Як зробити скріншот екрану? Робимо знімки на пристроях андройд і комп’ютерах windows

Привіт, друзі! Сьогодні будемо вчитися робити скріншоти, або по російськи робити знімки екрану комп’ютера. Тема ця затребувана, тому як багато постять в соціальних мережах і потрібно швидко вставити фото (або інше потрібне зображення) в коментар прямо з екрану.

Це не складно, розглянемо найшвидші способи отримання знімків різними способами. Сьогодні буде велика стаття.

Слово скріншот означає з англійської екран і постріл. Мається на увазі, що ми будемо вистрілювати екранами, точніше екраном або в екран .. 😛. Ну, да ладно. Сьогодні є спеціальні програми, які не тільки роблять скріншоти, а й дозволяють ці зображення доповнювати і працювати з ними далі. Ми сьогодні не будемо докладно розбирати їх, це теми для окремих статей. Познайомимося з рішеннями, які напевно вже і так є на ваших пристроях.

Як робляться скріншоти на комп’ютері або ноутбуці і куди вони зберігається?

Саме з комп’ютера і почнемо. Ви читаєте ці рядки і прямо зараз можете зі свого ноутбука зберегти знімок екрана просто натисненням однієї кнопки на клавіатурі. Зображення зберігається в оперативній пам’яті пристрою до тих пір, поки ви не зробите наступний знімок або не перенесете в оперативну пам’ять іншу інформацію (ми ж копіюємо файли, папки, текст). Знімок екрану після копіювання відразу може бути вставлений потрібний документ (або як ми говорили в повідомлення, або коментар).

На ком’ютера або ноутбуках є спеціальні клавіші для того щоб робити знімки. У різних ситуаціях можна користуватися різними способами робити скріншот, можна зберігати їх на жорсткий диск а можна і не зберігати.

Для написання інструкції і мінлива можна використовувати просто клавіші і вставляти наприклад все в документ Word. Для рецензій в інтернеті можна використовувати браузер Microsoft Edge. Якщо ведете свій сайт або блог, то можна використовувати спеціальну програму для створення і редагування зображень.

Якщо Ви користуєтеся мобільними пристроями, то Вам підійде додаток для смартфона за допомогою якого можна знімати, редагувати і ділиться знімками. Словом, сьогодні технічний прогрес далеко пішов від кнопочки Print Screen, яка була колись єдиним засобом надрукувати зображення з екрану монітора. Як це робиться?

Отримуємо скріншот екрану на комп’ютері кнопкою Print Screen

Кнопка Print screen розташована на клавіатурі IBM PC з незапам’ятних часів. У перекладі на російську означає Друк екрану. Так що ця функція виявляється давно затребувана, але в силу різних причин чомусь дуже багато людей не знають про її існування:

Якщо Вам потрібно зробити знімок екрана, то натиснувши цю кнопку ми завантажимо в пам’ять знімок. Причому візуально нічого не станеться. Потім потрібно зберегти його. Наприклад, в документі Word.

Збереження відбувається шляхом вставки вмісту з буфера обміну. Потрібно викликати правою кнопкою миші контекстне меню (або натиснути клавіші Ctrl + V).

Це поєднання клавіш загальноприйнята, базова для більшості програм команда, можна її використовувати для вставки чого-небудь в будь-якій програмі, не тільки для скріншотів.

Отже, ми зробили найпростішим способом знімок екрана. Але є у цього простого способу істотний недолік. Отримане зображення буває потрібно наприклад обрізати, (або доповнити), а для цього потрібна додаткова програма. Далі, подивимося чи є більш універсальні способи отримання скріншотів.

Вставляємо скріншоти з браузера Microsoft Edge

Розробники Windows 10 представили свій фірмовий браузер, який вміє робити знімки і доповнювати отримані зображення. Він входить до складу десятки, давайте подивимося, як він вміє це вміє робити.

