Як зробити скрін екрану на ноутбуці

Час від часу користувачеві доводиться створювати скріншоти. І тому питання про те, як зробити скріншот екрану на ноутбуці саме на часі. Варто відразу зазначити, що зробити це можна кількома способами: за допомогою можливостей ОС і з використанням сторонніх програм, призначених для створення скріншотів.

Складність процесу створення скрін екрану на ноутбуці залежить від того, що саме потрібно відобразити. Якщо це весь робочий стіл, то ніяких проблем не виникне. Але якщо потрібно зняти окреме вікно, то тут можуть виникнути проблеми. У будь-якому випадку, варто розібрати всі варіанти створення скріншот екрану на ноутбуці.

Створення скриншота засобами Windows

На даний момент – це найвигідніший спосіб зробити знімок екрана на ноутбуці. Не потрібно встановлювати ніяких додаткових програм і платити за них. Досить затиснути потрібну комбінацію клавіш і обробити картинку в редакторі.

Скріншот всього робочого столу

Як робити скрін екрану на ноутбуці в тому випадку, якщо потрібно відобразити весь робочий стіл? Проблем з цим не виникне. За цю справу відповідає лише одна кнопка на будь-якій клавіатурі (ПК і ноутбуки).

 1. Отже, для створення скріншота всього робочого столу в більшості випадків досить натиснути всього лише одну кнопку. Вона називається «PrintScreen». Також вона може мати абревіатуру «PrntScr», «PrSc». Але суть одна і та ж. Ця кнопка фотографує робочий стіл і зберігає картинку в буфер обміну.
 2. Тепер необхідно запустити який-небудь графічний редактор. Наприклад, Paint. Він знаходиться в меню «Пуск», в каталозі «Стандартні – Windows».
 1. Коли відкриється головне вікно редактора, то потрібно буде натиснути на кнопку «Вставити» або натиснути клавіші «Ctrl + V». Ця дія скопіює зображення з буфера обміну. Тепер з ним можна робити все, що потрібно.

Ось як робити скріншот екрану на ноутбуці засобами Windows в тому випадку, якщо потрібен скрін всього робочого столу, а не окремого вікна. Для останнього є свій алгоритм дій. І ми його розберемо.

Скріншот конкретного вікна

Як сфотографувати екран монітора на ноутбуці в тому випадку, якщо потрібно зняти конкретне вікно? Для цього є свій алгоритм. І нічого складного в ньому немає. Головне – все робити в чіткій послідовності.

 1. Для того, щоб зробити скрін екрану на ноутбуці з конкретним вікном (активним »потрібно затиснути на клавіатурі кнопки« Fn + Alt + PrintScreen ». Тоді в захоплення потрапить тільки активне вікно.
 2. Далі запускаємо Paint вже відомим способом (за допомогою меню «Пуск»).
 1. Вставляємо скрін за допомогою комбінації відомих клавіш або кнопки «Вставити» додаємо необхідні елементи.

Точно так само можна зробити скрін і вставити його в який-небудь інший редактор для подальшої обробки (наприклад, Adobe Photoshop). А ще як можна робити скрін на ноут? Про це далі.

Програми для створення скріншотів

На даний момент існує безліч програм для створення скріншотів, які об’єднують в собі можливості редактора і «скріншотер». Це набагато зручніше, ніж потім обробляти скрін вручну. Ось кращі програми.

Lightshot

Як зробити скріншот екрану на ноутбуці з Windows? Дуже просто, якщо використовується для цього програма Lightshot. Це невеликий додаток, здатне швидко і якісно зробити скріншот будь-якій області екрану.

Утиліта має інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом і безліччю налаштувань для швидкого і якісного створення знімків екрану. Є і простий редактор отриманих зображень. Але він не відрізняється багатим функціоналом.

переваги

 • дуже висока швидкість роботи;
 • інтуїтивно зрозумілий інтерфейс;
 • російську мову в комплекті;
 • простий редактор зображень;
 • можливість миттєвого завантаження в хмарні сервіси;
 • кроссплатформенность (є версії для Mac OS і Windows);
 • наявність мобільної версії;
 • можливість знімка будь-якій області екрану;
 • додаток абсолютно безкоштовно.

недоліки

 • хотілося б більше функцій.

Немає нічого простішого, як зробити скрін екрану на ноутбуці за допомогою додатка Lightshot. Але його функціоналу недостатньо для позначки важливих речей, нумерації і нанесення інших символів на зображення. Для цього краще скористатися іншою програмою.

Snagit

Як зробити фото екрану на ноутбуці, якщо планується супроводити скріншот спеціальним довідковим матеріалом (стрілками, позначеннями, виділеннями, нумерацією)? Для цього якнайкраще підійде програма Snagit. Вона вміє створювати скріншоти всього.

Можна окремо зняти вікно, меню, окрему область екрану, що прокручується вікно і багато іншого. Також в розпорядженні користувача буде потужний редактор з усіма необхідними інструментами. Скріншот екрану на ноутбуці за допомогою Snagit можна створити в пару кліків.

переваги

 • висока швидкість роботи;
 • сучасний і інтуїтивно зрозумілий інтерфейс;
 • є російська мова;
 • потужний редактор з купою інструментів;
 • можливість знімка різних об’єктів;
 • можливість запису відео;
 • відмінна робота з Windows

недоліки

 • програма платна.

За допомогою Snagit робота над скриншотами перетвориться на суцільне задоволення. Кнопка «Скріншот» на ноутбуці відразу ж розпізнається програмою і служить кнопкою для початку запису. Зроблено це для більшого комфорту користувача. Але за повну версію програми доведеться заплатити. Але цей факт не зупиняє вітчизняних користувачів, а тільки стимулює.

висновок

Отже, ми розглянули варіанти відповіді на питання про те, як створити скріншот на екрані. Для цього можна використовувати як системні можливості Windows, так і сторонні додатки. Перший варіант підходить для тих, хто не любить захаращувати ПК зайвим софтом.

З сторонніх додатків найкращим по праву вважається Snagit. Але воно аж ніяк не безкоштовно. А як включити скріншот на ноутбуці? Вже створений скрін можна переглянути за допомогою будь-якого вюверів. Навіть того, що входить в комплект ОС Windows. Проблем з цим немає.

Ссылка на основную публикацию