Як зробити відео презентацію

З цього уроку ви дізнаєтеся як зробити відео презентацію. Відео презентації зараз дуже затребувані. Вони використовуються в роботі, навчанні, проведенні конференцій, в інтернеті, в рекламі тощо. Їх переваги – наочність, їх легко дивитися, красиві динамічні шоу запам’ятаються надовго і зроблять позитивне враження. Відео презентації можуть бути у вигляді слайд-шоу, скрінкасти (відео з екрану монітора).

Програми, які використовують для створення відео презентацій у вигляді слайд-шоу – це Photodex ProShow Producer (саме про цю програму піде мова сьогодні), Bolide Slideshow Creator, Ashampoo Slideshow Studio, ФотоШОУ 3.0, Photo DVD Maker Professional. Ці програми дозволять створити відеопрезентацію з послідовно змінюваних кадрів (зображень). Приклад презентації слад-шоу:

Демонстраційний ролик виконаний в програмі Proshow Producted на тему композитні матеріали в стоматології. На його створення пішло не більше 1 години.

Програма дозволяє накладати звуковий супровід для презентації – запис голосу або накладення музики. Proshow Producted включає велику кількість ефектів (стилів, переходів і тим), можливість додавання фрагментів відео в презентацію, титрів, написів, автоматичної генерації слайд-шоу в майстра.

Зберегти презентацію ви можете в форматах HD Video, Blu-Ray, MPEG4, AVI, flash, QuickTime, записати dvd диск або опублікувати вашу презентацію прямо з програми на Youtube або Vimeo.

Програма надає величезні можливості по створенню презентації. У ній можливе редагування кожного кадру, додавання віньєток для фото, градієнтів, вибір фону (певного кольору, градиентного або зображення), рух не тільки кадрів, але і анімація тексту і багато іншого.

Остання версія програми на сьогоднішній день – Photodex ProShow Producer 5.0.3222. Програма платна.

Однією з кращих для створення презентацій є Microsoft Powerpoint. Це одна з кращих програм по створенню і перегляду презентацій у вигляді слайд-шоу.

Крім створення слайд-шоу можливий ще один тип відео презентацій, який більше підходить для роботи в інтернеті – створення скрінкасти, або запис відео з екрану. Часто використовують даний вид презентацій для демонстрації ігор, створення відеоуроків в програмах або створення демонстраційного відео по роботі в програмі або на сайті. Для цього використовують такі програми, як Camtasia Sudio 7 (найкраща, але платна), а також безкоштовні програми – Camstudio, PCHand.Screen.Recorder або умовно-безкоштовна програма Jing. Про те, як користуватися програмою Camtasia Studio для створення відео втіленням ви вже читали на нашому сайті.

Як зробити відео презентацію в Proshow Producer

Інтерфейс програми Proshow Producer 5.0.3222

Починаємо створювати відео презентацію з заповнення шкали слайдами. для цього відкриємо папку в списку папок, в якій знаходяться вихідні зображення – майбутні кадри нашої відео презентації. Ми бачимо їх в списку файлів і перетягуємо кожне зображення на шкалу зі слайдами за допомогою мишки.

Таким чином ми заповнимо презентацію слайдами. Окремий кадр може містити 2 або більше зображення, в цьому випадку ми додаємо одне зображення в кадр, потім натискаємо двічі по обраному кадру. Ви потрапите в параметри слайда. Тут ви можете додати в кадр додаткове зображення, відео, градієнтний шар, шар, що коректує або напис. Дивіться скріншот нижче, і вам стане зрозуміло як це зробити.

Навіщо додавати кілька зображень в один кадр? Після застосування стилів, призначених для кількох зображень, ви зможете домогтися цікавих мультимедійних ефектів. Крім стилів, ви можете самі створити рух зображень один щодо одного в одному слайді або використовувати одне із зображень в якості маски або шару, що коректує. Цьому ви навчитеся пізніше. А спочатку додамо ще одне зображення в кадр, воно автоматично додасться на новий шар. Після натискання на “+” у вкладці шари, як показано на попередньому скріншоті, з’явиться список, в якому ви вибираєте пункт “Додати зображення або відео …”.

