Як зробити скріншот екрану на смартфоні Андроїд

Скріншот це миттєвий знімок всього, що перебувати на екрані телефону, тобто самого зображення екрану, а не фізичних предметів, що знаходяться на ньому, як деякі з вас могли подумати. Грубо кажучи, це “фотографія” екрану, зроблена самим телефоном. Дана стаття дасть всю необхідну інформацію, після прочитання який читач зрозуміє, як зробити скріншот на андроїд.

Де і коли вони використовуються? Припустимо, вам потрібно зберегти щось на web-сторінці, для того щоб показати якусь інформацію комусь або зберегти для себе на пам’ять. Також зображення може стати доказом чогось. За допомогою серії скріншотів можна показати алгоритм виконання будь-якої операції на мобільному телефоні. І можна наводити багато аргументів, доводячи необхідність цієї функції, але ми всі знаємо, що іноді легше не описувати щось словами, а просто показати ситуацію наочно.

Інструкція по створенню скріншотів

Треба відзначити, що способи виконання цієї операції на різних версіях операційної системи андроїд різні.

загальні способи

Існують основні способи, які працюють практичних на всіх пристроях на Андроїд.

кнопки

В основному скрін пристрої андроїд можна отримати за допомогою одночасного натискання, яке повинно тривати пару секунд, клавіш “Харчування” і “Зменшення гучності”, після чого ви побачити зверху певний значок і почуєте звук затвора фотоапарат, який вказує на те, що все пройшло успішно і знімок зберігся на телефоні.

Даний спосіб використовується на всіх телефонах Android будь-яких виробників ZTE, Huawei, Sony Xperia, Fly, Nexus, Motorola, Samsung, Xiaomi і так далі, але тільки за умови того, що на пристрої варто операційна система Android не молодший, ніж 4.0. Часто кнопки мобільного телефону через якийсь проміжок часу перестають нормально функціонувати, через що не виходить зробити “фотографію” за стандартним методом, наведеним вище. Але не варто засмучуватися, є й інші прості способи, що дозволяють домогтися того ж результату.

Панель швидких налаштувань

В панелі швидких налаштувань майже будь-якого смартфона є функція скріншот. В першу чергу вам треба отримати доступ до зазначеної панелі, для цього слід провести пальцем зверху вниз по екрану смартфона. Після цього потрібно знайти клавішу “Параметри швидких налаштувань”. Тут необхідно вибрати функцію “Скріншот” зі списку, пізніше натиснути кнопку “Зберегти”. Після виконання наступній послідовності дій в панелі швидких налаштувань з’явитися кнопка “Скріншот”, при натисканні якої він буде виконаний.

жести

Також у деяких телефонів є зручна функція “фотографування” жестом. Цю функцію спочатку потрібно включити в налаштуваннях телефону, де буде дана вся інформація. В основному, механізм полягає в тому, що власник смартфона проводить певну кількість пальців по екрану пристрою. Цей спосіб доступний тільки на останніх моделях смартфонів, випущених в недавні часи.

фірмові способи

Деякі фірми, що виробляють мобільні пристрої на системі Android, розробляють додаткові методи виконання знімка. Внизу буде проведений огляд декількох з них.

На телефонах Xiaomi

Китайська компанія вбудувала ще один алгоритм виконання скрін: одночасне натискання кнопки “Зменшення гучності” і клавіші в меню у вигляді трьох смужок.

Samsung

Для того, щоб отримати скріншот на старих моделях смартфонів сумісного, треба натиснути і утримувати кнопки “Назад” і «Додому» протягом двох секунд.

На моделях, які були випущені на продаж пізніше 2014 року, використовується згаданий загальний спосіб. На останніх моделях, які вийшли після 2016 року, наприклад, Samsung J3, використовується інший спосіб: треба одночасно натиснути на кнопки «Включення» і «Додому». При цьому, на деяких пристроях працюють два варіанти, а на інших – тільки останній.

Huawei

Залежно від телефону, Хуавей після утримання кнопки включення з’являється меню, де в списку потрібно вибрати клавішу Screenshot із зображенням ножиць.

програми

Можна ще знайти величезну кількість різних додатків, за допомогою яких користувач зможе полегшити процес створення скріншота, а також отримати доступ до різних додаткових функцій. Розглянемо найпопулярніші з них.

Screenshot Ultimate

Одне з рідкісних мобільних утилитов, які не потребують надання root-прав. Але в додатку є реклама.

Є кілька тригерів:

  • кнопка у верхній частині екрану
  • струс пристрої
  • голосова команда
  • апаратна кнопка камери
  • віджет на робочому столі

Також є вбудований редактор, за допомогою якого користувач може малювати, вставляти текст, дату, час, повертати скріншот, змінювати колір, накладати ефекти. Відразу з програми знімки можна відправляти друзям через месенджери, публікувати в соціальних мережах, при всьому цьому є функція, що дозволяє виділити відразу декілька файлів.

Screenshot Pro

Додаток для створення скріншотів одним дотиком. Навіщо натискати відразу кілька клавіш або трясти свій смартфон? Утиліта просто виводить на екран маленьку панель, місце розташування якої можна з легкістю міняти, щоб вона не заважала вам при використанні девайса. Натиснувши на кнопку на панелі виконується скрін.

No Root Screenshot it

В даному додатку доступні різні способи: струшування, кнопка в панелі управління, таймер. Встановити його можна тільки на рутованних апарати, на просторах Інтернету існує неофіційна версія і для девайсів без root прав. Є доступ до багатьох додаткових функцій: редакція розміру фотографій, можливість малювати на скріншотах, вставляти різну інформацію (дата, час, температура, місце розташування).

Зверніть увагу!Залежно від пристрою, знімок зберігається в різні місця. Але зазвичай скріни за замовчуванням йдуть в папку: «Пам’ять телефону / Pictures / Screenshots». Іноді вони можуть виявитися на карті пам’яті в папці з такою ж назвою.

висновок

Сподіваємося, що ви, прочитавши статтю, дізналися, як зробити скріншот на смартфоні і планшеті андроїд, а також де знайти сам знімок. З упевненістю можна сказати, що дана інформація виручить вас ні один раз в майбутньому.

Ссылка на основную публикацию