Як зробити Яндекс браузер основним за замовчуванням | GuideComp.ru

На кожен формат даних в системі встановлюється оброблювачем, який відкриває всі файли з певними дозволами. Якщо зробити Яндекс браузер веб-оглядачем за замовчуванням, всі гіперпосилання в системі почнуть відкриватися тільки в ньому, крім окремих програм, що викликають Internet Explorer. Роблячи Яндекс браузер основною програмою для виходу в мережу, стає зручно налаштовувати параметри доступу, змінювати поведінку і зберігати цікавлять сторінки на майбутнє.

Навіщо Яндекс браузер призначати за замовчуванням?

Першочергова причина дії – зручність використання. Стандартно в системі використовується єдиний браузер Internet Explorer або Microsoft Edge. Вони не всім подобаються по дизайну і юзабіліті, а IE занадто повільно працює. Яндекс браузер часто встановлюють головним оглядачем першим ділом після інсталяції нової Windows, так як з його допомогою з інтернету легко завантажити весь інший софт.

Чому Yandex browser варто використовувати в ролі стандартного обробника:

 • У дизайні використовується нова технологія «Кусто», що створює привабливий, сучасний вигляд,
 • Можна швидко переходити до використання інших продуктів від Yandex,
 • Поставляється відразу з базовими розширеннями, їх залишається тільки включити,
 • Є безпечним оглядачем: завантажені файли можна відкрити до їх перевірки антивірусом, для отримання доступу до паролів потрібно ввести майстер-ключ,
 • Бере історію, паролі і інші особисті дані з інших браузерів, тому Яндекс оглядач не доведеться повторно настроювати,
 • Швидкий доступ до базових функцій: переклад, конвертер валюти і т. Д.

Ми можемо використовувати Яндекс браузер, коли інший оглядач встановлений за замовчуванням, але це незручно. Під час відкриття посилань з програм завантажується стандартний обробник. Всі файли з розширенням html, htm, crx, FTP, HTTP, HTTPS, infected також відкриваються браузером за замовчуванням.

Якщо захочемо відкрити посилання в Yandex browser, доведеться копіювати адресу, відкрити оглядач і вставити його в адресний рядок. Спростити процедуру допомагає можливість зробити Яндекс головним браузером за замовчуванням, тоді всі посилання відразу будуть оброблятися тут.

5 способів встановити Yandex браузер за замовчуванням

Щоб задати відповідні налаштування, рекомендуємо використовувати такі методи, описані в порядку зростання складності процедури.

Спосіб 1: під час установки браузера

В процесі інсталяції з’являється вікно з питанням, чи хоче користувач використовувати Яндекс браузер за замовчуванням. Спочатку даний прапорець встановлений, тобто після установки браузер стає основним обробником автоматично.

Як встановити:

 1. Завантажуємо файл з офіційного сайту.
 2. Запускаємо інсталяційний файл.
 3. У першому вікні установки Яндекс запропонує «Установити за умовчанням», прапорець повинен бути встановлений.

Спосіб 2: в процесі запуску

Відразу після відкриття браузера з’являється пропозиція зробити Яндекс браузер основним браузером за замовчуванням. Є 2 варіанти відповіді: «Зробити» або «Не зараз». Натискаючи на другу кнопку, при повторному запуску відкриється те ж саме спливаюче вікно.

Якщо повідомлення не з’явилося, швидше за все Яндекс вже є браузером за замовчуванням.

Спосіб 3: через меню «Налаштування»

Якщо минулі методи виконувалися в кілька кліків, тут потрібно 3 натискання, але процедура все одно нескладна. Тут же легко перевірити чи встановлений оглядач єдиним оброблювачем або є додатковим браузером в системі.

Змінюємо настройки:

 1. Натискаємо на кнопку «Налаштування яндекс.браузер» (3 паралельних горизонтальних смуги зверху екрану) і вибираємо «Налаштування» або англійською «Settings». Інший спосіб відкрити вкладку – перейти за посиланням посиланням browser: // settings.
 2. У розділі «Браузер за замовчуванням» знаходимо і натискаємо на кнопку «За замовчуванням використовувати яндекс.браузер».

Спосіб 4: вказуємо прапор в ярлику

Зміною прапорів частіше користуються розробники вірусів, але ця здатність виявляється корисною і сумлінним користувачам. Через прапори легко вказуються особливості поведінки оглядача ще до його запуску.

