Як звільнити місце на смартфоні або планшеті Android

Як звільнити місце на смартфоні або планшеті Android

Якщо дисковий простір у вашому смартфоні добігає кінця, то ця стаття для вас. У ній ви дізнаєтеся про декілька корисних утиліти, які допоможуть повернути вам вільне місце.

Незалежно від того, якого обсягу пам’ять у вашому планшеті або смартфоні Android, ви все одно обов’язково зіткнетеся з проблемою браку вільного простору на накопичувачах пристрою. Сучасні тривимірні ігри, мегапіксельні фотки, якісна музика і фільми примудряються так швидко відкушувати гігабайти, що зовсім скоро після покупки Android вже починає закидати вас попередженнями про нестачу місця і помилками при установці програм. Тому доводиться вживати термінових заходів по генеральному прибиранні. У цій статті ви знайдете докладний план дій, які допоможуть вам отримати свої гігабайти назад. До речі, планшет 8 дюймів купити зараз можна за дуже вигідною ціною в інтернет-магазині в Media Markt який так само пропонує якісний сервіс.

1. Оцінка використання пам’яті

Перш ніж приступати до перших кроків, слід провести розвідку місцевості і оцінити ступінь заповнювання диска. Дізнавшись, скільки місця зайнято різними даними, вам буде простіше прийняти рішення про необхідність тих чи інших дій. Однією з кращих утиліт для цієї мети є DiskUsage, який дозволяє побачити повну картину розміщення ваших даних в простій і наочній формі. Одного погляду на отриману діаграму буде досить, що виявити найбільш злісних пожирачів простору на карті. До речі, ви можете почати прибирання вже на цьому етапі, так як прямо з додатку зможете видалити деякі непотрібні вам файли.

Ще однією утилітою подібного роду є Storage Analyser. У ній передбачені кілька зручних функцій для дій з каталогами, можливий попередній перегляд мультимедійних файлів, система фільтрів для пошуку потрібного типу даних.

2. Перенесення програм на зовнішню карту пам’яті

Практично всі пристрої Android дозволяють використовувати додаткову карту SD, обсяг якої значно перевищує обсяг внутрішньої пам’яті. Тому обов’язково слід спробувати перенести встановлені у вас програми на зовнішню карту. Зробити це можна як вбудованими в систему засобами, так і за допомогою спеціальних утиліт, що набагато зручніше. наприклад, AppMgr III (Колишній App 2 SD) вміє не тільки переміщати програми у внутрішнє або зовнішнє сховище для звільнення додаткового місця, але і може приховати вбудовані системні програми, а також має можливість пакетного видалення непотрібних програм.

3. Видалення встановлених програм

Багато виробників намагаються напхати свої пристрої максимальною кількістю додатків, не піклуючись про те, чи потрібні вони вам чи ні. Причому, видалити їх звичайним способом, як правило, неможливо, так що доводиться миритися з цим сміттям, дарма що займає місце і ресурси пристрою.

Однак, якщо у вас рутірованное пристрій, то ситуація цілком поправна. За допомогою програми Root App Delete ви зможете як повністю викорчувати зайві програми, так і просто відключити їх. Це стане в нагоді вам в тому випадку, коли ви не дуже впевнені в безпеці видалення системного застосування. Просто заморозьте його на деякий час, а потім, якщо все працює як треба, можете остаточно видалити.

4. Очищення сміття

В процесі своєї роботи операційна система і окремі додатки створюють масу тимчасових і допоміжних файлів, які, накопичуючись з часом, починають займати досить значні обсяги. Тому періодично рекомендується чистити кеш додатків, залишки видалених програм, порожні папки і інше сміття. З цим завданням відмінно справляється програма Clean Master. Зверніть тільки увагу, що за останній час автори цієї програми примудрилися напхати його цілим набором додаткових функцій, так що не забудьте в налаштуваннях відключити всі допоміжні модулі, щоб програма не надто докучала вам своєю опікою.

5. Зберігайте дані на зовнішню карту

Існує безліч програм, які отримують з мережі і зберігають в пристрої свої дані. Це можуть бути подкасти, онлайнові музичні програвачі, читалки і так далі. Як правило, всі вони дозволяють вибрати каталог для зберігання своїх файлів. Якщо ви побачили, що внутрішня пам’ять гаджета заповнена завантаженої музикою, відео і документами, то не полінуйтеся покопатися в налаштуваннях відповідних програм і вказати відповідні каталоги на зовнішній карті.

6. Використовуйте хмарні сервіси

Не будемо забувати, що інтернет – це вулиця з двостороннім рухом, завдяки якій можна не тільки завантажувати дані на свій пристрій, а й вивантажувати їх в мережу. Завдяки існуванню хмарних сервісів і все більшого поширення широкосмугових підключень, вже немає необхідності зберігати в мобільному або планшеті дані на всі випадки життя, досить мати лише те, що потрібно вам в цю хвилину.

Наприклад, сервіс Google Music дозволяє зберегти велику музичну колекцію (20 000 треків) на віддаленому сервері, а в смартфон довантажувати лише те, що ви хочете послухати в момент відсутності з’єднання з мережею. Не менш дієво можна розправитися з покладами фотографій і знятих роликів. Досить встановити Dropbox або, наприклад, клієнт соціальної мережі Google+ c включеною опцією автоматичного завантаження знімків, як всі вони будуть переправлені на надійне зберігання в хмари, а ви зможете видалити їх з пристрою, звільнивши таке необхідне місце.

Існують і інші способи звільнення додаткового місця на смартфоні або планшеті під управлінням Android, але вони або занадто складні, або не дають значного ефекту. Тому ми вирішили обмежитися цими пунктами, які гарантовано повернуть вам необхідний простір. А якщо у вас є свій фірмовий секрет боротьби із зайвими гігабайтами, то не забудьте написати нам про нього в коментарях.

Ссылка на основную публикацию