Як зробити рамку за допомогою маски

Дуже простим методом створення красивої рамки для фото в Adobe Photoshop, є спосіб із застосуванням спеціальних масок рамок для фотошоп. Вони являють собою чорно-білі зображення рамок для фото:

Завантажити маски-рамки для фотографій ви можете с. У zip-архіві [maski for foto.zip] 40 штук, 650 × 450px. Розмір архіву 1.14 Mb.

Як зробити рамку за допомогою маски?

  1. Відкрийте фотографію і маску в фотошоп. Бажано, щоб вони були приблизно одного розміру. Якщо вони відрізняються за розміром, то потрібно їх підігнати (дивись крок 2)
  2. Підгонимо маску і фото за розмірами. Як видно з прикладу розміри маски і фотографії сильно розрізняються між собою. Причому є різниця і в пропорціях (у фото переважає вертикальний розмір, а у маски – горизонтальний):

Для цього подивіться розміри фотографії та маски (Зображення -> Розмір зображення). Фотографія дитини в моєму прикладі має наступні розміри:

Розмір нашої маски дивимося також через команду розмір зображення:

Найкраще більше змінювати розміри маски, ніж зображення., Тому що при сильному збільшенні або зменшенні розмірів фотографія втрачає в якості. Для маски втрата в якості менш значима. Тому почнемо змінювати розміри маски. Знову застосуємо команду Зображення -> Розмір зображення для маски і значення висоти змінимо на значення висоти фото, тобто підставимо значення 720. Не забирайте галочку з пункту Зберігати пропорції! Тепер маска і фото мають однакову висоту, але сильно розрізняються по ширині. Нова ширина маски у мене вийшла 1040. Змінимо розмір полотна фотографії (Зображення -> Розмір полотна), підставивши замість ширини фото нову ширину маски, тобто значення 1040 пікселів:

Фон полотна можете вибрати будь-який, в подальшому він не буде видно. Отримали фото такого вигляду:

Тепер наші маска рамка і фотографія мають однакові розміри.

3. Переходимо до створення самої рамки з маски.

Зробіть активним документ з маскою (просто клацніть по ньому в будь-якому місці) і застосуєте команду Виділити -> Все або цього можна домогтися сполучення клавіш Ctrl + A.

Застосуйте команду Редагування -> Копіювати або Ctrl + C.

Можете закрити маску-рамку. Більше вона не знадобиться.

Надалі працюємо з фотографією. Переходимо в палітру канали та створюємо альфа-канал, натиснувши на значок чистого аркуша внизу палітри каналів (виділено жовтим на скріншоті). Фото заллється чорним кольором:

Насправді нічого з фотографією не відбулося. Це всього лише маска.

Натисніть CTRL + V, для того, щоб вставити маску або Редагування -> Вклеїти.

Натисніть на значок “Завантажити виділення” в нижній частині палітри каналів (також виділено жовтим):

З’явиться виділення маски.

Приберіть видимість альфа-каналу і клацніть мишкою по шару RGB, виділятися все канали із зображенням нашої фотографії:

Ми бачимо, що наше фото не точно “попало” в майбутню рамочку, ми це виправимо надалі. Перейдіть в палітру шарів, створіть новий шар і залийте виділення білим кольором. Якщо “заллється” особа, то зробіть крок назад, інвертуйте виділення (Виделеніе-> Інвертувати) і повторіть заливку. Застосуйте фільтр -> текстура -> Текстурізатор зі своїми настройками. Інвертуйте виділення і залийте його коричневим кольором 1 – 2 рази, але обережно, щоб не залити фото. Заливати двічі можливо для складних масок -рамочек, як у мене в прикладі. Знімаємо виділення. Вийшло таке:

Бачимо недоліки – дівчинка погано “вписалася” в рамочку і зайві поля з боків рамочки. Робимо активним шар з фотографією і переміщаємо фото так, як нам треба, при необхідності трансформуємо його. Тепер робимо виділення за допомогою Прямокутного виділення і кадріруем зображення:

Ссылка на основную публикацию