Як зробити знімок екрана в Windows 10

У Windows 10 є безліч варіантів зробити знімок екрана або окремого вікна і в сьогоднішній статті розглянемо їх все.

Зробити миттєвий знімок всього екрану зі збереженням його в файл

У Windows 10 є дуже швидкий спосіб зробити знімок всього екрану, достатньо натиснути дві клавіші і забрати з папки зображення екрану у вигляді файлу з розширенням png. Коли на вашому екрані буде те, що ви хочете зняти – натисніть клавішу Win і утримуючи її натисніть ще PrtSc, відпустіть клавіші.

Залежно від телефону, є клавіша Fn, і щоб зробити знімок екрана потрібно натискати не дві клавіші, а три Win + Fn + PrtSc.

Після натискання клавіш екран моргне і ви зможете забрати знімок екрана в папці C: \ Users \ ім’я-користувача \ Pictures \ Screenshots \ (C: \ користувачі \ ім’я-користувача \ Pictures \ Screenshots \)

Зробити знімок екрана без збереження в файл

У всіх версіях Windows завжди була і є можливість зробити знімок екрана даними способом. Відкрийте на екрані те, що потрібно зберегти як скриншота => натисніть клавішу PrtSc на клавіатурі, інакше вона ще називається PrintScreen (на деяких пристроях потрібно натиснути клавіші Fn + PrtSc)

Ви не побачите ніяких мерехтінь екрану і знімок екрану не буде збережений в файл, він буде скопійований в буфер обміну і ви зможете його вставити в Paint, пошту, документ Word і т.д. Тобто, після натискання PrtSc відкрийте наприклад Word і натисніть в порожньому місці правою клавішею миші, виберіть “Вставити” (також можна натиснути клавіші Ctrl + V)

Зробити знімок окремого вікна

Якщо вам потрібно зняти не весь екран, а певне вікно – натисніть на потрібне вікно, щоб воно стало активним => натисніть на клавіатурі клавіші Alt і PrtSc (PrintScreen). Залежно від телефону, потрібно натискати Alt + Fn + PrtSc

Ви не побачите ніяких мерехтінь екрану і знімок екрану не буде збережений в файл, він буде скопійований в буфер обміну і ви зможете його вставити в Paint, пошту, документ Word і т.д. Тобто, після натискання PrtSc відкрийте наприклад Word і натисніть в порожньому місці правою клавішею миші, виберіть “Вставити” (також можна натиснути клавіші Ctrl + V)

Зробити знімок певній галузі

Відкрийте на екрані те, що потрібно зберегти як скриншота, натисніть разом клавіші Win+Shift+

Екран стане світлим і курсор буде виглядати як хрестик, наведіть його на ту частину екрану, яку потрібно захопити в скріншот => натисніть ліву кнопку миші і не відпускаючи її, тягніть курсор виділяючи область знімка => коли виділиться частина екрану, яку ви хочете зберегти – відпустіть ліву кнопку миші. Знімок екрана буде скопійований в буфер обміну і ви зможете його вставити в Paint, Word, пошту і т.д.

 Зробити знімок екрана за допомогою “Ножиці”

Починаючи з Windows 7 у всіх версіях Windows є інструмент “Ножиці”, з його допомогою ви можете робити знімки як всього екрану, так і деяких його частин.

   Відкрийте “Ножиці”: один із способів – в рядку пошуку напишіть “Ножиці” і виберіть їх зі знайдених результатів (також ви можете зайти в меню “Пуск” => Всі додатки => стандартні => Ножиці).

Натисніть на “Створити” => наведіть курсор на ту частину екрану, яку потрібно зберегти як знімка => натисніть ліву кнопку миші і не відпускаючи її тягніть курсор в потрібному напрямку, виділяючи ту частину екрану, яку потрібно зняти => коли виділіть всю потрібну частину екрану – відпустіть ліву клавішу => збережіть отриманий знімок зайшовши в “Файл” і вибравши “Зберегти як”.

В даному інструменті ви можете вибрати режим знімків:

  • Довільна форма – дозволяє описувати будь-яку частину екрану, будь-якої форми.
  • Прямокутник – область виділення об’єкта для знімка може бути тільки прямокутної форми.
  • Вікно – дозволяє вибирати для знімка будь відчинене вікно.
  • Весь екран – захоплення всього екрану для знімка.

Також ви можете налаштувати відкладений знімок, тобто вибрати час затримки перед тим як буде зроблений скріншот. Натисніть на “Затримати” => виберіть проміжок часу очікування від 1 до 5 секунд => натисніть на “Створити” і через певні години відкриється вікно створення знімка, де ви зможете вибрати потрібну вам область.

Створені знімки в інструменті “Ножиці” ви можете відредагувати використовуючи гумку, маркер або перо, після чого можна зберегти результат в будь-яку папку або відправити його поштою.