Метод простий, але вимагає точне дотримання інструкції:

 1. Знаходимо ярлик Yandex на робочому столі. Якщо його немає, доведеться додатково створити посилання:
  1. Переходимо по шляху C: \ Users \ GuideComp \ AppData \ Local \ Yandex \ YandexBrowser \ Application (Замість GuideComp пропишіть назву вашого профілю Windows).
  2. Знаходимо файл browser.exe і натискаємо на нього правою кнопкою миші (ПКМ).
  3. Вибираємо «Відправити», потім «Робочий стіл (створити ярлик)».
 2. Кількома ПКМ по створеному елементу і натискаємо на опцію «Властивості».
 3. В кінці рядка «Об’єкт» вставляємо через пробіл: -make-default-browser

  Якщо Windows не дозволяє зберегти такий шлях, прибираємо знак лапок після browser.exe.

Важливо! Не у всіх користувачів вийде перейти в папку «AppData», так як вона спочатку прихована.

Включити відображення папки легко. У Windows 7:

 1. Натискаємо на вкладку «метод» в провіднику, перебуваючи в будь-якій папці.
 2. Кількома на елемент «Параметри папок і пошуку».
 3. На вкладці «Вид» виділяємо елемент «Показати приховані файли, папки і диски».

Браузер стане основним після подвійного натискання по готовому ярлику, але сам оглядач не запуститься. Чи можемо відразу зробити 2 ярлика: один звичайний, другий – з прапором або прибрати параметри з рядка після одного запуску.

Спосіб 5: поставити обробник через «Панель управління»

Останній варіант, як вибрати Яндекс браузер в якості браузера за замовчуванням має на увазі використання базового інструменту системи «Програми за замовчуванням». Елемент присутній у всіх більш-менш нових версіях системи.

Прямуємо інструкції:

 1. Натискаємо на Пуск і вибираємо «Панель управління».
 2. Кількома на плитку «Програми за замовчуванням».
 3. Вибираємо перший пункт «Завдання програм за замовчуванням».
 4. Після нетривалого пошуку з’явиться список програм, серед яких вибираємо Yandex і «Використовувати цю програму за замовчуванням».

Додатково можемо встановити типи файлів, з якими асоціюється Яндекс оглядач, натиснувши «Вибрати умовчання …».

Як встановити стандартно використовувану пошукову систему в Яндекс браузер?

Якщо поточна пошукова система (ПС) чимось не влаштовує, можемо її змінити одним із таких способів.

Спосіб 1: в настройках

Є стандартним методом, саме він відразу приходить в голову. За подібним алгоритмом виконується зміна пошукової системи у всіх браузерах.

Як встановити пошук в Яндекс браузері за замовчуванням:

 1. Переходимо в меню браузера та вибираємо «Налаштування».
 2. Шукаємо рядок «Пошук» і вибираємо зі списку потрібну систему.

Якщо базових пошукових систем недостатньо, можемо встановити інший вручну, натиснувши на «Налаштувати пошук». Для прикладу встановимо пошукову систему YouTube, за аналогією виконується настройка інших ПС.

Після натискання на «Налаштувати пошук» вводимо в 3 рядки знизу наступні дані:

 1. У рядок «Додати систему» ​​вносимо ім’я пошукача – вказуємо будь-який зручний найменування.
 2. В поле «Ключ» домен без додаткових параметрів, у нас це youtube.com.
 3. В останню графу «Посилання з параметрами» https://www.youtube.com/results?search_query=%s.

Після вказівки параметрів встановлюємо YouTube в якості пошукової системи, навівши на рядок з нею і вибравши «Використовувати за замовчуванням».

Спосіб 2: імпорт налаштувань

Зазвичай всі необхідні параметри вже встановлені, але в іншому браузері. За допомогою методу вдасться не тільки встановити пошуковик, як в будь-якому встановленому браузері, а й поставити всі інші настройки з нього.

Виконуємо імпорт:

 1. Переходимо на спеціальну сторінку browser: // settings / importData.
 2. На сторінці «Перенесення закладок та налаштувань» вибираємо з якого браузера будемо переносити налаштування, ставимо прапор навпроти «Пошукові системи» і натискаємо «Перенести».

Спосіб 3: установка пошукача Яндекс

Метод працює тільки щодо пошукової системи Яндекс, якщо встановлена ​​інша. Від користувача потрібно тільки зайти в оглядач, він сам запропонує «Зробити Яндекс пошуком за замовчуванням». Нам залишається натиснути на кнопку «Так, зробити».

Важливі зауваження! Повідомлення показується тільки в разі установки оглядача однойменної компанії в якості єдиного обробника інтернет-даних. Якщо рядок не з’являється, повідомлення або відключено, або Яндекс вже встановлено стандартної ПС.

