Як зробити GIF анімацію

Привіт, друзі! У цій статті ми розберемося як зробити GIF анімацію різними способами. З простих картинок і з відео, за допомогою онлайн сервісів і за допомогою різних безкоштовних програм.

З розвитком анімації з’явилися мультфільми які практично всі дивилися, дивимося і будемо дивитися. Подальший розвиток призвело до появи фільмів разом з анімацією. Чудовим прикладом цього є картина «Хто підставив кролика Роджера». З розвитком технологій з’явилася комп’ютерна анімація яка вивела фільми і мультики на якісно новий рівень. У цій статті ми навчимося створювати простенькі GIF анімації.

онлайн

Спосіб хороший тим, що не потрібно завантажувати і / або встановлювати додаткові програми.

Існує безліч сервісів для створення Gif-анімації. На собі спробував три з них і з цих трьох мені сподобався 

Переходимо на сайт сервісу і за допомогою кнопки Додати кадри завантажуєте зображення.

Якщо ви додали відразу кілька зображень, то можливо вони вишикувалися в неправильному порядку. Що б це поправити наводите мишку на зображення яке ви хочете перемістити. У верхньому лівому куті зображення з’явиться значок, взявши мишкою за який можна помістити малюнок в інше місце черзі

Так само в правому верхньому куті зображення з’явиться хрестик дозволяє видалити картинку.

Під кожною картинкою є поле з цифрою. Це тривалість кадру в секундах. За замовчуванням це 1 секунда. Тривалість можна міняти клікнувши на це поле і за допомогою повзунка встановити необхідний час або за допомогою клавіатури задати необхідну тривалість.

Можна налаштувати ефекти переходу між кадрами. Для цього натискаємо на застосовані до зображень і в меню вибираємо необхідний ефект.

Після вибору ефекту буде доступна тривалість цього ефекту яку так само можна налаштувати.

По центру ви можете відредагувати виділений кадр. Можливості редагування полягають в додаванні різних фігур на зображення. Усередині цих фігур можна задати напис. На вибір доступно два шрифту. Останній можна вибрати будь-якого розміру, зробити його жирним і / або курсивом.

Можна задати кольору фону, тексту і кордонів фігури.

Ось що вийшло у мене.

Справа в віконці редагування анімації використовуйте такі опції.

Розмір. Є можливість задати розмір анімації. У списку вибираєте потрібний або вибираєте Налаштувати … Тоді з’явиться вікно задаєте необхідний розмір.

Чим більше розмір анімації, тим більше вага GIF файлу.

режим підгонки. Якщо вам необхідно що б кадри вписувалися в заданий вами розмір (зображення зменшиться до заданого розміру анімації), то задаєте Вписувати.

Якщо ж вам необхідно обрізати кадр за розміром анімації, то ставите відповідне настроювання.

тривалість кадрів задає тривалість для всіх зображень відразу.

ефект. дозволяє задати однаковий ефект появи для всіх кадрів. Після вибору буде доступний так само відразу для всіх кадрів.

Коли ви налаштували свою GIF-анімацію натискаєте внизу кнопку Готово. З’являється віконце з результатом. Натискаєте кнопку Завантажити і зберігаєте GIF анімацію.

Переглянути збережені gif файл зручно в будь-якому браузері. Для цього на файлі натискаєте правою кнопкою і вибираєте Відкрити за допомогою. З розгорнувся списку вибираєте будь-який браузер (наприклад Internet Explorer).

GIF анімація створена.

з відео

Що б зробити GIF анімацію з відео потрібно встановити яку-небудь програму. Мені сподобалася iWisoft Free Video Converter. Завантажити цю безкоштовну програму можна з офіційного сайту.

Завантажуєте, встановлюєте і запускаєте.

За допомогою кнопки Add додаємо відео з якого ми хочемо зробити анімацію.

Встановлюємо формат GIF анімація в якому нам необхідно отримати результат. Для цього відкриваємо меню, що випадає Profile > Flash Video and Pictures > Picture – GIF Animation format (*. Gif).