Є в браузері така функція, Додати замітки. При натисканні на цю кнопочку ми отримуємо можливість редагувати відкриту інтернет-сторінку. Можна на ній малювати, залишати замітки, вставляти коментарі, зберігати і ділитися малюнком з іншими людьми. Дивимося відео, як редагувати скріншоти в Microsoft Edge:

Робимо скріншоти за допомогою програми яндекс.диск

Відмінну можливість робити скріншоти і ділиться ними надає програма для хмарного зберігання даних Яндекс-Диск. Якщо у вас є пошта на Яндексі, ви можете набрати Яндекс диск скачати і встановити цю програму на свій комп’ютер або ноутбук:

Після скачування йдемо в настройки Яндекс-Диска, і перевіряємо настройки, що стосуються скріншотів. Якщо потрібно, міняємо поєднання клавіш на більш звичні.

Мені подобається, що в Яндексі з’явилася можливість робити скріншоти окремої області, окремого вікна, а не тільки всього екрану. Подивимося, як робиться скріншот на яндекс-диску, і що з ним можна робити далі:

Яндекс-диск це гідний варіант, який забезпечений досить широким функціоналом по подальшій обробці зображення. Цю програму використовують багато блогерів і автори для розміщення своїх публікацій.

Як отримати скріншоти за допомогою програми Bandicam?

Програма Bandicam використовується в основному для захоплення відео з екрану. Вона платна, але можна постаратися і знайти Портабельная версію, яка крім іншого вміє робити і скріншоти. Суть така ж, ми встановлюємо програму, в настройках призначаємо клавіші, якими будемо користуватися.

Короткий відеоогляд програми дивимося нижче:

Програма дозволяє наклацати багато скріншотів і зберігає їх в окрему папку. Але для подальшої обробки потрібна ще одна програма, а це незручно буває. Але її безсумнівний плюс це вміння робити знімки високої якості і з високою роздільною здатністю.

Як робиться скріншот на мобільному телефоні (смартфоні) Андроїд?

Можна робити знімки і на смартфонах. Залежно від моделі можна застосовувати поєднання клавіш на телефоні, а можна використовувати спеціальні додатки, яких на гугл плей греблю гати. Я зупинився поки що на одному, під назвою Screenshot Touch (тобто знімок киснем). Ця програма вміє робити скріншоти і струшуванням телефону, що зручно.

Налаштування програми дуже прості, пограти трохи, я зрозумів, що для мене найкраще це робити скріншот струшуванням. Відкривши програму можна робити настройки:

Після закінчення роботи не забуваємо натиснути червону кнопку Зупинити скріншот, в іншому випадку будуть у Вас робитися знімки від випадкових дотиків або струшувань.

У моїй новій версії Андройд не знайшов я робочого поєднання клавіш, для того щоб зробити знімок, але в інших моделях телефонів таке поєднання є. Більш старші моделі роблять скріншоти за допомогою натискання клавіш Знизити гучність + Кнопка включення.

Отримуємо скріншоти на смартфоні Windows Phone 10

На віндовсфоне з Десяткою все робиться дуже просто. У потрібний момент натискається одночасно кнопка збільшення гучності і кнопка включення телефону:

При цьому лунає характерний звук. Зображення зберігаються в папці Фотографії. Відкривши знімок їм можна ділиться, видаляти і так далі.

Як зробити скріншот екрану на айфоне?

Флагман американського телефоностроения так само вміє робити знімки екрану. Можна користуватися різними додатками від AppStore. Але є і своє фірмове поєднання клавіш:

Натиснувши кнопку на передній панелі внизу (аналог кнопки Додому) плюс кнопку блокування екрану телефону отримаємо знімок екрана. Надалі його можна облагородити додатком типу ScreenShot Maker Pro і успішно ділитися ним і постити. Як бачите, нічого складного. А на сьогодні все, до нових зустрічей.

Ссылка на основную публикацию