Як зробити повне видалення програм в Windows 10? всі способи

Багато користувачів задаються питанням, як повністю видалити додаток з комп’ютера? Особливо гостро проблема стояла у людей, які оновилися зі звичною версії системи до Windows 10, так як в новій версії змінилася навігація і методика видалення програм. У даній статті ми розповімо, як зробити видалення програм в Windows 10 без особливих зусиль декількома зручними способами.

Як видалити програму в Windows 10 через Пуск?

У Windows 10 з’явився один з найпростіших способів для деінсталяції програмного забезпечення – за допомогою меню «Пуск». Завдяки цьому процес прискорюється в кілька разів. Для цього знадобиться:

 1. Відкрити меню «Пуск», натисканням по логотипу Windows в лівому нижньому кутку.
 2. Вибрати з переліку встановлених продуктів потрібне або скористатися пошуком для спрощеного пошуку.
 3. Вибираємо потрібний продукт зі списку і натискаємо по ньому правою кнопкою миші. У випадаючому меню вибираємо пункт «Видалити».

Після цього відкриється панель управління зі списком всіх встановлених продуктів. Залежно від версії операційної системи деинсталлятор запустить або автоматично або його доведеться включати вручну. Після початку відкриється вікно, де за допомогою покрокової інструкції буде відбуватися процес очищення з персонального комп’ютера.

У деяких випадках програма буде видалена відразу без етапу з появою панелі управління. Найчастіше таке спостерігається при видаленні продуктів, які були встановлені за допомогою Microsoft Store.

Видалення програм в Windows 10 c допомогою Панелі управління

Даний спосіб перевірений і універсальний для всіх версій операційної системи від Microsoft. Його принципи роботи абсолютно залишилися незмінними за все редакції системи, тому знаком майже кожному. В останніх версіях з’явилося кілька способів входу в панель з видаленням і зміною встановленого забезпечення. Зараз ми розглянемо детально кожен з них.

1 варіант

 1. Відкриваємо меню «Пуск».
 2. У пошуку вводимо фразу «Установка і видалення програм». Можна написати частину фрази, пошук автоматично виведе максимальної схожий варіант, і він виявиться правильним.
 3. Натискаємо по пункту з написом «Установка і видалення програм».
 4. Відкриється список всіх встановлених програм. Натискаємо за назвою, а потім на кнопку «Видалити».

2 варіант

 1. Відкрити меню «Пуск» в нижньому правому куті екрана.
 2. Натиснути на значок шестерінки, щоб відкрити настройки.
 3. У меню, вибираємо пункт «Додатки».
 4. За замовчуванням відкриється розділ «Програми та можливості». Повторюємо дії з 4 пункту 1 варіанту.

3 варіант

 1. Заходимо в «Пуск», в пошуку вводимо «Панель управління». Зі списку вибираємо класичне додаток панелі управління.
 2. Натискаємо на пункт «Програми».
 3. У меню, вибираємо «Програми та засоби». Після чого відкриється стандартне меню для видалення встановлених продуктів.

Видалення за допомогою PowerShell

Даний варіант по більшою мірою підійде просунутим користувачам комп’ютера або програмістам з системними адміністраторами. PowerShell – це системний інструмент, які розробники передбачили для видалення деяких встановлених додатків і компонентів. Так, наприклад, стандартні для перегляду фотографій або текстових документів можна деінсталювати звичайними способами.

Основний принцип полягає в тому, щоб створити консольну команду, яка знайде необхідний компонент і очистить його. Проблема такого способу в тому, що помилково можна видалити важливий для системи компонент, через що буде порушена її робота.

 1. У пошуку вводимо «PowerShell» і запускаємо від імені адміністратора.
 2. Відкриється консольне застосування. Вводимо команду Get-AppxPackage | Select Name, PackageFullName, щоб дізнатися список встановлених компонентів.
 3. Далі вводимо Get-AppxPackage назва програми | Remove-AppxPackage -package, де ім’я береться зі списку в другому пункті.

Використання додаткових інструментів

Багато хто задається питанням, як повністю видалити програми з Windows 10, тому що після деінсталяції дуже часто залишаються тимчасові файли або залишковий сміття, який не був очищений. Також це стосується і системного реєстру, захаращення якого може вплинути на швидкодію комп’ютера.

Видалення непотрібних програм Windows 10 з CCleaner

CCleaner – одна з найстаріших і відомих утиліт для обслуговування комп’ютера. За допомогою неї можна почистити реєстр, сміттєві і залишкові файли, змінити автозавантаження при запуску комп’ютера і багато іншого. Інструкція по повному очищенні:

 1. Натиснути на пункт «Сервіс».
 2. Відразу ж відкриється вкладка для деінсталяції. Вибираємо потрібну програму і натискаємо кнопку «Видалити».

Як видалити програми з комп’ютера Windows 10, використовуючи Revo Uninstaller

Дана утиліта призначена лише для видалення встановлених компонентів, проте в процесі вона зачищає все зв’язку і замітки в реєстрі комп’ютера. Інструкція з використання максимально проста:

 1. Запускаємо Revo. Вибираємо зі списку потрібний продукт.
 2. Натискаємо кнопку «Видалити» у верхній частині вікна. Після цього почнеться процес очищення.

Ссылка на основную публикацию