Як зробити комп’ютер тихим

Проблема шуму персонального комп’ютера турбує багатьох користувачів. Особливо ситуація загострюється при відсутності поблизу інших джерел звуку. Гудіння системного блоку в повній тиші ще більше діє на нерви. Працювати в такій атмосфері стає неможливо. На щастя, існує ряд ефективних заходів, які допоможуть мінімізувати рівень шуму стаціонарного ПК, наблизивши його до показників шумності ноутбука. Давайте розглянемо їх.

Одним з найбільш настирливих джерел шуму в системному блоці є блок живлення. Щоб знизити його гучність, не жертвуючи ефективністю охолодження, потрібно вибирати моделі з вентиляторами від 120 мм і термодатчиком, що регулює швидкість обертання кулера відповідно до температури всередині БП.

Також слід звернути увагу на процесор. Система охолодження, яка поставляється з ним в комплекті за замовчуванням, зазвичай не справляється з великими навантаженнями і літньою спекою. Щоб хоч якось знизити температуру, кулер починає крутитися на максимальних обертах, доставляючи власнику незручність. Оптимальним варіантом вирішення проблеми стане заміна стандартного охолодження на більш дороге і якісне. Професійні рішення від Zalman і аналогічних компаній дозволяють ефективно охолоджувати процесор всього лише на 30% від максимальної потужності, звівши рівень шуму до мінімуму.

Жорсткі диски можна помістити в спеціальні звукоізолюючі чохли (оболонки), але у них є вагомий недолік – перешкоджання відтоку тепла і, як наслідок, можливий перегрів під навантаженням. Зовсім не шумлять диски SSD, але вони зараз досить дорогі.

Є багато ситуацій, коли основним джерелом шуму служать не самі системи охолодження ПК, а вироблена ними вібрація. Застосування демпфуючих прокладок і монтажних шайб має вирішити проблему. Не зайвим буде і упевнитися, що всі кулери і інші комплектуючі надійно закріплені на своїх позиціях. Сам системний блок зовсім не обов’язково тримати на столі, як це роблять багато користувачів. Перемістіть його за стіл або в спеціальний відсік всередині столу, який можна закрити дверцятами.

Чималий вплив на рівень шуму надає і корпус. Доцільно вкластися в якісну модель, щоб потім не відчувати проблем з гучністю. Якщо ефект все одно далекий від бажаного, можна обклеїти внутрішні стінки спеціальними звукоізолюючими матеріалами. Зрозуміло, не слід закривати вентиляційні отвори – це порушить циркуляцію повітря і призведе до перегріву комплектуючих. Комплексне застосування всіх перерахованих вище способів допоможе знизити рівень шуму до прийнятного значення.

Відмінного Вам дня!

Ссылка на основную публикацию