте!

Дефрагментація проводиться тільки на жорстких дисках (HDD). Тобто на механічних! Є ще SSD – це твердотільні накопичувачі. Такі накопичувачі працюють куди швидше ніж звичайні HDD. SSD накопичувач складається з мікросхем пам’яті і керуючого пристрою. Загалом, можете почитати тут.

приклад фрагментирования

Припустимо у вас є 15 установників або фільмів. Неважливо. Кожен файл важить, скажімо 1Gb. Ви починаєте записувати ці файли на новенький жорсткий диск, який нещодавно купили в комп’ютерному магазині. Запис файлів буде проводиться послідовно. Записали. Потім подумав, ви вирішуєте видалити скажімо 5 з них. Після видалення залишаться «дірки» в обсязі жорсткого диска (це образно).

Після всього цього, ви знову вирішуєте записати інформацію на жорсткий диск, але вже більшого обсягу. Наприклад, нехай це буде який-небудь установник гри, який важить 9Gb. Жорсткий диск почне записувати інформацію в будь-який вільний місце. А як ми пам’ятаємо, ми видалили 5 файлів, причому кожен файл важить по 1GB. Так ось жорсткий диск, може розділити установник гри, і записати в ті так звані мною «дірки» обсягу. Від сюди файл розділяється. Якщо ви видалили 5 останніх файлів, то установник запише файл установника гри не розділяючи його, але якщо ви видалили наприклад 5 файлів хаотично – вже інша справа.

На зображенні яку я зробив, показано що й до чого. Зображено хаотичне видалення 5-ти файлів. Червоні квадратики це установник гри. Там 5Gb правда показано, інші 4Gb записуються далі. Я не подумав просто, нафотошопіл.

Процес дефрагментації диска

У Windows є стандартна програма дефрагментації. У Windows 7 воно було значно покращено.

Давайте проведемо цей процес. Перейдемо в «Мій комп’ютер». Далі знайдемо той диск, який нам потрібно дефрагментувати. Клацаємо по ньому правою кнопкою миші і переходимо в «Властивості».

Далі переходимо у вкладку «Сервіс».

Натискаємо на «Виконати дефрагментацію. З’являється ось таке вікно:

Вибираємо потрібний диск, тиснемо на «Аналізувати диск». І чекаємо завершення аналізу.

Після чого тиснемо на «Дефрагментація диска».

Почнеться процес дефрагментації диска «С». У моєму випадку.

Звільніть його якомога більше місця на диску, тоді процес дефрагментації буде куди швидше. Так само нічого не записуйте під час дефрагментації. Найкраще залишити комп’ютер у спокої, на час.

Під час дефрагментації жорсткий диск починає сильно працювати, це йому як би шкодить. Але лякатися не варто. Після дефрагментації диска, швидкість роботи збільшиться, так як шукати файли по шматочках не доведеться. Отже і роботи буде менше. Так що, як то 50 на 50.

Так само якщо ви чистите систему windows від сміття і збираєтеся зробити дефрагментацію, то спочатку чистимо систему, а потім вже виконуємо дефрагментацію жорсткого диска. Так буде більше користі.

Як часто виконувати дефрагментацію? Залежить від вас. Думаю одного разу на місяць буде достатньо. Особисто я її виконую не надто часто. Як прийде в голову, так і дефрагментує.

Ну а на цьому все. Підписуйтесь на мій блог, читайте статті.

Ссылка на основную публикацию