Як зробити скрін на ноутбуці з Віндовс 8

Отримувати графічні копії екрану (так звані скріншоти) було необхідно навіть тоді, коли не існувало ніяких графічних інтерфейсів. Кожна програмно-апаратна платформа, що включає до свого складу алфавітно-цифровий або графічний дисплей, пропонувала свої способи отримання скроневої. Навіть комп’ютери видають зображення на звичайні побутові телеприймачі – і ті мали змогу зняти поточну картинку і зберегти її в оперативну пам’ять або в файл.

Наявність на клавіатурі кнопки «PrtSc» ще нічого не означає. Такі застарілі операційні системи як MS-DOS зазвичай ніяк не реагували на її натискання. Для отримання скріншота в таких ОС використовувалися окремі, як правило, резидентні в пам’яті програми. Ми постараємося зрозуміти, як зробити скрін в сучасних умовах і на сучасному обладнанні. З’ясуємо, наприклад, як зробити скріншот на ноутбуці під керуванням Віндовс 8.

Програми даного типу іноді називалися Граббери екранів, хоча призначення справжнього граббера дещо ширше, ніж отримання статичного зображення. У його функції входить і отримання окремих кадрів з прокручуваного на екрані відео. З появою лінійки операційних систем Windows ситуація різко змінилася в кращу сторону.

Windows має вбудований інструментарій для отримання екранних знімків. Для тимчасового зберігання цих зображень Windows служить добре всім знайомий буфер обміну.

Отримуємо знімок в «Вікнах»

Зробити копію зображення з дисплея в Windows простіше простого. Кнопка «PrtSc» робить в Віндовс саме те, що від неї і чекають – копіює зображення екрану в оперативну пам’ять. Причому робить це незалежно від того, чи маємо ми справу з стаціонарною системою або ж з ноутбуком. Для того щоб зробити знімок, Віндовс пропонує нам в потрібний момент натиснути на кнопку «PrtSc». Тим самим графічна копія дисплея поміщається в буфер обміну Windows. У той самий буфер обміну, куди ми зазвичай поміщаємо копії даних з документів самого різного змісту, в тому числі і документів графічних редакторів.

Буфер обміну Windows підтримує безліч різних форматів даних. Помістивши туди чергову їх порцію, Windows супроводжує її відомостями про формат. Робиться це для того, щоб додаток, куди будуть копіюватися дані з буфера, могло ці дані однозначно ідентифікувати.

Так і ми, зробивши копію екрану кнопкою «PrtSc» можемо помістити цю копію в будь-який графічний редактор. Для цього достатньо вибрати меню «Вставка» або просто натиснути комбінацію «Ctrl + V». У «вісімці» скріншот поміщається не тільки в буфер обміну, але і в папку «Знімки екрана» бібліотеки зображень.

Ссылка на основную публикацию