Як зробити скріншот на комп’ютері? Програма для створення скріншотів

Скріншот – це знімок поточного зображення вашого монітора, виконаний за допомогою програмних засобів. Майже у кожного користувача комп’ютером виникає необхідність створити цей самий знімок екрана. Загалом, існує дві причини, що вимагають скріншотів – під час пошуку вирішення проблеми, що виникає з грою, програмою або самою операційною системою (як правило, це помилки) або написання інструкцій, як запропонована стаття. У ній ми і розповімо, як зробити скріншот на комп’ютері.

Як зробити знімок екрана в Windows?

Як скористатися кнопкою Print Screen?

Найпростішим методом створення знімків екрану є використання функціональної клавіші Print Screen або PrtSc (PrtScrn). Зазвичай вона розташовується у верхній частині клавіатури над клавішами курсора (стрілки, Home, End).

У клавіатурах ноутбуків, як правило, ця кнопка відсутня як самостійна – вона об’єднана з будь-якої іншої. Для виклику функції «фотографування» екрану необхідно скористатися комбінацією «Fn + Prt Scr».

Саме натискання на клавішу чи комбінацію на ноутбуці не приводить лише до копіювання знімка з поточним станом екрану в буфер обміну. Для вилучення цього зображення необхідно скористатися функцією вставки. Як ми розуміємо, просто так створити графічний файл з зображення – неможливо, і відбувається це в кілька етапів.

Спочатку запускаємо будь-який графічний редактор (також підійде текстовий процесор типу Word, якщо картинку необхідно використовувати в тексті). Для виклику стандартного для Windows графічного редактора необхідно перейти в «Пуск». Там клікнути «Стандартні», для Windows XР, в списку вибираємо текстові редактор Paint. Для більш пізніх редакцій ОС – це буде папка «Всі програми». Далі вибираємо «Стандартні» і «Paint». Також можна ввести «paint» в рядку пошуку і вибрати програму, що з’явилося в списку, – такий варіант простіше і швидше.

Універсальним методом для всіх версій Windows буде використання команди «mspaint», введеної в віконце «Виконати». Воно викликається комбінацією клавіатурних клавіш «Win + R».

У вікні Paint натискаємо на кнопку «Вставити», розташованої в головному меню програми. Аналогічним шляхом виконання дії є комбінація клавіш «Ctrl + V».

Залишилося створити графічний файл зі знімком робочого столу.

Тиснемо на невелике зображення дискети, розташоване над кнопкою «Вставити», вказуємо шлях і формат збереження. Кількома «Зберегти».

Формат jpeg є найпрогресивнішим із запропонованих, тому зберігати графічні файли подібного роду рекомендується саме в цей тип файлу.

Скріншот збережений, переходимо по зазначеному шляху і знаходимо наш знімок.

Програма «Ножиці» для Windows 7,8,10

Стандартна утиліта останніх версій Windows містить в собі корисний інструмент для створення знімків екрану – це «Ножиці». Запускається додаток аналогічно Paint’у. У списку стандартних програм або через рядок пошуку в «Пуск».

Як зробити скріншот «ножицями»?

  1. Кількома на трикутник біля кнопки «Створити» і вибираємо, що хочемо скопіювати в буфер обміну.

Якщо виберете «Довільна форма» отримаєте можливість окреслити область майбутнього скриншота курсором миші, правда, без можливості вносити корективи.

2.Скріншот відкриється в графічному редакторі з кількома простими, але необхідними функціями.

  1. Тиснемо на кнопочку «Зберегти» із зображенням дискети і вказуємо шлях зберігання картинки, вибравши її формат.

Програми для створення скріншотів

Існує маса різних додатків для створення знімків екрану. Ми розглянемо лише пару з них: WinSnap і PrtScr від Fiastarta.

Програма для скріншотів – WinSnap

Під час запуску перед нами з’явиться головне вікно утиліти, де можна задати параметри майбутнього скриншота або скріншотів. Це область захоплення, видалення курсору з зображення, наявність тіні і її параметри, і кілька популярних ефектів з безліччю налаштувань.

При правильному налаштуванні програми скріншоти буду автоматично зберігатися в вказане місце, причому формування їхніх імен можна задати по масці, наприклад, з додаванням дати їх створення.

Як зробити скріншот в WinSnap?

  1. Тиснемо F12 у вікні програми і потрапляємо в меню налаштувань.
  2. Переміщаємося на «Збереження» і вказуємо шлях для автосохранения скріншотів (рядок «Каталог за замовчуванням»).
  3. Тиснемо «Ок» або налаштовуємо утиліту виходячи з власних уподобань.

Вибираємо область, яка буде захоплена в меню «Знімок», наприклад, активне вікно, і тиснемо кнопку «Новий знімок» або PrnScrn.

Скріншот готовий і збережений. Додатково він відкриється в інтегрованому графічному редакторі для додавання пояснень, ефектів, вказівок і т. Д.

Після внесення змін вони будуть збережені в автоматичному режимі.

Програма для скріншотів PrtScr

Після запуску додаток працює у фоновому режимі, його іконка знаходиться в панелі завдань.

Для створення скріншота викликаємо контекстне меню утиліти через її іконку і вибираємо «Screen capture now».

Як зробити скріншот за допомогою програми PrtScr від Fiastarta?

З’явиться підказка, яка пояснює, що:

  • права кнопка дозволить помалювати по екрану, а потім створити скріншот;
  • ліва – захопить обведену курсором область;
  • ліва кнопка з затиснутою клавішею “Ctrl” – виділить прямокутну область;
  • клік по довільній області лівою кнопкою зробить скрін всього екрану.

Потім виявиться цікава особливість програми – паряться по робочому столу інтерактивний скріншот, який можна перемістити в будь-яку папку, вказавши цим місце його збереження, або в додаток, для вставки в якості картинки (графічний редактор, браузер або Word).

Клікнувши по ньому правою клавішею, викличемо діалог збереження. Задаємо шлях, вибираємо формат ж натискаємо «Ок».

В принципі, це все, що стосується скріншотів. За допомогою вбудованих в Windows засобів можна створювати тільки найпростіші знімки, і лише сторонні утиліти надають необмежені можливості в цьому простому справі. Які з них задовольнять ваші смаки і потреби – вирішувати вам.

Ссылка на основную публикацию