Як зробити скріншот екрану на ноутбуці?

Як зберегти зображення з екрану в Movavi Screen Capture

переваги

Screen Capture від Муваві являє собою інструмент для захоплення зображення і відео з робочого столу. З його допомогою можна легко створювати відеоуроки, презентації, слайд-шоу, записувати проходження комп’ютерних ігор. Можливість редагування отриманих файлів робить програмне забезпечення дійсно універсальним. З інших особливостей варто відзначити захоплення як частини екрану, так і окремого вікна з наступним завантаженням на YouTube і в соціальні мережі.

Виділення частини екрану

Після подвійного кліка на ярлику програми відкриється вікно з основними інструментами. Вибираємо «Зробити скріншот» – покажчик набуде вигляду перехрестя. Затиснувши ліву кнопку і рухаючи курсором миші дуже зручно виділяти область робочого вікна. Також передбачена можливість зняття скріншотів активних вікон або екрану цілком – на кожне з дій в настройках існує гаряча клавіша.

можливості редагування

Коли ви відпускаєте кнопку, створюється скріншот в форматі png або jpeg (в залежності від налаштувань). Однак додаток відразу відкриває його у вбудованому редактора. Він включає всі основні інструменти, наприклад, для обрізки, малювання, нанесення написів. Крім того, в нижній частині екрана відобразяться всі зроблені раніше в програмі знімки екрану. Залишається тільки зберегти скріншот – тиснемо «Зберегти як» і у спливаючому вікні вибираємо папку, тип файлу і назва. 

Зробити знімок екрана на ноутбуці за допомогою Carambis ScreenShooter?

переваги ScreenShooter

Цей додаток, призначене для створення скріншотів, повністю безкоштовне та має кілька характерних відмінностей. Воно дозволяє швидко завантажити отримане зображення на власний хмарний сервіс (типу Яндекс Диск, Dropbox) або надіслати електронною поштою. При необхідності в налаштуваннях завжди є можливість змінити поєднання кнопок і варіант збереження скріншота за замовчуванням. Утиліта важить мало, не займе багато місця на жорсткому диску і працює краще, ніж стандартні «ножиці».

вибір області

Після запуску ScreenShooter відразу ж згортається в трей. При натисканні правої кнопки миші з’явиться список меню, в якому можна вказати один із способів виділення – окремої області, активного вікна або всього екрану (показано на картинці). Тут же вибирається місце збереження і формат файлу. Для виділення можна користуватися гарячими клавішами на клавіатурі або мишкою. А внаслідок натискання кнопки Print Screen, в вміст буфера обміну скопіюється загальний малюнок екрану. 

Редагування і збереження

Перед збереженням також є можливість відредагувати зображення – обрізати зайве, додати рамку, напис. Як ви вже знаєте, програми дозволяє відправити файл в хмарне сховище або по е-mail, зберегти його на ноутбук або копіювати в оперативну пам’ять, щоб отримати посилання для вставки в Скайп, текстовий документ і т.д.

Як зробити скріншот екрану на ноутбуці в додатку Paint.NET?

Особливості

Paint.NET – це покращений варіант програми Paint, який відрізняється функціональністю і великим набором інструментів для роботи з файлами. До головних особливостей варто віднести можливість обробки декількох зображень одночасно, підтримка багатошарової технології, збереження історії операцій, а також наявність безлічі фільтрів і ефектів. 

Виділення області екрану

Якщо необхідно зробити скріншот активного вікна, то натискаємо на клавіатурі комбінацію “Alt + PrtScn», а якщо все робочого столу – тільки кнопку «PrtSc». Тепер обрана область збережена в буфер обміну.

вставка

Тепер запускаємо один з додатків і натискаємо разом «Сtrl + V» або вибираємо в самому редакторі іконку «Вставити» (на скрині). У Paint.NET буде запропоновано вибрати, чи потрібно збільшити розміри полотна під розмір картинки або залишити все як є. Зображення з’явиться перед вашими очима.

збереження картинки

Нарешті, переходимо до збереження. Можна перейти в меню «Файл» -> «Зберегти як» або натиснути відповідну іконку в основному вікні. Залишається вказати папку, ім’я та тип файлу, а потім вибрати кнопку «Зберегти».

Як ви бачите, отримати знімок екрана можна досить просто, використовуючи комбінацію клавіш і вбудований графічний редактор. Але якщо потрібно захопити певну область і швидко нанести напис або відредагувати отриману картинку, то краще скористатися спеціалізованими утилітами.

Крім того, якщо на вашому ноут встановлена ​​Віндовс 10 останньої версії, операційна система повинна містити вбудовану утиліту «Ножиці». Працювати з нею не складніше ніж зі спеціальними скріншоттерамі. Відкрийте програму, поверніть його в фон і тисніть ALT + M, щоб отримати Принтскрін всього екрану монітора (режим встановлений автоматично). Для зйомки фрагмента прямокутної форми разом з Alt + M, клікніть Shift. Стрілками на клавіатурі ви вибираєте розмір скопійованого фрагмента. Також можна скористатися прокруткою. Як тільки файл збережений, його відразу можна починати редагувати через Фотошоп, відправляти друзям в соціальнхи мережах або зберігати в папку на Дропбокс.

Не забувайте, що в різних моделях ноутбуків PrintScreen може перебувати в різних місцях або активуватися тільки при натисканні FN. Значить, щоб зробити скріншот – знімок екрана, вам, перш за все, потрібно знайти клавішу PrtScr і перевірити її працездатність.

Ссылка на основную публикацию