Як ви бачите, ви можете додавати не тільки зображення або відео, але і

  • кольоровий шар (шар, заповнений будь-яким кольором),
  • шар з градієнтом, додати “порожній шар” (місце для шару),
  • пункт “додати з джерела мультимедіа” означає додавання рамки, маски або фону зі стандартного набору програми,
  • коригувальний шар,
  • маскує шар, або маску,
  • дублювати шар.

Дії з шарами в кадрі презентації:

  • Над палітрою шарів розташовані кнопки для швидкого управління шарами. “+” Означає додавання шару, “-” – видалити шар, стрілки “вгору / вниз” – переміщення шару, і остання іконка налаштувань відкриває доступ до безлічі операцій з шаром (розширена інсталяція списку шарів).
  • Крім того, ви можете застосувати ту чи іншу дію з шаром, клікнувши по ньому правою кнопкою миші і вибравши потрібну опцію. Наприклад, видалення шару.
  • у вкладці параметри шару ви можете також управляти наповненням кадру, розташуванням зображення в кадрі (змінюючи його масштаб, позицію за допомогою мишки у вікні перегляду), а також змінювати тип шару, застосовуючи маску або корекцію.

Зміна кадру у вкладці корекція. Тут знаходитися вбудований редактор зображень, що дозволяє здійснювати найнеобхідніші дії – відрегулювати різкість або згладжена, змінити яскравість, непрозорість, контрастність і ін. Доступні інструменти редагування – додавання віньєтки, тонування (параметр колір), Обрізка, видалення червоних очей, видалення певного кольору (параметр Прозорий колір), Додавання тіні і контуру.

Мабуть саме складні дії з кадром відбувається у вкладці ефекти. Для того, щоб тут було простіше розібратися відразу встановимо вид, в якому 2 кадри однакові за розміром. Для цього натисніть на іконку над областю перегляду кадрів, яка виділена червоною рамкою.

Перший ключовий кадр означає початкове положення складових кадру (зображень, написів та ін.), А останній – кінцеву їхню позицію. Ви можете вручну визначити ці позиції, а можете за допомогою шкал, нижче області перегляду. Вони дозволяють виставити значення масштабу, перспективи, обертання для початкового і кінцевого ключових кадрів. Тепер натисніть на кнопку Перегляду (play) і ви побачите рух зображень в кадрі. Для більш складних рухів додавайте проміжні ключові кадри (кнопка + add), визначайте їх положення на шкалі часу і застосовуйте настройки позиції кадру.

Тут же в параметрах кадру презентації ви можете додати фон і звук кадру. Зробити ви це це можете у відповідній вкладці в нижньому лівому кутку вікна Параметри слайда. Розглянемо додавання фону до окремого кадру і презентації в цілому. Клацніть по шару background і у вас відкриється панель фон слайда.

Якщо ви активуєте джерело фону “За замовчуванням”, то у вас буде налаштований чорний фон. Однак цей фон можна змінити, клацнувши по напису “Змінити фон презентації”. Цей фон за замовчуванням буде присутній у всіх кадрах презентації. Ви можете задати фон кадру – колір, градієнт або малюнок, вибравши зображення з комп’ютера. Інструменти редагування фону дозволяють заповнити кадр фоном певним чином (вписати, заповнити кадр і ін.), А також повернути або відобразити фон. Інструменти корекції дозволять редагувати яскравість, різкість і інші параметри фону.

Тепер розглянемо як додавати написи для нашої презентації. Нам це стати в нагоді для того, щоб зробити презентацію більш інформативною. Як ви вже бачили з скріншоту вище, перший крок додавання напису до кадру презентації починається з натискання кнопки “+” біля вкладки написи. Після цього з’являється новий шар написи “Blank Caption” і поле для введення тексту. У вас з’являється не тільки можливість форматування тексту (колір, шрифт, розмір), але і проводити корекцію (вирівнювання, нахил тексту, міжсимвольний інтервал, а також додавати різні ефекти руху (обертання всієї написи і окремих символів). Ви можете використовувати градієнт для створення стилю тексту або накласти малюнок.

Це було редагування окремого кадру презентації. Про додавання переходів між кадрами, вибір стилю кадру, додавання і редагування звукової доріжки та інші функції програми Proshow Producter читайте в наступних стаття нашого сайту.

Ссылка на основную публикацию