Як вимкнути пропозиції Яндекс браузера стати основним?

Багатьох користувачів дратує, що кожен раз з’являється вікно «Зробити цей браузер основним», так як тут можемо вибрати тільки «Зробити» і «Не зараз». Кожен раз, коли показується повідомлення, його можна відключити назавжди. Проблема тут лише в нестачі уваги, щоб назовсім прибрати показує повідомлення досить встановити прапорець біля пункту «Не запитувати».

Якщо все одно Яндекс постійно запитує чи можна зробити його браузером за замовчуванням, можна скористатися другим способом, який трохи складніше першого:

 1. Натискаємо правою кнопкою по ярлику і вибираємо «Властивості».
 2. У рядку «Об’єкт», в кінці шляху вводимо: -no-default-browser-check

 3. Запускаємо програму і насолоджуємося серфінгом.

Запобігти появі повідомлень допоможе і перший і другий метод, але, якщо виконати скидання налаштувань, тільки другий спосіб залишиться працездатним.

Часті проблеми у користувачів

У рідкісних випадках Яндекс оглядач не робиться браузером за замовчуванням і тому є кілька причин:

 • Якщо з’являється помилка в момент виконання процедур установки, просто перезавантажуємо браузер або перевстановлюємо його,
 • Користувач встиг встановити інший веб-оглядач в якості стандартного обробника раніше. Варто спробувати повторити дію і все пройде,
 • В системі є віруси. Є ризик, що якийсь шкідливий код блокує установку або автоматично змінює настройки. Рекомендуємо перевірити систему за допомогою утиліти Malwarebytes Anti-Malware,
 • Установка невірних прапорів. Параметр: -make-default-browser

  в рядку «Об’єкт» може бути встановлений на іншому браузері. При кожному натисканні на ярлик відбудеться зміна параметрів за замовчуванням.

Найчастіше Яндекс браузер не встає за замовчуванням через наявність руткита – це програмний компонент, що приховує наявність вірусу і в фоновому режимі змінює параметри системи за допомогою отримання прав адміністратора. У подібних системах неможливо встановити власні параметри, спочатку важливо виявити і видалити вірус.

Помічено, що не вдається зробити Яндекс браузер основним у деяких користувачів портативних версій програми. Рекомендуємо використовувати сучасну і повну версію програми для уникнення проблем.

Як скинути Яндекс браузер до налаштувань за замовчуванням?

За традицією, що склалася і тут є 3 способи виконання скидання.

Спосіб 1: через «Налаштування»

Стандартний і рекомендований спосіб виконання скидання:

 1. Переходимо по посиланню browser: // settings.
 2. Розгортаємо весь список параметрів, натиснувши «Показати додаткові налаштування».
 3. В кінці знаходиться кнопка «Скинути настройки», натискаємо на неї.
 4. Ще раз натискаємо «Скинути».

Спосіб 2: ручне видалення

Даний шлях має на увазі видалення всіх призначених для користувача даних браузера. Нам потрібно знайти папку «User Data», яка розміщена за адресою% LocalAppData% \ Yandex \ YandexBrowser. Видаляємо її кнопкою Del або натискаємо ПКМ, і вибираємо «Видалити».

Виконати дію не вийде з відкритим браузером. Попередньо закриваємо його і видаляємо всі процеси від виробника Яндекс з «Диспетчера завдань» (Ctrl + Alt + Del) на вкладці «Процеси».

Спосіб 3: перевстановлення браузера

Головна умова – під час видалення поточного оглядача потрібно прибрати і всі супутні дані.

Алгоритм дій:

 1. Кількома на «Пуск» і вибираємо «Панель управління».
 2. Відкриваємо елемент «Програми та засоби».
 3. Знаходимо Yandex і натискаємо «Видалити».
 4. У новому вікні встановлюємо прапорець біля пропозиції видалити всі призначені для користувача файли.
 5. Завантажуємо браузер по посиланню і встановлюємо його.

Виконати весь спектр дій: зробити Яндекс браузер за замовчуванням, встановити пошукову систему, прибрати спливаюче вікно і скинути настройки, можна декількома способами, але вони все призводять до однакового результату. Зазвичай достатньо першого методу, але він працює не у всіх користувачів. Якщо під час вибору Yandex browser в ролі домашнього оглядача відбулися помилки, пробуємо вирішити їх перерахованими способами, але, коли нічого не допомагає, звертаємося за допомогою в техпідтримку браузера.

Ссылка на основную публикацию