натискаємо на Editдля редагування відео.

У віконці з ліва ви бачите оригінал відео, то що у вас вийде буде з права. За допомогою шкали під шкалою часу ви можемо обмежити час вашої анімації. Мені необхідний невеликий шматочок з відео яка була обрана на малюнку.

За допомогою рамочки в віконці оригінального відео ви можете вибрати частину кадру яку хочете бачити в своїй анімації. Можна налаштувати купу ефектів при необхідності.

Коли виходить відео вас влаштує натискаємо ОК.

натискаємо ОК.

Відразу відкривається татко з нашої анімацією. У мене вийшов GIF файл розміром 33 МБ при тому що вихідне відео важить < 19 МБ).

З відео онлайн

Тут все сильно простіше. Переходимо за адресою 

В поле вставляємо ссилочку на відео з YouTube і натискаємо Показати відео.

На відео можна буде вибрати будь-які 10 секунд для створення GIF анімації. Здається це перетягуванням повзунка на шкалі нижче відео.

Час початку і кінця анімації можна точно вказати вручну. Для цього натискаємо посилання “введіть час вручну«І задаємо.

якщо вибрати Сучасний режим створення гифки, то додатково можна буде задати ширину анімації переміщенням повзунка.

Коли все готово натискаємо Продовжити.

Далі ми можемо видалити зайві кадри і додати підпис при необхідності.

натискаємо Створити гифку.

Необхідно трохи почекати і нам буде доступний перегляд гифки. У цьому ж віконці ми побачимо дозвіл і розмір GIF файлу і зможемо його завантажити до себе на комп’ютер.

Ось так просто можна створити Gif анімацію онлайн з відео на YouTube.

GifCam.exe

Є простенька програмка дозволяє створювати GIF анімації. Завантажити її можна за посиланням

Там же англійською описані основні можливості утиліти.

Програма не вимагає установки. Завантажуєте архів розпаковуєте і запускаєте GifCam.exe

Відкривається віконце програми яке буде знімати те, що ви хочете бачити в своїй GIF анімації.

При натисканні на стрілку вниз кнопки Rec, відкривається меню в якому можна вибрати налаштування запису. Можна вибрати різну частоту кадрів в секунду, знімати весь екран і знімати курсор миші.

При розкритті меню Save ми можемо вибрати варіанти збереження Gif анімації.

Для створення кольорової гифки цей параметр можна залишити за замовчуванням.

Перш ніж почати знімати встановлюєте необхідний розмір віконця. Останній змінюється так само як і всі інші віконця в Windows.

Натискаємо на кнопку Rec знімаємо нашу гифку, тиснемо на Stop. натискаємо на Save і зберігаємо зняту анімацію.

GIF анімація готова.

У програмі GifCam є ще дві кнопки: Frame і Edit. За допомогою кнопки Frame ми можемо додати кадр в нашу анімацію. За допомогою Edit можемо відредагувати знятий матеріал. Наприклад видалити непотрібні кадри, додати текст на потрібні і ще багато чого.

Саме цією програмою створена GIF анімація в самому верху статті.

висновок

У цій статті наведено кілька способів створення GIF анімації онлайн або за допомогою вільно поширюваного програмного забезпечення.

Мені сподобалася програма GifCam. Не вимагає установки і гранично просто можна зробити GIF анімацію з того, що у тебе відбувається на моніторі. Можна попросити людину, якій ви хочете надати допомогу або з яким ви працюєте, зняти ситуацію і створити з цього гіф. Потім через той же Dropbox відправити вам ссилочку. Так у вас буде більш повна картина того, що бачить користувач і ви швидше зрозумієте його.

З скріншот звичайно простіше, але з ДІФКУ зрозуміліше.

Дякую за те, що поділилися статтею в соціальних мережах. Всього Вам Доброго!

З повагою, Антон Дяченко

Ссылка на основную публикацию