Призначити клавіші для швидкого відкриття “Ножиці”

Якщо ви часто використовуєте цей інструмент, ви його можете закріпити на панелі завдань або в меню “Пуск”. Для цього в рядку пошуку напишіть “Ножиці” => натисніть на знайдений результат правою клавішею миші та виберіть “Закріпити на початковому екрані” або “Закріпити на панелі завдань”.

Ви можете задати будь-які клавіші, щоб відкрити “Ножиці”. Наприклад, нам потрібно щоб кожен раз при натисканні кнопки f6 відкривалися “Ножиці”. Для цього відкриваємо їх, натискаємо на їх ярлик на панелі завдань правою клавішею миші => на “Ножиці” натискаємо правою клавішею миші і вибираємо “Властивості”

Ставимо курсор в рядку “Швидкий виклик”, натискаємо клавішу F6 і “ОК”, в наступному вікні вибираємо “Продовжити” і ще раз натискаємо “ОК”.

Тепер кожен раз, коли ви натиснете клавішу F6 буде відкриватися інструмент “Ножиці”.

Захопити контекстне меню інструментом “Ножиці”

Якщо ви відкриєте “Ножиці”, після цього натисніть на екрані правою клавішею миші і спробуєте зробити знімок контекстного меню просто натиснувши на “Створити” – у вас нічого не вийде, контекстне меню просто зникне. Щоб встигнути захопити відкрилося меню – відкрийте “Ножиці” => натисніть правою клавішею миші в потрібному місці, щоб відкрилося контекстне меню (в порожньому місці робочого столу, на файлі або на папці) => натисніть клавіші Ctrl + PrtSc і з’явиться курсор за допомогою якого ви зможете вибрати область знімка.

Швидкий доступ в “Ножиці”.

Alt + M вибір режиму.

Ctrl + S збереження знімка.

Alt + N створення нового знімка використовуючи обраний попередній режим.

Alt + D вибір затримки.

Ctrl + C скопіювати зроблений знімок в буфер обміну.

Ctrl + P друк знімка

Зробити знімок екрана за допомогою PSR

У Windows є інструмент “Засіб запису дій”, який після запуску починає робити знімки екрану і писати все, що ви робите поки інструмент не буде зупинений. Наприклад, ви створюєте інструкцію “Як відкрити інструмент ножиці”, в рядку пошуку введіть PSR виберіть його зі знайдених результатів => натисніть на “Почати запис” => зайдіть в меню “Пуск” => Всі додатки => стандартні => виберіть “Ножиці” => в “Засобі записи дій” натисніть на “Зупинити запис”. Перед вами відкриється вікно з усіма зробленими вашими діями по порядку, причому після кожної дії буде показаний знімок екрана.

Результат зберігається в файлі з форматом mht, вміщеному в архіві.

Зробити знімок екрана використовуючи OneDrive

У Windows 10 є додаток OneDrive, його ви можете знайти на панелі завдань в області повідомлень (якщо не відключили) або зайшовши в меню “Пуск” => Всі додатки. З його допомогою ви можете робити знімки всього екрану і зберігати їх відразу в файл. Вам потрібно один раз увійти в цю програму використовуючи свій обліковий запис Microsoft, і після цього ви зможете робити знімки всього екрану натисненням на одну клавішу. Коли перед вами буде те, що ви хочете зберегти як скриншота – натисніть клавішу PrtSc (PrintScreen), на екрані в області сповіщень з’явиться напис “Знімок екрану збережено”. Файл із зображенням екрану знаходиться C: \ Users \ ім’я користувача \ OneDrive \ Pictures \ Знімки екрану \

Зробити знімок екрана використовуючи Ігрову панель

Захоплює весь екран можна використовуючи Ігрову панель Xbox, для цього відкрийте будь-який додаток і натисніть клавіші Win + G => внизу екрана з’явиться напис “Відкрити ігрову панель”, натисніть на “Так, це гра”.

Щоб зробити знімок екрана – натисніть на значок у вигляді фотоапарата.

На панелі задач з’явиться повідомлення “Знімок екрану збережено”, отримане зображення ви можете подивитися в додатку Xbox або відкривши папку % UserProfile% \ Videos \ Captures

Зробити знімок екрана використовуючи Windows Ink Workspace

Натисніть на панель задач в порожньо місці правою клавішею миші, перед “Показати кнопку Windows Ink Workspace” повинна стояти галочка, якщо її немає – натисніть на цей рядок лівою клавішею миші. На панелі задач в області повідомлень біля годинника є значок схожий на ручку, це і є Windows lnk Workspace. Коли на екрані буде те, що ви хочете зберегти як скриншота – натисніть на значок Windows Ink Workspace і виберіть “Малюнок на екрані”.

Перед вами з’явиться скріншот екрану, справа вгорі панель з інструментами для редагування зображення.

Ви можете обрізати зображення, затерти непотрібне ластиком, намалювати щось маркером, повернути зображення і т.д. Щоб зберегти знімок – натисніть на значок у вигляді дискети (зберегти як), виберіть місце для збереження, напишіть ім’я файлу і натисніть “Зберегти”.

Ссылка на основную публикацию